Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ben sorunu tam olarak anlayamadım o yüzden başlık bu :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Arkadaşlar şimdi 110'luk bi elittem var
    her gün aynı yerde sanki benzin bitmiş gibi gaz yemeyi kesiyor (karbüratör'e pislik gelmiş gibi de diyebiliriz)...
    bunu ne zaman yaptığı hakkında bi kanıya vardım ama eminde değilim,
    genelde gazı birden kestiğimde yapıyor ve egsozda patlamalar oluyor...
    ve gaza yüklendiğimde aşırı sarsıntılı dur-kalk yaparak ilerliyor..
    karbüratörde pislik olmadığından eminim karbüratörden şüphelenip yeni aldım yine aynı, servise götürdüm ama sürekli yapmadığı için bişey yapamadık...
    Jigle olayı var bide gaz yemeyi kestiğinde jigleyi çektiğimde 40 km hızla gayet normal bi şekilde gidebiliyorum 60 km'ye gelince yine teklemeye başlıyor...
    Bu durumda jigle'yi tekrar çektiğimde ise (havayı tamamen açtığımda) stop ediyor... her şeyi denedim...
    bunu yaptığında benzin deposunun kapağını açıp içine sıkıca üflediğimde,
    sorunsuz çalışıyor belli 16 km kadar gidiyorum tekrar tekliyor yine depoya üflüyorum yine düzeliyor ben bu işi çözemedim,
    benzin pompası görevini yapamıyor desem zaten depoda benzin pompası diye bişey yok...
    Karbüratörde pislik var desem temizlediğimde de yapıyor..
    Buji ısınınca iş görmüyor desem depoya üfleyince soğuyacak değil ya
    Baştan karbüratördeki şamandıranın üzerindeki benzini şamandıranın yukarı aşağı hareketiyle iniş çıkış yapıp benzini karbüratörün içine dolmasını sağlayan iğne den şüphelendim acaba yukarı çıınca aşağı inmiyor mu diye karbüratörü değiştirdim yine aynı bi fikri olan varsa ihtimal bile olsa deniyecem,
    ömrümü yedi bu motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sen motoru değiştir, problem kalmaz

kafam karıştı bu saatte yahu...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    dostum aynı sorun bendede var 3 defa karburator değiştirdim. tıkanma var diye buji hava filtresi vsvs. bir çok şeyi değiştirdim ama yine aynı ama benimki bide stop ettikden sonra bazen hiç çalışmıyor bekledikten sonra çalışıyor. En son 2gun önce akşam bi kafeye gitmiştim çıktım yine çalışmadı. Motoru kafenin önünde bıraktım ve hemen oradan uzaklaştım muhtemelen belediye çöplüğe falan atar heralde bıktım usandım artık ve umrumda değil o kadar canımı sıktı :D anahtarınıda denize attım
    Edit: Motor 151RS bu arada :D

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her gün aynı yerde sanki benzin bitmiş gibi gaz yemeyi kesiyor (karbüratör'e pislik gelmiş gibi de diyebiliriz)...
    karbüratörde pislik olmadığından eminim karbüratörden şüphelenip yeni aldım yine aynı, servise götürdüm ama sürekli yapmadığı için bişey yapamadık...
    Jigle olayı var bide gaz yemeyi kestiğinde jigleyi çektiğimde 40 km hızla gayet normal bi şekilde gidebiliyorum 60 km'ye gelince yine teklemeye başlıyor...
    Bu durumda jigle'yi tekrar çektiğimde ise (havayı tamamen açtığımda) stop ediyor... her şeyi denedim...
    sorunsuz çalışıyor belli 16 km kadar gidiyorum tekrar tekliyor yine depoya üflüyorum yine düzeliyor ben bu işi çözemedim,
    benzin pompası görevini yapamıyor desem zaten depoda benzin pompası diye bişey yok...
    Baştan karbüratördeki şamandıranın üzerindeki benzini şamandıranın yukarı aşağı hareketiyle iniş çıkış yapıp benzini karbüratörün içine dolmasını sağlayan iğne den şüphelendim acaba yukarı çıınca aşağı inmiyor mu diye karbüratörü değiştirdim yine aynı bi fikri olan varsa ihtimal bile olsa deniyecem,
    ömrümü yedi bu motor
    Valla ne diyim simdi karburator dicem degistirmissin sorun karburator kokenli gorunuyor.Ancak duman atiyormu ve duman ne renk diye soracagim bu durumda...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Duman falan yok pata pata pata çalışıyo yalnız şöyle bi durum söz konusu
    devir saati rolantide iken 2 de olması gerekirken 1.5 ile 2 arasında sürekli oynuyor
    bu durumda karbüratörden ateşleme sistemine atlamış bulunuyoruz acaba beyin mi arızalı [/COLOR]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:57 PM ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motoru değiştir, problem kalmaz
    kafam karıştı bu saatte yahu...

B]O son çare baştan yapmamam lazım yeni çıktı bakımdan
    piston segmanlarıyla debriyaj balataları değişti bu bir sınav olsa gerek [/B][/COLOR]

Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı sorun bendede var 3 defa karburator değiştirdim. tıkanma var diye buji hava filtresi vsvs. bir çok şeyi değiştirdim ama yine aynı ama benimki bide stop ettikden sonra bazen hiç çalışmıyor bekledikten sonra çalışıyor. En son 2gun önce akşam bi kafeye gitmiştim çıktım yine çalışmadı. Motoru kafenin önünde bıraktım ve hemen oradan uzaklaştım muhtemelen belediye çöplüğe falan atar heralde bıktım usandım artık ve umrumda değil o kadar canımı sıktı :D anahtarınıda denize attım
    [COLOR="#ff0000"]Bu filmin sonu da sanırım böyle bitecek

Motosikleti
    mondial 151 rs
    arkadaşım nedense bu aralr hep aynı sorun aynısı bendede olmustu benzin filtresini sökp direk vanaya bağladım ilk marşta calıstı hala allaha sükür tık yok....

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım depodan gelen ve filtreden geçtikten sonra benzin musluğuna giren hortumu çıkart benzin musluğunun çıkışındaki aşağı tarafta olan hortumuda çıkar sonra çıkarttığın hortumları pipet veya bi hortumla birleştir. yalnızca çalışmadığı zamanlar bu şekilde çalıştır en azından yola kalmassın eğer sorunun anlayabildiğim şekilse çözüm bu ...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Renkli Yazı bazı özel durumlarda dikkat çekmek için kullanılır tüm mesajını renkli yaz diye değil .. mesajların rengi alındı diğer mesajlarda bu özelliği tüm yazıda kullanmayın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    klr 600
    depo havalandırması tıkalı olabilir motor böyle yapınca deponunun kapağını aç eğer bundansa hemen düzelir ve yahot ısınınca silindir contadan hava alıyor ve komprasör kaçırıyordur ama hiç zannetmiyorum muhtemelen depo hava almıyor yada yada benzin filitresi tıkalıdır

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Renkli Yazı bazı özel durumlarda dikkat çekmek için kullanılır tüm mesajını renkli yaz diye değil .. mesajların rengi alındı diğer mesajlarda bu özelliği tüm yazıda kullanmayın
    Kendi sitemden alışmışım kusura bakma benim sitemde her yazım renkli de,
    öyle bi sınırlama koymuyorum üyelere ne de olsa onlar beni ayakta tutan tek değerler

Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo havalandırması tıkalı olabilir motor böyle yapınca deponunun kapağını aç eğer bundansa hemen düzelir ve yahot ısınınca silindir contadan hava alıyor ve komprasör kaçırıyordur ama hiç zannetmiyorum muhtemelen depo hava almıyor yada yada benzin filitresi tıkalıdır
    Eyvallah kardeşim bi de onu deneyelim bakalım

Isaac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yayayayayaya.....
    Motorun yan tarafında bi jikle olması lazım... Motor teklemeye başladığında onu aşağı indir düzelir...
    Ya da yola çıkmadan önce 5 dk kadar motoru ısıt...

Motosikleti
    Burgman UH 150
    Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ömrümü yedi bu motor
    manifolt hava kaçırıyordur ondan yapar kesinlikle değiştireceksin ve buji değiştir bide karbüratörde pislik var onu değiştir sorunun kalmaz dostum
    http://img30.imageshack.us/img30/9673/imageqhg7.gif

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    sanki karbüratöre benzin akışında bir problem varmış gibi görünüyor. Bu aradaki parçaları bir kontorl etsen iyi olur. Musluk filtresine de bakmak gerekir. Birde depo kapağındaki havalandırma deliğini kontorl et tıkanmış olabilir. Eğer egzost manifoltundan yada bağlantı yerlerinden kaçak yapıyorsa da gazı bırakınca pat pat eder. Birde benzinde su olabilir karbüratör haznesinde birikiyo buda bu soruna yol açabilir.

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı barsgamze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manifolt hava kaçırıyordur ondan yapar kesinlikle değiştireceksin ve buji değiştir bide karbüratörde pislik var onu değiştir sorunun kalmaz dostum

Saolaın karbüratör hariç diğerlerini deniyecem

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki karbüratöre benzin akışında bir problem varmış gibi görünüyor. Bu aradaki parçaları bir kontorl etsen iyi olur. Musluk filtresine de bakmak gerekir. Birde depo kapağındaki havalandırma deliğini kontorl et tıkanmış olabilir. Eğer egzost manifoltundan yada bağlantı yerlerinden kaçak yapıyorsa da gazı bırakınca pat pat eder. Birde benzinde su olabilir karbüratör haznesinde birikiyo buda bu soruna yol açabilir.
    Bana da benzin akışında derken ilk izlenimim karbüratöre benzin yetişmediğiydi,
    karbüratörü temizlettirdim iki kez de kendim temizledim yine aynısını yaptı
    Bu kez karbüratörü değiştirdim yine aynı depo kapağındaki havalandırma deliğinde takılı kaldım bu sebepten onu da denedim bakalım işe yarayacak mı
    Bağlantı yerlerinde gözle görülür bi kaçak söz konusu değil ama olabilirde,
    Benzinde su olayı yok ondan eminim baktım su falan göremedim teşekkürler yardımlarınız için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler