Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hava kompresörü? Havalı lokma tabancası?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motosiklet tamircilerindeki hava kompresörleri ne kadardır acaba? Elimden motosikletin kayışını değiştirmek gibi işler gelir, ileride araba da alacağız İnşallah onun için şimdiden topluyoruz yavaş, yavaş...

Bana şimdilik sadece motosikletin varyatör kapağının içindeki kayışı değiştirmem için, ön tekeri söküp, takabileceğim bir kompresör lazım ve lokma tabancası ile, hava tabancası ile... Ne kadardır fiyatları acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ufak bişi,250 psı 15-20 lira.
    profesyonelleri bilemıcem
    Orgazma Dudak Büktürür

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde var o paraya ?

En küçük kompresör 150 lira tabanca ve takım hariç.

Tahminimce o sistemi kurmak en ucuz 300-400 liraya malolur
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde var o paraya ?

En küçük kompresör 150 lira tabanca ve takım hariç.

Tahminimce o sistemi kurmak en ucuz 300-400 liraya malolur
    Hocam biraz fazlaymış. Acaba nerede bulabilirim?

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    istanbuldaysan karakoy de rahatlıkla bula bılırsın

Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldaysan karakoy de rahatlıkla bula bılırsın
    Evet istanbulda oturuyorum, arkadaşım var o anlar sanırım, dolaşmadığı yer yok orada her yeri biliyor. Onunla gidip bir dolaşayım. Peki ne diyeceğim yani bunun ufak modelleri de var. Ayrıca ben o kadar büyük istemiyorum nereye sığdıracağım çünkü, 2. katta oturuyoruz. Taşıması falan kolay olsun, tamam biraz zor da olsa olur. Ön tekeri, debriyaj kapağının içindeki kasnağı falan rahatça söksün, takarken sıkı taksın başka bir şey istemem. Hocam öğrenciyim, 40 TL Bando kayış, normal alırsam 10 - 15 TL Bir de arada ufak misket topları falan kırılıyor, ona da çok para alıyorlar. Böyle yaparak tasarrufa geçeceğim biraz. Durumumuzda sıkışık, ne kadara toplarım, lokma tabancası, hava tabancası falan..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:26 PM ----------

Arkadaşlar, sahibinden.com'da 150 TL'ye 10 barlık buldum, arkadaşım dedi arabanın lastiğindeki basınç 2 bar, bununki 10 bar. İşini görür dedi, lokma tabancaları ne kadar acaba buna bağlanan?

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı 1545214566 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet istanbulda oturuyorum, arkadaşım var o anlar sanırım, dolaşmadığı yer yok orada her yeri biliyor. Onunla gidip bir dolaşayım. Peki ne diyeceğim yani bunun ufak modelleri de var. Ayrıca ben o kadar büyük istemiyorum nereye sığdıracağım çünkü, 2. katta oturuyoruz. Taşıması falan kolay olsun, tamam biraz zor da olsa olur. Ön tekeri, debriyaj kapağının içindeki kasnağı falan rahatça söksün, takarken sıkı taksın başka bir şey istemem. Hocam öğrenciyim, 40 TL Bando kayış, normal alırsam 10 - 15 TL Bir de arada ufak misket topları falan kırılıyor, ona da çok para alıyorlar. Böyle yaparak tasarrufa geçeceğim biraz. Durumumuzda sıkışık, ne kadara toplarım, lokma tabancası, hava tabancası falan..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:26 PM ----------

Arkadaşlar, sahibinden.com'da 150 TL'ye 10 barlık buldum, arkadaşım dedi arabanın lastiğindeki basınç 2 bar, bununki 10 bar. İşini görür dedi, lokma tabancaları ne kadar acaba buna bağlanan?
    http://www.makinahirdavat.com/catinfo.asp?slmt=1&mrk=&cid=118
    47 lıradan baslıyo
    buraya bır gos at sadece arastırmaya bakıyo gez dolas hafta sonu daha ucuzlarıda bulabılırsın belkı

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    mtosıklet tamırınde tork anahtarı kullanılır ıyı sıksın dıye bır sey yok kullanma kılavuzlarını bıraz okusanız bılgı edınırsınız
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    valla nissan servisinde çalışıyorum ve koskoca 4x4 araçların tekerlerini söküp takıyoruz okadar, biz bile havalı tabancaya gerek görmüyoken sen belkide bir veya iki kere kullanacağın bu takıma ne diye ihtiyaç duyuyorsun anlamadım. ona harcıyacağın paraya git lokma takımı, anahtar takımı al. şimdi sen yarın öbürgün ben motorun yağını değişicem kendim, lift alayım falanda dersin. genede kendi keyfindir bişey diyemem ama boşa para harcamana değmez bence

Motosikleti
    ZAT 150 Mondial - Arora 150A
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili huceyn arkadaşım 15 -20 liraya mümkün değil kompresör bulamazsın. bulsan dahi o kompresörün gücü asla ve asla varyatörün ön ve arka somunlarını açamaz. ben yeni aldım nerden aldım bauhaustan aldım. hemen hemen 200 liraya mal oldu. sadece kompresör yetmiyor. kompresörün açmak için somun açıcılara ihtiyacı olacak. bunlar da birlikte işte dediğim gibi 200 lirayı buluyor. her zaman kullanmayacaksanız kompresör yerine varyatör açmak için alet edavatlar satılıyor. bulursanız onlardan alın ya da yapın. zat 150 formunda ahmet beyin ve benim yazılarım var onları izleyiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:52 PM ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mtosıklet tamırınde tork anahtarı kullanılır ıyı sıksın dıye bır sey yok kullanma kılavuzlarını bıraz okusanız bılgı edınırsınız
    sevgili scuderia06 evet motorsiklet tamirinde tork anahtarı kullanılır ama varyatör sökümünde veya takımında ise tork anahtarına ihtiyaç yoktur. kendi elinizle kapağı söker ve takabilirsiniz. içindeki kayışı değiştirmek için ise en güzeli tabii ki kompresör ile tabancalı sökücü kullanmak. gerçi bazı arkadaşlar buna karşılar. o ayrı bir konu ama gene de benim için en güzeli o.

ancak varyatör sökümünde ön olsun arka olsun en ucuzu sökebilirseniz kapalı anahtar ile varyatörün kaymasını engelleyecek özel bir aparat gerekiyor. zat 150 topiğinde ahmet erşen ve benim yazılarımı takip ederseniz sanıyorum hepinizin kolaylıkla yapabileceği birşey olduğunu anlarsınız. böylelikle tamirci geçinen adamlara boş yere para vermemiş olursunuz.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Yahu lokma sıkma tabancaları 300 TL diyor yardımcı olabilir misiniz acaba?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Neden havalı tabancada ısrarcısın anlamış değilim.

Al 50-60 liraya bi cırcır lokma takımı olsun bitsın
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden havalı tabancada ısrarcısın anlamış değilim.

Al 50-60 liraya bi cırcır lokma takımı olsun bitsın
    Hocam varyatörleri nasıl sökeceğim ve kayış takacağım veya ön tekeri sökmek, arka tekeri söküp, balataları değiştirmek... Yani bunlarda zorlanırım sanırım veya fazla iyi sıkıştıramam güvenlik açısından hava tabancası iyi gibi geliyor.

Fiyatını öğrenebilirsem bir de daha güzel olacak...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.malzememarket.com/havali_..._sokme_1_2.php

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:00 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:56 AM ----------

http://www.malzememarket.com/product...e-monofaze.htm
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Teşekkür ederim

Acaba bu nasıl kompresör olarak işimi görür mü? Aldığımda kağıthane çevresinde oturan arkadaşlar da gelip işlerini görebilir.

http://www.malzememarket.com/detail/1141895115/1141895115/urun_black_decker_cp_100_2_100_lt_2hp_kompresor_ai r_compressor.php

228 TL diyor kompresör 10 Bar basınç diyor, sanırım araba tekerindeki basınç 2 bar'mış ona göre hesaplarsak iyi gibi?

Lucas abi yardımların için sana çok teşekkür ederim. Hava tabancası olarak verdiğin linktekini alacağım. Kompresörümü de seçtim biraz tuzlu gibi ama. :D İleride başka şeylerede lazım olur diye düşündüm.

Kompresör olarak bu daha uygun acaba bu dayanır mı bildiğim pek güzel marka yokta?

http://www.sahibinden.com/en_ucuz!!united_x2025_2_hp_25lt_10_bar_kompresor-99WQQaXQQ13338855WQQpXQQdisplayitem

10 bar basınç sana yeter hatta artar hatta çok ama çok bile gelir Oto yıkamacıların makinaları 6 ila 10 bar arasında çalışır gerisini sen hesapla.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bar basınç sana yeter hatta artar hatta çok ama çok bile gelir Oto yıkamacıların makinaları 6 ila 10 bar arasında çalışır gerisini sen hesapla.
    Teşekkür ederim abi, azcık birikmişim var. İnşallah babam bahsettiği gibi işleri yolunda giderse hepsini aynı gün almayı düşünüyorum. ( Babam keresteci )

Buradaki motosiklet tamircileri gerçekten kötü, hepsinin gözünü para hırsı bürümüş, yapmayacakları şey yok. Elimden kayış değiştirmek falan gelir. Zamanla zaten karbüratör temizliğine kadar hepsini öğrenirim. Motorum 150 ZAT

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:24 AM ----------

Bu arada arka ve ön tekerlere kaç PSI hava vuruyoruz? Ben 30 vuruyorum arkaya yanlış mı acaba? Ön tekeri hiç ellemedim hep aynı, arka iniyor ama.

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    düşük basıçlı kompresör alsan o da işini göremeybilir. istediğin gibi sıkıştırmaz ki, hava basıncı yetmez. yüksek basınçlı bişey de istyorsan, hem boyut olarak büyük, hem de pahalı. tork anahtarı da pahalı bişey. lokma takımı al. + olarak bir tane de boru bul. bir parçayı gevşetirken t kol ile boruyu kullan, sonra cırcırı kullanarak sök ve tak. tekrardan t kol ve boru yardımı ile istediğin gibi sıkabilirsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler