Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön- arka amortisör yükseltmek ?????

Motovento
    REKLAM ALANI
    sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    Değerli arkadaşlar biliyorum delilik gibi ama mondial 125 uag motosikletime arka ve ön amortisör yükselterek cros görüntüsü kazandırmak istiyorum.Farıda yuvarlak yapacağım ve ön çamurluğu crosa uygun hale getireceğim.Sebep şu bu aracın motorundan memnunum ama yükseklik olarak çok alçak geliyor.Boyum uzun olduğu için komik duruyor.Satmayı bile düşünüyorum ama kıyamıyorum daha 1000 kmde.Hangi ön çatal uyar buna profesyonel arkadaşlardan yardım bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    sağlam ve estetik olarak buişi yapman sana maliyetli olucak ve motorun orijinalini bozucaksın..
    madem mondial den memnunsun sat kardeşim motorunu al bitane 150 ut cross, egzantrikli bi motoru var, gayette sağlam ölçüleride geniş..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    CBF 150ı
    Ben bu motorun sadece motorundan memnunum ama evet zaten ön çatal ve amortisörler telmaşa değiştirilirse daha iyi olur zaten ayrıca evet maliyetli olacak ama aten bu motoru satarsam ve yeni bir motor alırsam en az 1-1500 lira zararım olacak birde 0 motordan olacağım. her markanın çatalı aynımıdır? yada ölçüler nedir? arka amortisörler her markanınkiler uyarmı mesela çinli krosların?

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    biraz uğraşla iyi bir ustaya yaptırabilirsin masraflı olur ama güzel olur bide supermoto tarzı jant koydun mu tam şekil olur
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    uğraşma değmez. sat onu ramzey 200 cross al kaya gibi alet
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    CBF 150ı
    Evet yokmu bilgisi olan arkadaşlar???

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım cbr ye yapmışlar yeni model cros zannettim çok güzel durmuş sende yapabilrsin ön amortisör üzerindeki yayı tutan civatayı cıkarıp capı amortisörle aynı olacak ve boyu motoru nekadar yükseltmek istiyorsan mesela 10cm (cbr yaklaşık olarak o kadardı) olcak ve ucunda aynı dişler olcak bu uzatma parcasını civata yerine takıcan motoru yükseltmiş olucan bu aparatın gevşememesi için loctite firmasının civata için sıvısı nı sür amortisörü bu yaptırdıhın parçadan bağla ön taraf yüksekmiş olur arkaya daha uzun amortisör aldığını söylemişti bu arkadaş tornacıymış parcayı kendisi yapmış ama sen arkayada aparat yaparak yükselte bilirsi sanayide yardımcı olurlar bence

Motosikleti
    CBF 150ı
    günceeellllll!!!!!!!

Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günceeellllll!!!!!!!
    abi kross kadar olmayacağı zaten kesin. motorunu seviyorsan böyle şeyler yaparken paranın hesabını yapmayacaksın keseyi iyice açacaksın yoksa yarım yamalak olur yaptığın

en fazla yapabileceğin arkaya iki uzun amortisör alabilirsin abi uygun fiyata bulursun

yada arka amortisörlerin üzerinde ayar var belki oradan bir kaç cm kalkabilir moto

ön amortisörde amortisörün içindeki yay belki değişerek yükselir

diğer değişiklik te jantları büyütmek. aluminyum alaşım 18-19 inç janta tombul bir dubleks atarsın motorun en az 5-10 cm yükselir zaten 10 cm baya etkiler bir motoru

Motosikleti
    CBF 150ı
    tanıştığım bir motorcu arka amortisörleri yükseltirsek ön dişli-zincir açısı değişeceğinden zincir bir noktaya sürter dedi.zaten ben kros yapmayacağım dostum, sadece motorun yükselmesini istiyorum motor altımda kayboluyor.

Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıştığım bir motorcu arka amortisörleri yükseltirsek ön dişli-zincir açısı değişeceğinden zincir bir noktaya sürter dedi.zaten ben kros yapmayacağım dostum, sadece motorun yükselmesini istiyorum motor altımda kayboluyor.
    ön 15 arka 38 olması lazım senin motonun dişlileri.sürterse ön 17 arka 42 yapılır o zaman dişliler büyüyeceğinden sürtme olmaz oran da değişmediğinden motorun gidişinde değişim olmaz

arka amortisörlerin ayarını değiştir abi yada arkaya bir çift amortisör al.
    tel janttan memnun değilsen büyük aluminyum jant al dubleks lastikli o da güzel olur

Motosikleti
    CBF 150ı
    güncelll!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Konuyu zaten yeni açmışsın ne güncel güncel...

Motosikleti
    CBF 150ı
    jose 55 konuyu güncelemeye çalışıyorum.nette böyledir bilmiyorsanız öğrenin.birde üslubunuza dikkat edin seviyeyi düşürmeyin.zoruna gidiyorsa okumazsın yazmazsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler