Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir temizlerken benzin mi mazot mu? Gazyağı demeyin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay hazine bulundu demek... :D Süper ben de alayım 2 lt
    2.5 lt pet şişe 8 lira tuttu tam.heralde baya gider bu bana.yarın temizleyim bakalım .sok kullandığım yağ çok kötü toplamış tozu.şanzuman yağı deneyeceğim bu sefer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Kullanım kılavuzunda önerilen Kerosene ham gaz yağı değildir, inceltilmiş ve işlem görmüştür, neredeyse kokusuzdur, parlama ısısı gazyağına göre daha yüksektir.

Gazyağı ( %20 zararlı ) zincire en az zararı veren 2. temizlik sıvısıdır, en az zararı veren Kerosene ( %12 zararlı ) dir. İstanbul için Tuzla tersaneler bölgesi ve Karaköy Petrokimya' da bulunabilir.

Sonrasında zincir temizliği için üretilmiş sprey temizleyiciler gelir ( %32 zararlı ) ... ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

Alıntı digicem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 lt pet şişe 8 lira tuttu tam.heralde baya gider bu bana.yarın temizleyim bakalım .sok kullandığım yağ çok kötü toplamış tozu.şanzuman yağı deneyeceğim bu sefer
    Toz toplama sorununu ortadan kaldıran Würth HHS DRY LUBE zincir yağını önerebilirim. Kuru yağlama yapar ve 1000 km sonra tekrar temizlenene kadar toz birikmez, sıçrama v.s olmaz.

TIKLAYINIZ : http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2744002
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım kılavuzunda önerilen Kerosene ham gaz yağı değildir, inceltilmiş ve işlem görmüştür, neredeyse kokusuzdur, parlama ısısı gazyağına göre daha yüksektir.

Gazyağı ( %20 zararlı ) zincire en az zararı veren 2. temizlik sıvısıdır, en az zararı veren Kerosene ( %12 zararlı ) dir. İstanbul için Tuzla tersaneler bölgesi ve Karaköy Petrokimya' da bulunabilir.

Sonrasında zincir temizliği için üretilmiş sprey temizleyiciler gelir ( %32 zararlı ) ... ...
    Kerosen belki O-ring zincire en az zararlı maddedir ama kerosen gözleri kör edici bir maddedir, bence buharı bile zarar verebilir. Bu yüzden uzak durmak gerekir, gözleriniz zarar göreceğine zincir zarar görsün hem. Kerosen efsanesi olsa olsa zincir temizleyici sprey satanların işi yokuşa sürerek zor bulunan maddeleri alacağınıza bakın burda hazırı var alın sprey şu kadar lira demek içindir. Gazyağı iş görür hiç korkmayın.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Görür tabiki, gazyağına lafım yok Geçmiş sayfalarda aynı şeydir denmiş, onun için yazmıştım aslında. Uyarı için saol
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Toz toplama sorununu ortadan kaldıran Würth HHS DRY LUBE zincir yağını önerebilirim. Kuru yağlama yapar ve 1000 km sonra tekrar temizlenene kadar toz birikmez, sıçrama v.s olmaz.

TIKLAYINIZ : http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2744002
    40 lira mı o .cokmuş ya kalitesi doğrudurda ızıcık pahalı 90 numara yağ var elimde deneyeceğim bakalım çoğu motorcular memnun

unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Ankara kipa marketlerde 12 tl bilgin olsun.. istanbulu bilmiyorum belki orada farklıdır.
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya castrol zincir temizleme spreyi var praktikerde adam 35 tl yazmış bi kadar pahalimi bu meret...
    (The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. © Soichiro Honda)

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    arkadaslar oncelıkle vermıs oldugunuz bılgılerden dolayı cok tesekkurler. en cok benı yoran mevzulardan bırı bu yaglama ve temızleme mevzusu neden mı soyle cevap vereyım.ılk motorum oldugu ıcın bılgısızlık yuzunden kı tecrubesızlıkte denebılır.zıncıre temızleme spreyı kullandım markasını bılmıyorum kı yazarım daha sonra ve zıncırde baya bı temızlenmedıgı ıcın lastık cant zıncır koruma aparatı heryer batmıs durumdaydı.sonra bı otoyıkamacıya goturup yag cozucu spreyıyle heryerı temızledı adam kı cok sasırdım aslında benım zıncırımın rengı sarıymıs )

sımdı yenı bır zıncır aldım yıne orıng zıncır ve kutusunda uzerınde balmumu gıbı bıseyler var bu zıncırı nasıl kullanmam gereklı ve temızlemek ıcın gaz yagı veya temızleyıcı spreyler onerıyorsunuz pekı yaglamak ıcın ne onerırsınız. ?
    ve dıslıler kısmına gelırsek zıncırı temızlerken on dıslıyıde temızlemelımıyım ?cunku eskı yag ve kırlı dokular dıslılerın uzerınde ıhtıva edıyor dıye dusunuyorum.
    ayrıca yıne bır sorum var. motosıkletımın motor kısmı(motoun oldugu gorunen yuzey) cok asırı yaglanmıs durumda pekı bunu ne ıle temızlemem gereklı.? yardımcı olursanız cok sevınırım. herkese kazasız belasız surusler.
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Motosikleti
    Haojue 150-9
    İstanbul'da oturanlar Kozyatağı metroda kandil Yağı adıyla satılıyor

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Gazyağı da bulunur ama mazot daha iyidir , gazyağı oringlere zarar verıyor
    COMTAN bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bizim köşede boyacıda istemedigin kadar gaz yagı var=)
    kilosu 6 tl

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eski motor yağı ve bez ile temizliyorum hem ucuz hemde gayet iyi temizliyor. Temizledikten sonra yağlamayı unutma.
    Ankara-Akvaryum motosiklet grubu nedir üstad? Akvaryum.com motosiklet klübü mü kurdu acep?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Alıntı Grado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada nerede buluruz bu gazyağını?
    Mesela İstanbul yolu çiftlik kavşağından sincan yönüne giderken ilk petrol ofisi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir periyodik olarak 500 km.de bir yağlanmalı ve kullanılan ortamın pisliğine göre daha sık kontrol edilerek temizlenip yağlanmalıdır.Zincirin temiz ve yağlı olmasının üzerinde çalıştığı dişlilerinde ömrünü uzatacağını unutmayın.Zincir değiştirmek kolay ama ya dişlileri değiştirmek?Aşınan dişli gerginlik ayarını doğru yapmanızı engeller ve yeni zinciriniz normalden kısa sürede bozulur.
    O-ring zincirin kendi mafsalını yağlı tutar,dişlilere temas eden kısımlarında yağlı olması gereklidir.
    Eski bir mesaj da olsa güncellenmiş bu konuda Rahmetli _OLD_ (Mustafa abi) mesajını görünce hüzünlendim :( Forumdaki bilgilendirici mesajlari hala güncel...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Comtan , dükkan açamadık abicim mobil hizmet veriyorum
    . Özel mesajlara cevap veremıyorum , ama gaz yağı ve benzın sert yoğunluğu olan maddeler hele benzin plastik parçayı bazen eritir bile gaz yağı ile sadece parça yıkarım mükemmel temizliyor .

blackman2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Zincir tarafında bulunan ön ızgaraya bulaşan sanırım arkadaş daha önceden motorsikleti aldıgım kafası güzelken gress yağı kullkanmış zincir için geldi bana anlatıyor sakın kullanma balatalar tutmuyor zor oldu benim için felan demişti gaz yağı ile çıkarsam siyah ızgaraya zarar verir mi aşırı tortu kalmış Bajaj RS200 bu arada motorum.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ham petrolün ayrıştırma evreleri.
    Görüldüğü üzere gazyağı ve mazot arasında evre yoktur.
    Birbirine yakındır.
    Her ikisi de plastiğe (o-ring) zarar vermez.

Gaz yağı mazota göre daha incedir ve yağ moleküllerini daha çabuk parçalayıp dağıtır.

Ben mazot kullanıyorum.

fazil bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    eger gazyagı yoksa zıncır temızleme spreyı almak gerekıyor.Yoksa zıncırınız zarar gorur.Orınglı zıncırler ıcın kesınlıkle mazor veya benzın kullanılmaz. Tercıh ıle ılgılı bır durum degıl bu

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Gaz yağı efsaneya dişlilere falan iki fıs fıs çiçeehh

Hondahastası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mazot iyi ya.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrar tekrar yazılmış bilgidir :Gazyağı zincire faydalı plastik aksama zararsız bir ürün .Fiyatı da oldukça uygun.Ek olarak Mazot ve benzin zincir de paslanma etkisi oluşturabilir. Gazyağında bu ihtimal zayıftır. Ek olarak, gaz yağı temizliğinden sonra yaklaşık 1.300 km dir ,140 numara diferansiyel yağı kullanıyorum.Oldukça başarılı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler