Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha YBR-125

Motovento
    REKLAM ALANI
    yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yeni bir YBR-125 aldım 2008 model (en azından ruhsatında 2008 yazıyor) simdi merak ettiğim bir kaç konu var. Biliyorum ki aranızda bu makineyi yıllarca kullanmış olan veya çok iyi tanıyan arkadaşlarım vardır.

1-) Uzun yol (100-200Km) hiç gaz kesmeden (100km ile) gidebilir mi?
    2-) Motoru açmak için ne yapmalıyım?
    3-) Benzinde 98 oktan değil de 95 oktan kullanmak gerekliymiş. Bunun hakkında bir fikri olan var mı?
    4-) Lastikleri değiştirmem gerek diye bir duyum aldım bunun hakkında bir fikri olan var mı?

simdilik bu kadar. motor tutkunuyum ama hiç motorum olmadı. sadece arkadaşlarımdan aldığm motorları kullandım ve nasıl bakım yapılır nedir ne değildir bilmiyorum bana yardımcı olursanız (küçümsemeden ve çömez muamelesi yapmadan ) gerçekten çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1.motor yeni ise gitmez ama 5000 km den sonra gider.
    2.ilk 2000-3000 km lik kullanımda red line sınıra varmadan vites değiştirmen gerekli.
    3.95 oktan kullanman gerekiyor.Yakıtı daha iyi kullanıyor.
    4.Arka lastikler kaliteli değil ve ıslak zeminde kayma riski çok.

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    motoru yeni almışsın hiç gaz kesmeden 100 km hızla gitmen motorun sağlığı açısından iyi oılmaz . zaten 100 km hızla 100 kilometre değil 20 km gidersen moıtr kitler. bi boka yaramaz motosikletim daha uzun ömürlü olsun istiyorsan rodaj süresini bu işten anlayan kişilerin fikirleri paralelinde kullan motoru.

yamaha firması ybr ye en uygun parçaları takmıştır bi kuşkun olmasın. yok yere orasını burasını değiştirtme . sadece bakımlarını zamanında yaptır 1500 km den sonra istediğin gibi kullan derim. 400-500 km de bi yağını değiştir 2000 km ye kadar. motorun can damarı bence yağıdır yağı ihmal etme . orasını burasını karıştırttırma derim. bide Allah derim.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı yalniz_prens_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Yeni bir YBR-125 aldım 2008 model (en azından ruhsatında 2008 yazıyor) simdi merak ettiğim bir kaç konu var. Biliyorum ki aranızda bu makineyi yıllarca kullanmış olan veya çok iyi tanıyan arkadaşlarım vardır.

1-) Uzun yol (100-200Km) hiç gaz kesmeden (100km ile) gidebilir mi?
    2-) Motoru açmak için ne yapmalıyım?
    3-) Benzinde 98 oktan değil de 95 oktan kullanmak gerekliymiş. Bunun hakkında bir fikri olan var mı?
    4-) Lastikleri değiştirmem gerek diye bir duyum aldım bunun hakkında bir fikri olan var mı?

simdilik bu kadar. motor tutkunuyum ama hiç motorum olmadı. sadece arkadaşlarımdan aldığm motorları kullandım ve nasıl bakım yapılır nedir ne değildir bilmiyorum bana yardımcı olursanız (küçümsemeden ve çömez muamelesi yapmadan ) gerçekten çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.
    1-100-200 km uzun yol sayılmaz.Rahat rahat gidersin.Artı bu motor 80-90- ile 200 değil 1000 km gider.Gider de sen dayanabilirmisin?Asıl sorun bu.2-Motoru kitapçığında belirtildiği gibi ilk 1000 km kullan.Sonrası sorun olmaz.Açılsa da açılmasa da YBR düz yolda rüzgarsız ortamda tek kişi rahat rahat 90-100 yapar.3-98 oktana boşuna paranı harcama.Bir şey değişmez.4-Evet lastikleri oldukça sert.Islak zeminde virajlarda kayar.Bunun dışında pek sorun olmaz.Bana sorarsan 125 cc ortalama 90-100 km hız yapabilen bir motora tutup da (üzerindekiler eskimemişken)performans lastiği takılmaz.Kullan gitsin.

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-100-200 km uzun yol sayılmaz.Rahat rahat gidersin.Artı bu motor 80-90- ile 200 değil 1000 km gider.Gider de sen dayanabilirmisin?Asıl sorun bu.2-Motoru kitapçığında belirtildiği gibi ilk 1000 km kullan.Sonrası sorun olmaz.Açılsa da açılmasa da YBR düz yolda rüzgarsız ortamda tek kişi rahat rahat 90-100 yapar.3-98 oktana boşuna paranı harcama.Bir şey değişmez.4-Evet lastikleri oldukça sert.Islak zeminde virajlarda kayar.Bunun dışında pek sorun olmaz.Bana sorarsan 125 cc ortalama 90-100 km hız yapabilen bir motora tutup da (üzerindekiler eskimemişken)performans lastiği takılmaz.Kullan gitsin.
    Aynen katılıyorum ama rodaj donemınde mumkunse pistona yuk bindir bunu yaptıgın surece kac km hız ile gidersen git fark etmez motoru kompresore bırakma yeter..

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-100-200 km uzun yol sayılmaz.Rahat rahat gidersin.Artı bu motor 80-90- ile 200 değil 1000 km gider.Gider de sen dayanabilirmisin?.
    Terminatör değilsen dayanamazsınEn çok 2oo km bence.Ben hiç gaz kesmeden 130-140 km gittim 90 la belim ağırdı

Ayrıca durumun musaitse lastikleri degiştirmeni öneririm

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terminatör değilsen dayanamazsınEn çok 2oo km bence.Ben hiç gaz kesmeden 130-140 km gittim 90 la belim ağırdı

Ayrıca durumun musaitse lastikleri degiştirmeni öneririm
    Gezi yazıları kısmında YBR 125 ile 4300 km başlıklı yazımı okumanı acizane tavsiye ederim.Saygılarımla.

Motosikleti
    yBr 125
    1- ya aslında gitmeye gidersin ama ondan sonra kısa bir süre sonra motoru eline alırsın.Uzun süreli o makinayı kullanmak istiyorsan en az 6000-7000 kmye kadar 7000 deviri geçmesen iyi olur.hem acelen ne fazla abanma ve uzun ömürlü kullan mororunu...
    2-motoru açmak için güzel forumlar war güzel tecrübeler.Oku uygun olanını uygula..
    3-ben shell 97 kullanıyorum.yüksek oktanlıları tavsiye etmiyorlar.hemde gereğide yok bencede..benzin benzindir..enjeksiyonlu motor kullanmıyoruz nede olsa..
    4-benim arka lastik 8000 km olmasına rağmen halen kayıyor.tehlikeli yani.heleki yağmurda..ama param yok diye değiştiremedim.yeni lastik aldığımda da dublex yaptıracağım çünkü bu mümkün haberin ola.ama sen yinede dene lastiklerini biraz daha kullan anlarsın zaten..

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    dostum ilk 1500-2000km 6bin devri geçme sonra istediğin gibi git lastiklere gelince 2008mod.zanedersem pirelli lastikler var ve eski modellere gör bumlar çok daha iyi ama ıslak zeminde yinede yol tutuşu okadar iyi deil.

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım benimde bir sorum olacak benimde sıfır aldığım iki haftalık ybr var ama motor 110 un üstüne çıkmıyor sizce ne yapmalıyım daha fazla gidebilmesi için rodajınıda yaptım ama aynı birde dış görünüm olarak ne tür değişiklik yapablirim... şimdiden cvplar için tşk

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    İkinize de hayırlı olsun...

(rodajlara dikkat ben öyle bir motoru güzelce elime almıştım piston krank vs...sadece bunu diyebilirim)

Buradaki arkadaşların bilgilerine dikkat edin ciddiye alın ve sitede ilgili model linklerini arama bölümünden bulup ; motorlarınız hakkında yazılan herşeyi okuyun bence...

iyi günlerde kullanın...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

kardeş saol öncelikle ama motoru güzelce açtım ama yinede 110 zorla yapıyo bide dış görünüm için ne gibi farklı modifiyeler yapabilirim

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Vallahi kullanım klavuzunda da belirtiltiği gibi 8500 devirin üzerine pek çıkmamak lazım. Burdan sonra motor bas bas bağrıyor.

yok motoru en fazla 7000 devirde kullandım

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Alıntı cRaZy_BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım benimde bir sorum olacak benimde sıfır aldığım iki haftalık ybr var ama motor 110 un üstüne çıkmıyor sizce ne yapmalıyım daha fazla gidebilmesi için rodajınıda yaptım ama aynı birde dış görünüm olarak ne tür değişiklik yapablirim... şimdiden cvplar için tşk
    Dostum tamam rodajı iyi yapmışında. 110 zorla yapıyor diyorsun. Afedersin ama bu motordan daha ne bekliyorsun. Bende aynı senin gibi sakin ve güzel bi rodaj yaptım şu an 4200 km de hafif eğimli yolda 110 u bende çok zorladım max gördüm. ama demiyorum neden böle diye çünkü 125 cc lik bi motordan daha fazlası beklenmez. Merak etme motorunda hiç bişey yok.

Fazlada takıntılı olma bence.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    iyi de dostum motor 2 haftada açılmaz ki 2000kmyi geçtin mi ilk yağını değiştirdin mi? Bak burda bizden tecrübeli insanlar var. Bende motor manyağı olmama rağmen bilgiye ihtiyacım var. ve profesyonel arkadaşlarımdan ve abilerimden yardım alıyorum. Bence sen o motoru zorluyorsun. umarım elinde kalmaz.

selam arkadaslar foruma yeni uye oldum 20 gün önce siyah ybr 125 aldım radoj ayarını iyi yapmak için 195 km ye kadar fazla basmadım yani 6000 deviri fazla gecmemeye calısdım ama bu gün ilk defa uzun yol olarak 150 km lik mesafe yol katettim bu zaman zarfında sürat 95 100 km hızında 7500 8000 devir de kullandıgım anlarda oldu acaba bu mesafede motorumun rodaj ayarında ve ilerki zamanlar için bir sorun teşkil edermi suan motorum 350 km de.Cevaplarınız için simdiden tskederim.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Bilgileri baştan aşağı okudum, gerçekten dikkate alınması gereken bilgiler, umarım aldığımda başlık açmaya ihtiyaç bile duymam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)