Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Zincir temizlerken benzin mi mazot mu? Gazyağı demeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    gaz yağı tabi ama alternatif olarak mazot olur heralde?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Zincir temizleme

Zincir periyodik olarak 500 km.de bir yağlanmalı ve kullanılan ortamın pisliğine göre daha sık kontrol edilerek temizlenip yağlanmalıdır.Zincirin temiz ve yağlı olmasının üzerinde çalıştığı dişlilerinde ömrünü uzatacağını unutmayın.Zincir değiştirmek kolay ama ya dişlileri değiştirmek?Aşınan dişli gerginlik ayarını doğru yapmanızı engeller ve yeni zinciriniz normalden kısa sürede bozulur.
    O-ring zincirin kendi mafsalını yağlı tutar,dişlilere temas eden kısımlarında yağlı olması gereklidir.

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir periyodik olarak 500 km.de bir yağlanmalı ve kullanılan ortamın pisliğine göre daha sık kontrol edilerek temizlenip yağlanmalıdır.Zincirin temiz ve yağlı olmasının üzerinde çalıştığı dişlilerinde ömrünü uzatacağını unutmayın.Zincir değiştirmek kolay ama ya dişlileri değiştirmek?Aşınan dişli gerginlik ayarını doğru yapmanızı engeller ve yeni zinciriniz normalden kısa sürede bozulur.
    O-ring zincirin kendi mafsalını yağlı tutar,dişlilere temas eden kısımlarında yağlı olması gereklidir.
    elinize sağlık Mustafa abi

benim 150cc 5 vitesli cin malı motorumun . çin malı zinciri canım sıkıldıkça yağladım. 25000 km ye geldiğinde zincir 2 baklasını aldığım halde sona dayanmştı.20bin km de ön dişliyi değişmiştim . 25binde zincirimi değişmek iin söktümde 5 liraya aldığım ön dişliin 3 dişinin yarım kırık olduğunu gördüm. sanırım zincir çok uzadığından dişliyi kırdı. hepsini arka dişliyle 30 liraya değiştim . çin mallarında böyle iyi motorda ön dişlinin 100 lira olduğunu düşünürsek bakım şart

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Kesinlike gazyağı derim.Yağ bizim burda gaz yağı bulunuyor.İstanbulda nasıl yok anlamadım gitti.

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    istanbul fatih te odabaşı taraflarında bir antika soba satan biryervar bende çok aradım anca orda bulabildim

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Ben her 100 km de benzin, dis fircasi ve bezle temizlerim
    http://difm :cat:

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Ankarada nerede buluruz bu gazyağını?

Motosikleti
    kanuni seyhan 125
    ankaradan gaz yağı arayan arkadaşlar ostimde petrol ofisi var orda satılıyor litresi 3.20 krş ben bugün aldım zinciri temizledim harika oldu bilginize

Motosikleti
    Honda cb125e
    İstanbul anadolu yakasında gaz yagı nerden bulurum yada 5TL verıp balata spreyı alıp fıskırtsam mı zıncırım orıngsız cb125e ne dersınız ?
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    bu iş için satılan zincir temizleme spreyleri var gayet olumlu sonuçlar veriyor ve zincirin ömrünü uzatmış olursunuz benzin mazot bunlar zincirin ömrünü azaltır xring zincirler için özellikle söyledim.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    arkadaşlar GAZYAĞINI istanbul güngören-merter piyasasında kolaylıkla bulabilirsiniz.ayakkabı üretimi yapan yerlerin malzeme aldıkları mağazalar var.kendi jargonlarında bunlara "çivici" deniyor.güngören sanayii ye gidin kime sorsanız gösterirler.1 lt si 5 tl ye aldım ben.bulunmaz hint kumaşı değil ya bu meret.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Karaköy 'de boya malzemeleri satan yerler var İskele'de.Hem boya hemde balık-deniz malzemeleri satan dükkanların orda balık satılan yerin hemen arkasındaki boyacılarda var.En son 7 t'den satıyorlardı litresini.Zor bulunduğunun farkındalar sanırım hep zam yapıyorlar,geçen sene 5'e alıyordum.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Şöyle bir ürün var. Motosikletler için olanı var mıdır? Veyahut. güvenli midir malum vitese takıp bu aleti dişliye kaptırmak da olası.

http://www.bikeandoutdoor.com/?zinci...y&Urun_ID=3792

bir de şu varmış. Motosikletler için

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2714633/detay/

kullanan var mı?
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı Grado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada nerede buluruz bu gazyağını?
    sincan ayaş kavşağında petline açıldı yeni.orda pankartta yazmışlar gazyağı bulunur diye.yarın gidip alıcam bakalım
    Teo23 bunu beğendi.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Vay hazine bulundu demek... :D Süper ben de alayım 2 lt
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Alma bence, plastik ve yapısı çok basit duruyor. Alırsın balata spreyini iki kutu, basınçlı basınçlı sıkarsın, üstüne repsol zincir yağı, misss... Oringli zincirde balata spreyi oring yapısına zarar vermiyor. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bizzat kendim kullanıyorum.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ya castrol zincir temizleme spreyi var praktikerde adam 35 tl yazmış bi kadar pahalimi bu meret...

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    nalburlara bak bulursun zeytınburnuda oturuyorum burda var

açık adreste verım beştelsiz mh. 85 sk. no 100 lerde kalıyor nalbur caddeuzerınde 2 tane nalbur olacak sorsan gösterırler
    yedikule göğüs hastanesı var onun tam oralar denk dusuyor.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Kardeşim ona 35 TL vereceğine, 10 TL'ye aileboyu denecek kadar büyük balata spreyi al. Bunu kullanmamın nedeni, adamlar zincirdeki oringi alıp 2 gün balata speyi içinde beklettiler, yapısında bir bozulma olmadı. Çok kurcaladım bu konuları zamanında. Zincir yağı olarak ta kesinlikle Repsol. Toz toplamaz, zincirde yağlanmadan dolayı rengi biraz koyulaşır ama görevini uzun km'lerce yapar.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Motosikletlerinizin kitapçıklarına bakarsanız, ingilizce olarak "kerosene ile temizlenmesi tavsiye edilir" der. bununda türkçesi gazyağıdır. Benzin, mazot ve balata spreyinin O-ring lere zarar verdiği , deforme ettiği söylenir. Bunun için temizleme spreyleride var ama 1 spreye 15-20 tl verip adam akıllı en fazla 3 defa temizliyorsunuz. Ben Çanakkale'ye gittiğimde litresi 3,5 tl (di 2sene evvel. Bu sene 4,5 tl olmuş sanırım.) den 5 litre gaz yağı almıştım. Gaz yağı hem mükemmel temizliyor, hem zararsız(boya dahil) hemde ucuz. 2sene dir 5 litre gaz yağını hala bitiremedim. Şuan 1-1,5 litre daha var. Zincir temizleme dışında, karenaj a bulaşmış yağ,pas ve çıkmayan lekeleride kolayca temizliyor ve cila gibide parlatıyor. Zaten şoförlerin çoğu da araçlarını parlak görünsün diye gazyağı ile silerlermiş.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler