Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

neden tahliye borusundan siyah duman çıkar

Motovento
    REKLAM ALANI

selam ustalar. benim kanuni motocar 200cc motosiklet kullanıcısıyıım..
    yaklaşık 1 yıldır bende. Fakat son bir kaç gündür motor ısınınca marş motorunun yanında bulunan tahliye çıkısı şeklinde görünen bir hortumdan siyah dumanlar çıkmaya başlıyor.Bulunduğum yerdede tamirci olmadığından çaresiz kaldım. yine motora binmeye devam ediyorum.yarı yolda bırakır diye korkuyorum. Sizden en kısa sürede cevap bekliyorum. Siyah duman çıkmasındaki nedenler ne olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Büyük ihtimalle motoru yemişsin.
    Yağ yaktığından pistonlarda kaçak olduğundan olabilir.

Motosikleti
    Mondial 125 UAG
    o bahsettiğiniz hortum karter havalandırma hortumu o hortumu takip ettiğinizde hava filtresine gittiğini görürsünüz.

Motor yağ yakıyor olabilir öyleyse motor diplemiştir. Motor yağının iyice azalmış olması ve özelliğini kaybetmiş olması buına sebep olabilir. İyi bir ustaya gösteriniz. Tamirci yoksa bu işlerden birazcık anlıyorsanız öncelikle motor yağını kaliteli bir yağ ile değiştiriniz ve motorun performansında düşme varmı ona bakınız.

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    karter havalandırma hortumu bazı motosikletlerde hava filitresine kiminde boşta duruyor. arkadaşın bahsettiği hortum da karter havalandırması.
    büyük bi ihtimalle motoru yemişsin. motor yağınıda kontrol et .

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Şimdi öncelikle şunu belirlemek lazım o hortum arkadaşların dediği gibi karter havalandırma hortumu ve motor çalışırken o hortumdan hava gelir,fakat tabi normal şartlar altında temiz hava gelir.Senin motorundan siyah hava geliyorsa emin ol motorun ya yağ yakıyordur yada içindeki yağı 5000-6000 km kullandın yağ içinde katran haline gelip yanar.Yani ya motor yağ yakıyor yada yağın ömrü çoktan bitmiş.Motorun yağ yakıyorsa işin zor motorun kendi kendini yiyor şu anda.Sen şu an git temiz ve yeni bir yağ al tabi motosiklet yağı al öyle bir dene.Gene aynı sorun devam ederse doğru Kanuni servisine piston segman silindir takımı almaya.

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Yağ en son ne zaman değişti hocam?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler