Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kim Motorunun Böyle Parlamasını İstemez Ki !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artemis
    Kolay gelsin arkadaşlar bugun motosikletimi yıkarken neden parlamıyor diye düşünüyordum ve aklıma bi fikir geldi kendim parlatıcı yaptım :)
    Motosikletim parıldıyor milletin gözü üstünde :bounce: . Gerekli malzemeler ; Camsil şişesi ve pompası (içini iyice çalkalayın) , Kola (fantada olabilir), Çay Şekeri ,Su,antifiriz. Yapımı : camsil şişesini içine 1,5 çay bardagı kola koyun 5 tatlı kaşıgı şeker ilave edin 1,5 çay bardagı antifiriz ilave edin üstüne kalanını ise su ile tamamlayın camsil şişesin pompasını taktıktan sonra çakalayınız ister püskürterek ister süngere sürerek motorunuzun istediğiniz yerine uyguluyabilirsiniz (jant,koruma demiri,lastik,siyah plastikler v.s) Dikkat edin motorunuza nazar deydirmesinler çünkü gözleri motorunuzun üstüne olucak :cherry:

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Kim Motorunun Böyle Parlamasını İstemez Ki !
    Kolay gelsin arkadaşlar bugun motosikletimi yıkarken neden parlamıyor diye düşünüyordum ve aklıma bi fikir geldi kendim parlatıcı yaptım
    Motosikletim parıldıyor milletin gözü üstünde . Gerekli malzemeler ; Camsil şişesi ve pompası (içini iyice çalkalayın) , Kola (fantada olabilir), Çay Şekeri ,Su,antifiriz. Yapımı : camsil şişesini içine 1,5 çay bardagı kola koyun 5 tatlı kaşıgı şeker ilave edin 1,5 çay bardagı antifiriz ilave edin üstüne kalanını ise su ile tamamlayın camsil şişesin pompasını taktıktan sonra çakalayınız ister püskürterek ister süngere sürerek motorunuzun istediğiniz yerine uyguluyabilirsiniz (jant,koruma demiri,lastik,siyah plastikler v.s) Dikkat edin motorunuza nazar deydirmesinler çünkü gözleri motorunuzun üstüne olucak
    MotorKafa ve monur00006 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artemis
    Kardeş sağolasın tercüme için yazı tipi değişmiş otomatik fark etmedim yazarken

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yapış yapış olmuyor mu motor ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Artemis
    Yok kardeşim ben kullandıgımdan beri olmadı hiç bişey :D

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arapça mı yazıyo ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikkat et kola karışımı lastiği kaydırır ve denge kayıbı yaşarsın başıma geldiği için uyarıyorum bide bi sorum olacak paylaşım açarken fotoğrafları nereden ve nasıl koyabildin arıyorum bulamadım teşekkürler

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç te inanasım gelmedi başka arkadaşlarda yapsın oluyo desin bende denerim irfaaaaaan olurmu len yapemmi

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç te inanasım gelmedi başka arkadaşlarda yapsın oluyo desin bende denerim irfaaaaaan olurmu len yapemmi
    antifirizin, motosikletimizin elle temizlerken bez girmeyen yerleri yada el girmeyen yerlerine (pilastik) sudan dolayı oluşan kir ve kireçlenme gibi durumları tertemiz yaptığı tecrübeyle sabittir içinde antifiriz varsa şaşırmamak lazım lakin kola ve şeker olayını anlamadım
    sanırım onlarda parlatmaya yarayacak
    daha doğrusu daha önceden denemediğim bir şey ! burada arkadaşı kutlarım en kısa zamanda denemek lazım sen dene erkin abi olmazsa bende yaparım

bu arada çay şekeri diye tabir ettiğimiz hepimizin bildiği toz şeker değilmi bu onu anlamadım içecek tarifi zannettim bir an, şeker çay kola filan
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Artemis
    Arapça değil arkadaşım okuma yazmandamı yok ? teşekkürler nejat kardeşim konu açarken veya yorum yaparken yukarda çerçeve resmi var üstüne gelince fotograf ekle yazar zaten bulamazsan gösteririm fotosunu atıp Kola ve şeker parlatmaya yarıyor şekeri fazla koymayın şekeri fazla koyıyım fazla parlasın demeyin şeker fazla olursa saksak olur evet toz şeker :D biraz öyle oldu yemek tarifi gibi :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bunun yerine bu iş için yapılmış silikonlu spreylerden kullanmak hem daha etkili olur hem de toz tutmaz.

Motosikleti
    Artemis
    Onlardan da kullanıyorum bazen ama uzun süreli kullanımda kireç yapıyor

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Seker sicak ile birlestiginde seramik cam yuzeylerde bile kalici izler birakabilmekte. Induksiyonlu ocaklari satarlarken ocak sicakken seker disinda her seye korumali diye bir kac kez uyardi bizi servis. Uygulama sonrasi hemen olmasada zamanla boyada matlasma vb tahribat yapma ihtimali varmidir ?
    Mesela biz eskiden gazli bezle silerdik ayni boyle olurdu ama yaz sonunda motorun boyasi MAT

Motosikleti
    Artemis
    valla ben önceden hep silikon sprey kullanıyodum çok sıkıntı yapmaya başladı sonra bunu yaptım kendim sıkıntı yaratırmı bilmiyorum ama şekerin pek sıkıntı yapcagını düşünmüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)