Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plastik Grenaj Onarılırmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    Arkadaslar benim popcorn'la bi arkadas ufak bi kaza yaptı. Ön çamurluk çizik ve Far muhafazası denen parça kırık alttaki resimden örnek vereyim. Çamurluğu zımparalayıp sprey boyayla hallederim diye düşünüyorum ama muhafazayı nasıl hallederim bi fikri olan varmı? Fiyat sordum 65TL dediler o parayı vermeyede kıyamıyorum. Acaba macunla falan parçayı tutturma şansımız varmı tutturup boya atsak? Daha önce başına gelen varsa bir fikir versin lütfen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam anlamam ama slikon ile bişiler yapılabilir mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynı renk grenaj 65 Tl ise uğraşmaya değmez.
    macunla tutturamazsın ama grenajın arka yüzeyinde kırık yerleri bitiştirip lehim havyasıyla yapıştırabilirsin.Veya 404 ün plastik çelik yapıştırıcısı var.Ne yaparsan yap sonuçta orijinal
    gibi olmayacaktır,Boyamaya kalksan orijinal renk için boya hazırlatman lazım ve yine de boyandığı belli olur.

Motosikleti
    Custom
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı renk grenaj 65 Tl ise uğraşmaya değmez.
    macunla tutturamazsın ama grenajın arka yüzeyinde kırık yerleri bitiştirip lehim havyasıyla yapıştırabilirsin.Veya 404 ün plastik çelik yapıştırıcısı var.Ne yaparsan yap sonuçta orijinal
    gibi olmayacaktır,Boyamaya kalksan orijinal renk için boya hazırlatman lazım ve yine de boyandığı belli olur.
    uğraşmaya değer bence bir plastik parçasına 65Tl veripde hem servisi hem üreteni zengin etmeye değmez. Çünkü gerçekten bunun maliyeti 10tlyi geçmez bence. Boyalı olduğu belli olsun. zaten sprey boyayla komple boyamayı düşünüyorum hazır boyamışken. 404ün plastik çelik yapıştırıcısına bir bakacağım. birde acaba plastikya sonuçta bunu eriterek kaynatsak sıcak bi demirle; sonrada üzerine bir miktar macun çekip erimiş oldugunun görüntüsünü kapatsak üzerinede vursak boyayı nasıl olur ?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kazayı arkadaşın yaptığına göre parayıda onun ödemesi gerekmiyomu. yoksa benim arkadaşlık anlayışımmı farklı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Custom
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazayı arkadaşın yaptığına göre parayıda onun ödemesi gerekmiyomu. yoksa benim arkadaşlık anlayışımmı farklı
    parayı zaten arkadaş ödeyecek ama sonuçta paraya yazık diye düşünüyorum ben. nasıl olsa başkasının cebinden çıkacak hesabında değilim yani.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    İç tarafından fiberle kırılan parçayı tutturabilirsin .Kabortacılar yapıyorlar.Şayet belli olmasın diyorsan Savaş abinin dediği gibi yenisini alabilirsin.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Custom
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İç tarafından fiberle kırılan parçayı tutturabilirsin .Kabortacılar yapıyorlar.Şayet belli olmasın diyorsan Savaş abinin dediği gibi yenisini alabilirsin.
    belli olmaması için zaten zımpara+boya yapıcam kendim. gerekirse bir kat ince macun...

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    65 lira için okadar uğraşmana değermiki sen yapmaya kalksan yine sana nerden baksan 30 liraya mal olucak

Ki demişsinki bu parçayı üreten neden kazansın üretenin kazanmamasını istiyorsan o motorada binmiyeceksin
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parayı zaten arkadaş ödeyecek ama sonuçta paraya yazık diye düşünüyorum ben. nasıl olsa başkasının cebinden çıkacak hesabında değilim yani.
    anladım ama eskisi gibi olmaz heral. benim arkadaşın ön taraf dağılmıştı, ustaya yaptırdı bi şekilde ama belli oluyodu
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uğraşmaya değer bence bir plastik parçasına 65Tl veripde hem servisi hem üreteni zengin etmeye değmez. Çünkü gerçekten bunun maliyeti 10tlyi geçmez bence. Boyalı olduğu belli olsun. zaten sprey boyayla komple boyamayı düşünüyorum hazır boyamışken. 404ün plastik çelik yapıştırıcısına bir bakacağım. birde acaba plastikya sonuçta bunu eriterek kaynatsak sıcak bi demirle; sonrada üzerine bir miktar macun çekip erimiş oldugunun görüntüsünü kapatsak üzerinede vursak boyayı nasıl olur ?
    adam fikrini söylemiş bi dövmediğin kalmış......

o kadar biliyodun şöle yaparım bçle yaparım..ozaman milleti neden uğraştırıyosun topiç açıyosun..derdin çaresini biliyorsan git hallet...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    illaki toplayacağım diyosan ve eger kırılan parçalardan eskiğin varsa bu mümkün ama yukarıdada yazdıkları gibi verimli olmaz .
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Custom
    Alıntı SaXoFoN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    65 lira için okadar uğraşmana değermiki sen yapmaya kalksan yine sana nerden baksan 30 liraya mal olucak

Ki demişsinki bu parçayı üreten neden kazansın üretenin kazanmamasını istiyorsan o motorada binmiyeceksin
    üretici kazansın ama bi plastik parçası içinde bu kadar kazık atmasın yani..

Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam fikrini söylemiş bi dövmediğin kalmış......

o kadar biliyodun şöle yaparım bçle yaparım..ozaman milleti neden uğraştırıyosun topiç açıyosun..derdin çaresini biliyorsan git hallet...
    yaparım demedim. şöyle yapsam nasıl olur dedim düzgün oku bu 1
    2.side dövmediğin kalmış demişsin ama bir plastik parçası için 65tl çok dedim sadece. düzgün oku konuştuğum şahsa karşı kızmam gibi bir durum varmı iyi bak...

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    üretici kazansın ama bi plastik parçası içinde bu kadar kazık atmasın yani..

yaparım demedim. şöyle yapsam nasıl olur dedim düzgün oku bu 1
    2.side dövmediğin kalmış demişsin ama bir plastik parçası için 65tl çok dedim sadece. düzgün oku konuştuğum şahsa karşı kızmam gibi bir durum varmı iyi bak...
    haklısın ama 65 lira dediğin parçadan kaç kişinin karnı doyuyor
    Üreten firma-üreten işci
    Taşıyan kargo şirketi-taşıyan eleman
    Satan bayi+elektirik su ve dükkan kirası

Ve bütün bunlar 65 liradan bölüne bölüne
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    Custom
    haklısın ama 65 lira dediğin parçadan kaç kişinin karnı doyuyor
    Üreten firma-üreten işci
    Taşıyan kargo şirketi-taşıyan eleman
    Satan bayi+elektirik su ve dükkan kirası

Ve bütün bunlar 65 liradan bölüne bölüne
    Tamam ona eyvallah. Zaten bu şekilde bir para döngüsü olması gerekli fakat mantıklı düşünürsek o parçanın maliyeti 10TLyi geçmez hatta o kadar bile tutmaz diye düşünüyorum. Sonuçta sabit bir kalıpları var o kalıba bir parça plastik döküyorlar ve iş bitiyor. Böyle bir parçaya 65tl verilmemeli. Motosiklet firmaları grenajları hep böyle pahalıya satıyor. Belki satışlar azalırsa gerçek değerine satacaklar diye düşünüyorum ben. Şimdi fiyatla ilgili kanuni'yede e-mail göndereceğim. Motorun tüm grenajları neredeyse motorun fiyatını bulacak yani benim zoruma giden kısım bu. ve onarımı mümkünse bu kadar zarara girmemek daha mantıklıdır diye düşünüyorum...

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    http://site.mynet.com/cbr_125/cbr/id3.htm

burda nasıl yapıldığı resimli anlatılıyor.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık

bu mudur budur
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Japon yapıştırıcı + karbonat'la birşeyler yapabilirsin ama ne yaparsan yap ilk hali gibi olmayacaktır.
    Pahalı olduğu konusunda haklısın ama almadan önce biliyor olman lazımdı, dolayısıyla şikayet etmemelisin.

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Yapıştır kaliteli bir japonla orn: loctite yada epoxyle geç git madem far muhafazası kırıtik bir parça değilmiş . ama ben olsam arkadaşımdan alırım 65 lirayı catır catır eğer onun hatasıysa
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tamam ona eyvallah. Zaten bu şekilde bir para döngüsü olması gerekli fakat mantıklı düşünürsek o parçanın maliyeti 10TLyi geçmez hatta o kadar bile tutmaz diye düşünüyorum. Sonuçta sabit bir kalıpları var o kalıba bir parça plastik döküyorlar ve iş bitiyor. Böyle bir parçaya 65tl verilmemeli. Motosiklet firmaları grenajları hep böyle pahalıya satıyor. Belki satışlar azalırsa gerçek değerine satacaklar diye düşünüyorum ben. Şimdi fiyatla ilgili kanuni'yede e-mail göndereceğim. Motorun tüm grenajları neredeyse motorun fiyatını bulacak yani benim zoruma giden kısım bu. ve onarımı mümkünse bu kadar zarara girmemek daha mantıklıdır diye düşünüyorum...
    O grenajlar hep tescillidir.Motosiklet üreticisinin o tescilli grenajını hiç bir plastikci izin almadan yapamaz.
    Zaten senin o" sabit kalıp" dediğin şey deli paralara malediliyor.Bunun plastik enjeksiyonu ıvırı zıvırı da kaç tane motor parasıdır bilsen aklın durur.
    Böyle bir işletmenin çalışması için günde en az bir kaç yüz tane aynı parçayı üretmesi lazım.Toplamda o kalıbın maliyetini çıkarabilmek için en az bir kaç bin tane üretmesi lazım?Kime satacak?
    o yüzden plastikçiler senin grenajın yerine leğen üretir
    Ha dünyada hiç bir motorlu aracın yedekparçalarının tektek satılması halinde fiyatı o aracın toplam fiyatıının altında olamaz Bu otomobilde de,traktörde de motorda da böyledir.Üretici onları toptan aldığı ve bir araya getirdiği yada bizzat ürettiği için 100 Tl ye mal ediyorsa sen de aynı parçalarla toplamaya kalksan 200 TL ye mal edersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler