Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3.sübab kesişim anlamadım bitürlü

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadşlar motorumun bugünkiyle 3.sübab kesişi bi türlü anlamadım sizce anormal değilmi 3 sefer sübab kesmesi.hızım 125 idi ve 100 m sonra cayık cuyuk bi baktım sübab kesmiş yine yığdırma yapmadığım halde eğer son devri bulduysa nden kesiciye girmiyor?motorumdan soğudum yılbasında yaptırcam artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    dostum sen habire o motorla redlineda 125 yaparsan istersen bu yaptıgını buraya yazma
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    ne yapcaz krdeş ön dişliyimi büyütsem suan 15 17 mi yapsam acaba?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Arkadaşım bu forumda Hysoung motosikletini daha bir haftalıkken ibreleri sona dayayıp motorun canına okuyan ve sonra Kanuni'ye kin ve nefret kusan bir arkadaş vardı
    Senin yaptığın da bundan farklı değil. Ondan sonra neden böyle oldu diye topik açıyorsun Çözümü sadece şudur: motorunu akıllı kullan, yıllarca kullan.

Motosikleti
    krdeş motor gitmiycem demiyo vites istiyo resmenön dişiyi 17 yapıcam.sübab yapması işçil hepsi 50 tl nasıl sizce fiyat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:12 PM ----------

yokmyu bi fikri olan arkdaslar

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krdeş motor gitmiycem demiyo vites istiyo resmenön dişiyi 17 yapıcam.sübab yapması işçil hepsi 50 tl nasıl sizce fiyat
    Arkadaşım, sen bir üç kere daha motor dağıtsan gene bir şey anlayacak gibi görünmüyorsun. Madem 120 üzeri hızları görmek istiyorsun. Daha büyük bir motor al. Dağılmasın.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:12 PM ----------

yokmyu bi fikri olan arkdaslar

sana bi usta tavsiye edeyim. abartmak gibi olmasın, taraf tutar gibide olmasın...
    antalyada 6-7 tamirci gezdim Mehmet usta antalyada onun üstüne yok.
    ışıldarda ustalık yaptı, şimdi dünya göz hastanesi inşatını geçince (ışıktan karşıya) 100 mt ilerde sağda dükkanı var. adam profosyenel istersen git görüş fiyat al. beni SEFA gönderdi dersin yardımcı olur.
    adam sökmeden arızayı bilir ve fiyat söyler. o şekil bi usta.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sana bi usta tavsiye edeyim. abartmak gibi olmasın, taraf tutar gibide olmasın...
    antalyada 6-7 tamirci gezdim Mehmet usta antalyada onun üstüne yok.
    ışıldarda ustalık yaptı, şimdi dünya göz hastanesi inşatını geçince (ışıktan karşıya) 100 mt ilerde sağda dükkanı var. adam profosyenel istersen git görüş fiyat al. beni SEFA gönderdi dersin yardımcı olur.
    adam sökmeden arızayı bilir ve fiyat söyler. o şekil bi usta.
    Bende Eski Sanayide Birolun üstüne tanımam Kanuni Servisi

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Eski Sanayide Birolun üstüne tanımam Kanuni Servisi
    birol kim? hangi dükkan... Mehmet usta bütün motorlara bakar.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sübab kestirdiğin motorun tamiratı ucuz, sanırım bu yüzden sende pek önemsemiyorsun. 4 silindirli bir motorun olduğunu ve ona 3. kez sübab kestirdiğini düşünemiyorum.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Var
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübab kestirdiğin motorun tamiratı ucuz, sanırım bu yüzden sende pek önemsemiyorsun. 4 silindirli bir motorun olduğunu ve ona 3. kez sübab kestirdiğini düşünemiyorum.
    Bu sübab kesmek ne demek tam olarak anlatirmisiniz bana..
    Ben oto elektrikcisi olarak meslegimi yaptim yanlis anlamayin..
    Almanca olsa anlarimda. Teknik konularda bazen türkcem zayif geliyor..
    sübab ventil degilmi? emis ventili yada cikis ventili???? bumu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:58 AM ----------

kimse acikliyamiyormu?

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sübab kesmek ne demek tam olarak anlatirmisiniz bana..
    Ben oto elektrikcisi olarak meslegimi yaptim yanlis anlamayin..
    Almanca olsa anlarimda. Teknik konularda bazen türkcem zayif geliyor..
    sübab ventil degilmi? emis ventili yada cikis ventili???? bumu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:58 AM ----------

kimse acikliyamiyormu?
    evet almancası ventil olması lazım ,
    emme sübapı > intake valve > inner ventil
    hepsi aynı kapıya çıkar ,

supab kesmesi ,
    subapın kopması ,kırılması ,kenarının kırılması sonucunda görevini yapamayıp kaçırması veya parçasının koparak silindirin içine düşmesi gibi düşünebiliriz .

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    arkadşlar motorumun bugünkiyle 3.sübab kesişi bi türlü anlamadım sizce anormal değilmi 3 sefer sübab kesmesi.hızım 125 idi ve 100 m sonra cayık cuyuk bi baktım sübab kesmiş yine yığdırma yapmadığım halde eğer son devri bulduysa nden kesiciye girmiyor?motorumdan soğudum yılbasında yaptırcam artık
    Merhabalar. Motorunuzun supap kesmesinin birkaç nedeni olabilir. Ancak biraz daha bilgi vermelisiniz. Tek silindirli ve karbüratörlü olan motorunuzun devir kesicisi maalesef yoktur. Ancak supap kesmesi maksimum devir bandında değil, örneğin 10.000 devrin üzerindeki devirlerde kısa süreli ilerlemelerde oluşacak bir durumdur. Bu devrin üzerini zorluyorsanız, oluşması çok çok doğal. Ama motor daha düşük devirlerde mesela 8500-9000 civarında bu işlemi yapıyorsa, yağ pompanıza bir baktırın derim. Yağlamanın yetersiz geldiği bir noktada supaplarınız aşırı ısınıyor olabilir. Ayrıca supap yaylarınızı da kontrol ettirin. supapların degisimi sadece supap gövdelerinden ibaretse, yayların ilk kesilme sonrası tansiyonunu (yaylanma kabiliyetini) yitirmesi nedeniyle kesilme oluyor olabilir.

Motosikleti
    anladım.sübab kestiğinde bazı sesler geldi bu kesme olayında baska yerlere zarar veriyormu

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    piston, üst kapak, silindir bunlar hasar almıştır , değiştirilmesi gerekir.

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    anladım.sübab kestiğinde bazı sesler geldi bu kesme olayında baska yerlere zarar veriyormu
    Peki şu anda supapların durumu hakkında bilginiz yok mu? Yani, sadece seslere bakarak yada motorunuzun stop etmesine bakarak mı olayı değerlendirdiniz? Cünkü motor kapalı bir kutu. Arkadaşımın da belirttiği gibi piston, silindir üst kapağına veya silindir cidarına (parça kopup içine düştüyse) bile zarar vermiş olabilirsin...

Motosikleti
    Var
    Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet almancası ventil olması lazım ,
    emme sübapı > intake valve > inner ventil
    hepsi aynı kapıya çıkar ,

supab kesmesi ,
    subapın kopması ,kırılması ,kenarının kırılması sonucunda görevini yapamayıp kaçırması veya parçasının koparak silindirin içine düşmesi gibi düşünebiliriz .
    ok anladim tesekkürler dostum.. düsündügüm gebiymis..
    Arkadas ücüncü sübap kestim deyince garibime gitti. Benim bilmedigim bir olaymi diye düsündüm.. Tekerlek sübabimi yoksa falan gibi aklima geldi.Ben senelerin söförüyüm ve hala bir sübap bile kesemedim...
    Beceriksizin tekiyim söylemenize gerek yok...

dumanxtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer*s
    slm arkadaşlar beni de bi sorum olacak bu konuyla ilgili bende vites aralarında red e kısa süre giren biriyim makina kendini kasıp bıraktıgı zaman bi üste vitese atıyorom bazende son hızda çok nadir yapıyor o şekilde fazla gitmeden hız kesmek zorunda kalıyorum bu siboblardanmı kaynaklanıyordur sizce makina kenini kasıp bırakıyor gibi olur Onbinbeyüz yada onbin devirde yapıyor genelde
    ( @ N € R >>dünyada ROMA,tr de SOMA

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı dumanxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar beni de bi sorum olacak bu konuyla ilgili bende vites aralarında red e kısa süre giren biriyim makina kendini kasıp bıraktıgı zaman bi üste vitese atıyorom bazende son hızda çok nadir yapıyor o şekilde fazla gitmeden hız kesmek zorunda kalıyorum bu siboblardanmı kaynaklanıyordur sizce makina kenini kasıp bırakıyor gibi olur Onbinbeyüz yada onbin devirde yapıyor genelde
    Günaydın....Motorunuzu herhangi bir viteste redline'e geldiğinizde kasılması hatta supap yüzmesi (kesilme) dediğimiz arızanın meydana gelmesi çok normal. Supaplarınız tüm devirlerde açılmasını kam mili vasıtası ile sağlamasına karşın kapanma işlemini yay vasıtası ile yapar. Her yayın bir tansiyonu (yaylanma periyodu) vardır. Siz motorunuzu üst devirlere zorladığınızda, supaplar kam mili aracılığı ile açılır. Kam mili görevini tamamladıktan sonra yayın supapı kapatması gerekir. Ancak siz o kadar çok devir yaparsınız ki, daha yay supapı kapatmadan kam mili tekrar supapı açmaya zorlar. Bu esnada supaplarınız sürekli açık kalacaktır ve ateşleme esnasında elde ettiğiniz yanma gücü olduğu gibi açık supaplardan kaybedilecektir. Bu nedenle ciddi güç düşmesi, kasılmalar ve uzun zaman devam ettiğinizde supap millerinde eğilmelerle karşılaşırsınız.

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek silindirli ve karbüratörlü olan motorunuzun devir kesicisi maalesef yoktur.
    hocam bundan eminmisiniz ?
    CDI ateşleme modülleri devir kesici özelliğinede sahip diye biliyorum ben.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler