Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

egzantirik ayarı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Şimdi servisle konuştum.1-4-F lerin olduğu taraftaki T işaretini kullanarak sendeki resimde olan dişli durumunu yapacaksın.
    Kolay gelsin.İyi haberleri bekliyorum.
    Bu arada neredesin?Uyducu nikin mesleğinlemi alakalı?Sorularım olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hocam yardımların için teşekkürler akşam iş çıkışı deneyeceğiz inşallah.

mesleğim elektronikçilik elektronikle ilgili herşey sorabilirisniz. şu an bir servise çıkıyorum bir kaç saate dönmüş olurum.

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    kolay gelsin... konuyu yakından takip edicem

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı uyducum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yardımların için teşekkürler akşam iş çıkışı deneyeceğiz inşallah.

mesleğim elektronikçilik elektronikle ilgili herşey sorabilirisniz. şu an bir servise çıkıyorum bir kaç saate dönmüş olurum.
    Yapabildinmi?

hocam gerekli ayarlamaları aynı dediğiniz şekilde yaptım sonuç olarakta dünkünden daha iyi gaz yiyor ama maximum gaz hala yemiyor.

t çizgisi yukarıda iken egzantirik kam millerini aynı resimdeki gibi ayarladım.noktaları saydığım zaman 41 çıkıyor 42 yapınca emme kısmı çok az aşağıda kalıyor.Sanırım zincirin uzamasından dolayı bu.yarın akşam bir diş daha geri alıcam onu öyle deneyeceğim.

şu anda herşeyi kitabına uygun şekilde yaptık.sibopların durumuda bu şekilde görünüyor

emme kısmı
    1 - açmak üzere
    2 - kapalı (dik konumda yukarı bakıyor)
    3 - basıyor
    4 - emmeyi yaptı kapatıyor

egsoz kısmı

1 - açmak üzere
    3 - basıyor
    4 - kapattı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Zinciri değiştirmen gerekiyor.Yarım bakla uzamış gibi.2 hafta önce ben de değiştirdim aynı sebepten.Z-moto'dan aldım,105 lira.Piyasada 140 istediler.Eski zincirin bir pimini çıkarıp yeni zinciride açıp ucuca ekleyip motorun içinden dolaştırdıktan sonra yeni zinciri birleştirip ayarladım.

Motosikleti
    Honda CBF250
    Bravo arkadaşım doğru yoldasın 1.silindirin sente durumun da iken ayarla diğerleri otomatikman ona ayak uyduracak, 1 diş daha geri alırsan motorun tam gaz alabilir( tabi zincirin normal ise) aynı durumu zzr600 de yaşamıştım.

hocam motoru indirmeden önce çok güzel çalışıyordu.yağa su karıştırıyordu contadan dolayı bu nedenle indirdik.tekrar topladıktan sonra ortaya çıkması normalmi? Bir yerde hala ufak bir hatamız var ama bakalım ne çıkacak.zinciri nereden bulabiliriz bu arada varmı tavsiye edeceğiniz bir yer.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Nerede olduğunu yazmamışsın?İstanbul da z-moto.Soğanlık Kartal'da E5 yanyolda. www.kawasaki.com.tr

yalovadayım hocam.Bursa daha yakın bana.Modelini söylersek gitmeye gerek kalmadan bilirlermi acaba?Yarın telefonla sormak lazım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

zincir

Z-moto'yu aradım,zincir ellerinde yok.Sipariş verirseniz maksimum 1 ay içinde gelir dedi.Bazen başka acil sipariş olumuş,o kutuya konulup daha çabuk geliyormuş.Fiyat 110 lira.
    Parça No:92057 Chain.Camshaft (82RH20) Avrupa'da 1995 den itibaren ZL 600 varmış.86 model değil 95 model diye aranacak.
    E-mail adresini ver,resim göndereyim.
    Kataloğa bakınca dikkatimi çekti.Zinciri egsantirik dişlilerine takarken arka tarafa bakan dişliden başlıyorsan yanlış.Şöyle özetliyeyim.Gergiyi sökeceksin.
    ön dişliyi önerilen pozisyona getirip,zincirin boşluğunu(arkaya gelen kısmı tutup ön tarafı çekerek ve tabiiki krankın T durumunu bozmadan) alıp ön dişliye takıp sonra arka dişliyi pozisyona getirip zinciri onada taktıktan sonra oynatmadan gergiyi takacaksın.Elle birkaç kere çevirip aynı duruma gelip gelmediğine bak,sonra subap ayarlarını kontrol et.

tamam hocam şimdi deneyeceğim.bu arada bitanede zincir siparişi vereceğim hafta sonu.

hocam şimdi resime göre benim en son ayarladığım sibopların duruş şekli doğrumu peki.demin yazmıştım ya

emme kısmı
    1 - açmak üzere
    3 - basıyor
    4 - emmeyi yaptı kapatıyor

egsoz kısmı

1 - açmak üzere
    3 - basıyor
    4 - kapattı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bu konumlara yorum yapabilmek için timing doğru yapılmış olması lazım.Resmi tekrar inceleyip olması gerekeni yazarım.Tahminim doğru galiba, arkadan başlayarakmı takmıştın?

evet arkadan başlayarak takmıştım.boşluğu ön tarafa vermiştim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:51 PM ----------

duruş yanlış galiba ya.1 emme ve 1 egsoz ikiside açmak üzere demişim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Timing

Alıntı uyducum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadan başlayarak takmıştım.boşluğu ön tarafa vermiştim.
    Eh.İş anlaşıldı öyleyse,Geçmiş olsun diyebiliriz.Gözün aydın.İyi haberi bekliyorum.

tekrar dışarı çıkıyorum düzelteyim bakalım.bunu için bugün işede gitmedik:Dsonucu yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 PM ----------

şu anda tam olarak oldu sanki ama benzin yetişmiyor gibime geliyor.Karburatorle ilgili bir sorun olabilir.Videosunu çektim yuotube atıyorum oradan onaylanır birazdan paylaşırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 PM ----------

buyrun video bu linkte

http://www.youtube.com/watch?v=gzCD-f8eCec

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Son durum nedir?

son durum hüsran gene hocam.

herşeyin yolunda olması gerek ama ilginç bir şekilde motor tam gaz yemiyor.herşeyi tek tek gözden geçiriyorum ama çözemedim hala.Karbüratörü indirip kontrol ettim temizledim taktım sonuç aynı.rolantide çok güzel duruyor 4\1 kadarda güzel gaz yiyor biraz daha arttırınca böğürmeye başlıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    motoru ne kadar dağıtmıştınız?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 PM ----------

Subap ayarı sayfasını tercüme ediyorum.
    Birinci olarak motorun sağ yanından bakıyoruz dişlilere

Valve Clearance Measuring Position
    Subap aralığı ölçme pozisyonu

4 nolu piston sıkıştırma fazında Üst Ölü Noktadayken(Bunun anlamı krankı çevirerek emme subapı açılıp kapandıktan sonraki faz)
    2 ve 4 nolu silindirlerin Emme subapları
    3 ve 4 nolu silindirlerin Egzos subapları ölçülecek gerekiyorsa ayarlanacak.
    Dişlilerin durumuda resimdeki gibi olacak.
    1 nolu piston sıkıştırma fazında Üst Ölü Noktadayken
    1 ve 3 nolu silindirlerin Emme subapları
    1 ve 2 nolu silindirlerin Egzos subapları ölçülecek gerekiyorsa ayarlanacak.
    Dişlilerin durumuda resimdeki gibi olacak.
    Kolaygelsin

hocam bugun ayara devam edeceğim.
    4 nolu piston yazmış üst ölü noktadayken 2 ve 4 emme , 3 ve 4 egsoz subopları kapalı olması gerekiyor yani değilmi?
    aynı şey 1 nolu pistondan ayar yaparkende geçerli değilmi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler