Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

SM jantı almak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    selam arkdaşlar uzun zamandır sm lere hastayım şimdi kullandığım motor ramzey 200 cc ben buna sm jantı takmak ıstıyom bazı motorcu arkadaşlar senin motor için ağır kalır diyorlar ama cok hoşuma gidiyo çıkma filan bulsam kafi yani ee tabi bide bütçeme uygun olması lazım.izmirde nerede bulabilirim bide uygun fıyata bulurmuyum yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    orj jant ölçülerin nedir?
    GKN MOTORS

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    ön 2.75 21, arka 4.10 18. bende orijinal boyutlarda asfalt lastiği arıyorum ama bulmadım. 21 inch olarak tüm markalarda offroad lastikler var. bana da bir yardım.

vakti zamanında birmotosiklet ustası göbekler aynı kamak şartıyla tel ve çemberi değiştirerek bu yapabileceğini söylemiş. jant almanın 4te biri fiyatına mal olacağını anlatmıştı.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı ReBeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön 2.75 21, arka 4.10 18. bende orijinal boyutlarda asfalt lastiği arıyorum ama bulmadım. 21 inch olarak tüm markalarda offroad lastikler var. bana da bir yardım.

vakti zamanında birmotosiklet ustası göbekler aynı kamak şartıyla tel ve çemberi değiştirerek bu yapabileceğini söylemiş. jant almanın 4te biri fiyatına mal olacağını anlatmıştı.
    bende bundan bahsedicektim.. 17 yada 16 lık çember alınıcak ve ona göre tel dizilicek.. nitekiminde de jant ve motora uygun lastik alınıcak..
    belki radyal yol lastiğinin içine şambrel takılması gerekicek ama en makul çözüm bu..
    önümüzdeki hafta 660 için böyle bir deneme yapıcam, paylaşırım
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Xl650 Transalp
    arkadaşlar teşekkürler peki sm jant ölcülerinin bi standartı varmıdır yani 16 - 17 " gibi bunlara uyacak asvalt lastiği bulabilirmiyim? bu arada hayalim benim 660 lar gecenlerde alsancakta gördüm bi tane çok güzeldi yaa

Motosikleti
    DRZ400 SM
    200'lük Çin uyruklu SM'ler yok muydu? Onların jantları uymaz mı dersin? Asya Motor'un falan süpermotosu gözüme çarpıyor sanki arada bir.
    [B]J şimdi asker[/B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sormadan edemicem. bu SM SüperMoto demek mi?
    cahilliğimi bağışlayın olur mu?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Xl650 Transalp
    sanırım reber' in söylediği gibi yapacağım fiyatı daha uygun olur bi cember bide teller :D walla ben SM' nin açılımının süpermoto olduğunu biliyorum ama belki bende yanılıyodurum :D

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    İki gündür bende bu işi kovalıyorum,gönül ister KTM,Yamaha vs. vs. ama alabileceğim fiyat aralığında 1.Seçenek : İkinci el Yamaha xt 125x kendisi Fabrikasyon SM ama torku zayıf.Bbende 2. Seçenek olarak ; aslında şekil olarak SM ye en çok yakışacağını düşündüğüm Kanuni Cross 250 alıp ikinci elden jantlarını değşitirerek SM ye çevirmek.Bir sürü servisi aradım buna 17 lik jant bulabilirmiyiz diye ama hiç biri tatminkan bir cevap veremedi.Göbekler uymadığından önüne gelen jantı takamıyoruz.SM lerin jantları 17 lik tir 21 lik yapmaya çalışıyorsan boşuna uğraşma Yeni bir sınıf yaratmış olursun Bende son çare olarak 17 lik bir çember alıp telleri dizdireceğim.Bunu yapabilecek bir usta bulur bulmaz motoru alacağım ama önce bunu net olarak yapcak birini bulmama gerek.Eğer böyle bir usta bilen yada daha önce yaptırmış olan biri varsa yardımlarını bekliyorum.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    200 GY Enduro
    ben iyiden iyiye kafayı koydum. lastikte buldum bir abimizden. micheilen (doğrumu yazdım emin değilim ) eski yaklaşık 7-8 senedir yatıyormuş ama deneme için takacam. gerçekten istediğim buysa yenisini alacam. yalnız çekincelerim var. 1.si ben biraz irice (110 kgcik ve 185) bir adamım. jant boyu 21-18 den 17ye inince yükseklik ne kadar azalır? 2.si hız ve güç ne anlamda etkilenir?

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    ben iyiden iyiye kafayı koydum. lastikte buldum bir abimizden. micheilen (doğrumu yazdım emin değilim ) eski yaklaşık 7-8 senedir yatıyormuş ama deneme için takacam. gerçekten istediğim buysa yenisini alacam. yalnız çekincelerim var. 1.si ben biraz irice (110 kgcik ve 185) bir adamım. jant boyu 21-18 den 17ye inince yükseklik ne kadar azalır? 2.si hız ve güç ne anlamda etkilenir?
    Lastikleri buldun iyi güzelde jantları ne yaptın,jant bulabildin mi.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    200 GY Enduro
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri buldun iyi güzelde jantları ne yaptın,jant bulabildin mi.
    yok daha aramadım. rastgele buldum bunu da. ablamın bir arkadaşının sevgilisi otururken muhabbet açıldı. hava düzelsin alacam. jant konusu ciddi anlamda muallak. nereden başlasam bilmiyorum. motordan sürtme sesi gibi bir ses geliyor. supap sesi değil.eksantrik olabilir. kısacası ciddi bir bakım yapacam. çember ve tel bulsam hemen dizip akordunu yaptıracam. aklımda yoktu. kaliteli bir lastik almayı umarken bu sm lastikleri çıktı. ama dediğim gibi çekincem motorun alçalması.

Motosikleti
    Xl650 Transalp
    sm lerde ön ve arka jantlar kaç inç oluyo? ben gecenlerde bı arkdas için 21 " aradım izmir'li arkdaslar bilirler kahramanlarda levent abiye baktım, özgül motora baktım,çankayada 3-4 yere baktım yok ne jant war nede çember peki bu 17 lık çember ve teli bulabilecekmiyiz acaba? sanki yatcak gibi bu iş ama inşallah herkes istediği şeye kavusur.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    yok daha aramadım. rastgele buldum bunu da. ablamın bir arkadaşının sevgilisi otururken muhabbet açıldı. hava düzelsin alacam. jant konusu ciddi anlamda muallak. nereden başlasam bilmiyorum. motordan sürtme sesi gibi bir ses geliyor. supap sesi değil.eksantrik olabilir. kısacası ciddi bir bakım yapacam. çember ve tel bulsam hemen dizip akordunu yaptıracam. aklımda yoktu. kaliteli bir lastik almayı umarken bu sm lastikleri çıktı. ama dediğim gibi çekincem motorun alçalması.
    Cross motorlar zaten yüksek benimde boyum 1,80 anca ayak uçlarım deyiyor croslarda.jantları 17 lik yapınca bariz bir alçalma olacağını sanmıyorum netten izledğim videolara bakınca daha iyi anlıyorsun.video sitelerinden arattır supermoto diye bir fikir edinirsin.

Coolsoul ;jantlar 17 lik supermotolarda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 PM ----------

Az önce şöyle bir ilan buldum yarın bu firmayı arayıp 17 jant bulabileceğimiz yerler hakkında bilgi alacağım. http://www.sahibinden.com/muhtelif_m...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 PM ----------

Evet herkese geçmiş olsun bir site buldum sanrıım istediklerimiz burda..Teşekküre gerek yok görevimiz

http://www.gurlermotor.com/index.php...d=%20STOCKCODE
    Bir gün mutlaka ...

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar konu çok eski değil bu konuyla ilgilenen arkadaşlar bi sonuca vardımı ne durumda çalışma iptalmi oldu?

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

17 jan hakkında

kanuni bayilerine gidip enduro 200 arka jant çemberi siparişi verin 2x15 140/80/17 130/80/17 120/80/17 110/90/17 takabilirsiniz bilginize fiyatıda 95 tl.

Motosikleti
    Xl650 Transalp
    kimseden ses çıkmadı yani uygulama kısmında bende zaten motoru artık kış uykusuna yatırdım grajda. artık bi başka bahara kaldı :D

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    lütfen biri yaptım desim yakın zamanda kross motor alıyorum kesinkez supermoto tekeri takmam lazım nasıl olcak ozanzumrut arkadaşın dediği gibi yapsak nasıl olur olurmu bide arkada 140 onde 110 luk taksak olurmu

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 3 aydır bunun üzerine uğraşıyorum ramzey 200lük motorumu sm ye çevirmek için tam anlamıyla süper bi moto olacak titanyum egzozumu aldım led stop lambalarımı aldım lad sinyallerimde yakında gelecek. Her neyse bu konuda bizi en çok zorlayan lastik ve jant oldu. özelliklede jant! şimdi yapabileceğimiz seçeneklerin hepsini sayayım.

1- kopmle sm jantı almak diski dişlileri buna uydurmak süper moto jantlarının 1000dolar civarı olması ve dişli ve diskleri buna uydurmanın sağlıklı olmaması nedeniyle bu seçenek hemen iptal oldu.

2- bu biraz daha ucuz bi yöntem kanuniden gidip 2 tane enduro 200 için arka jant çemberi (17") almak 2si 190 milyon göbekleri aynı tutarak buna uygun tel dizdirmek bu güzel bi fikir gibi geldi ama ben balıkesirde olduğum için tel bulmak çok zor benim motorun ön telleri ise tam bi sorun.

3- şimdi benim uygulayacağım çözüme gelirsek en makul olan ve en sağlıklısıda bu gibi geldi. benim arka çember 18" gidip kendi servisimden 60 milyona bi tane arka çember alıcam öndeki 21 çemberi çıkarıp bu janta göre tel arıycam eğer bulamazsam kendi tellerimi kestirip bunlara paftayla diş açıcam lastiklerin 17ye 17 yada 18e 18 olması çok bi fark yaratmaz uygun lastik olarakta kanuni racerın lastiklerini deniycem

not: suanda atama bekliyorum sonuçlar geldiği andan itibaren çalışmam devam edecek eğer istanbul olursa işim çok kolay olacak

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    toprağım yaa kankaa bende de aynı motorun 150 liliği var fena kafaya taktım sm lere ay başından itibaren cant için başlıcam çalışmalara artık bu topikten birbirimize yardımcı oluruz dostum ben grenajlarıda değiştircem ama once jantları halletmek lazım hadi toprağım bize kolay gele haberleşiriz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler