Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buji sorunu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 5000 km önce platinyum buji almıştım 30 lira gibi bir miktara. Yedek olarak bide standart buji aldım ikiside NGK marka ve gerçek japon. Herneyse bu akşam çıkarttım platinyum bujimi kıvılcımına baktım biraz zayıf gibiydi. Standartla test ettim kıvılcımı baya kuvvetli bir kıvılcım çıkarttı

Ne yani 5000 km de bitecekmiydi bu platinyum buji
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Zıııııııızzzzzzzt Made in China

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zıııııııızzzzzzzt Made in China
    Hocam internetten yamaha bayisinden almıştım yaw
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Standart motorlarda en iyisi orjinal buji.Her yönden ekonomik.İlk takıldığında cepte oluşan delik neticesi oluşan vakum kuvvetiyle performans hissediliyor ,daha sonra vakum üşütmeye başlayınca performansda düşüyor.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 5000 km önce platinyum buji almıştım 30 lira gibi bir miktara. Yedek olarak bide standart buji aldım ikiside NGK marka ve gerçek japon. Herneyse bu akşam çıkarttım platinyum bujimi kıvılcımına baktım biraz zayıf gibiydi. Standartla test ettim kıvılcımı baya kuvvetli bir kıvılcım çıkarttı

Ne yani 5000 km de bitecekmiydi bu platinyum buji
    kardeş benim motordada iridyum buji var ben şahsen memnunum motor sabah daha rahat ve stop etmeden çalışıyor bugün normal bujiyi taktım şahsen iridyumu arattı bana benim motorda işe yarıyor anlatacağın tekrar takacam iridyumu:D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    CK125'in standart bujisi NGK DR8EA. CK125'imde üç yılı aşkın zamandır bu bujiyi kullanıyorum. her 8000 km de değiştirdim. Motorumda hiçbir zaman ateşleme sorunu olmadı. Gaz yemesi her zaman mükemmel. Daha karbüratör temizliği bile görmedi motor. Bence orijinal buji dışında arayışlara girmeye hiç gerek yok.

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Ustam önermese de bende iridyum buji takmayı düşünüyorum motoruma, bundan önceki motorumda sabah çalışmalarını düzeltmişti sanırım bundada sabah çalıştırmada rahatlık sağlayacaktır. Ayrıca uzun ömürlü olması da cabası...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)