Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha ybr 125-ilk çalışma problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    satabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750x dct
    slm arkadaşlar;
    ben antalyadan serkan,aranıza bugün katıldım.ruhsatı bugün çıkacak olan ikinci el 2008 model 10binde ybr aldım.bu benim ilk motosikletim ve takıldığım yerlerde sıkça sizlere danışacağım galiba :D
    benim sorum şu;sabah ilk çalıştırdığımda gaz verir vermez motor stop ediyor.gaz vermessem rölantide çalışışıyor hiç sorun yok.bu sorun 5 dakka kadar sonra sanırsam motor ısınınca düzeliyor.bu durum normalmidir öğrenmek istediğim bu.cevaplar için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Sevgili kardeşim ısınmamış motora birden gaz verip birden çekersen hiçbi motor çalışmaz biraz daha dewam ettir gaz vermeyi. zaten kendisi rölantide çalışıcak kadar enerjiyi depolar kendine ama mutlaka en az 1 dakika ısınmasını bekle öyle bin motora çok faydasını görürsün..
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    ybr lerdeki bu ısınma olayı beni de sıkıyor.benim ybr 2 aylık daha ama bu havalarda bile sabah jikle açıp 4-5 dk ısındırmadan düzgün rolantiye girmiyor.motoru hergün kullanmama uzun süreli kullanmadan bırakmamama rağmen ısınma zaman alıyor.genel olarak her motorda ısınmadan gaz vermek tabiki yanlış ama ybr de sanki bu ısınma olayı hat safhada gibi bana göre...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Slm mıllet ybrlerın hepsınde ufak bır pürüz ısındımı gecıyor, eğer kafanızda çok dert edeceksenız sipopları ayarlattın ama hıc sıbop ayarına gırmedıyse dokunmayın orjınalı gıbısı olmaz, Bence dert etmeyın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler