Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ateşleme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    slmlar arkadaşlar,wuxi zoomba scooter motorum var,2 gün önce akşamında yaklaşık 10 km bi yol gittim,şehir içine girdiğimde motorun isteksiz çalıştığını gördüm,dönüşlerde stop dahi etti 1-2 sefer,daha sonra motoru koyup yaklaşık1-2 saat sonra döndüm ve motor çalışmadı el marşı ve ayak marşı ikisini de denedim 15dk civarı yine çalışmadı motoru bıraktım orda ve bugn motorumu inceledim,bujiyi söküp kontrol ettim bi sorun yoktu buji dışarıdayken kablosunu takıp marş bastım buji ucunda kıvılcım gözükmesi gerekiodu gözükmedi.sanırım ateşleme yapmıyor,kıvılcım atması gerekior doğru mu??nereleri kontrol edebilirim ateşleme için,yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Zaten gerekli kontrolu yapmissin , atesleme bobinin arizali olabilir. Hic kivilcim yok ise bobini degistir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten gerekli kontrolu yapmissin , atesleme bobinin arizali olabilir. Hic kivilcim yok ise bobini degistir.
    bişey daha var,bobine gelen kablolarda elektrik ölçümü yaptım avometre ile 20V kademesinde 1V civarı değişken bi değer var,normal mi bu?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    buji de kesmiş olabilir... bujiyide sök pipoyuda sök kabloyu direk şaseye tutarak bak.. ateşleme yapacakmı....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji de kesmiş olabilir... bujiyide sök pipoyuda sök kabloyu direk şaseye tutarak bak.. ateşleme yapacakmı....
    dediğiniz gibi yaptım,o şekilde ateşleme var gözükyor,yedek buji ile baktım kıvılcım vardı taktım motora ancak yine çalışmadı ateşleme zayıf kalıyor olabilir mi? eğer bu da değilse olay başka boyutlara taşınacak,son günlerde motor çalışırken bi şıkırdama sesi vardı sanırım subap ayarlarından eğer bu ayar iyice bozulmuşsa böle bi durum yaşanabilir mi??

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Pc_Trojan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz gibi yaptım,o şekilde ateşleme var gözükyor,yedek buji ile baktım kıvılcım vardı taktım motora ancak yine çalışmadı ateşleme zayıf kalıyor olabilir mi? eğer bu da değilse olay başka boyutlara taşınacak,son günlerde motor çalışırken bi şıkırdama sesi vardı sanırım subap ayarlarından eğer bu ayar iyice bozulmuşsa böle bi durum yaşanabilir mi??
    şimdi motoru yakından görüp incelemeden konuşmak yanlış... geçen cumartesi günü tamir için gelen kmyco da farlar açıkken çalışmıyor ateşleme az geliyordu.. farları kapatınca motor çalışıyordu... ama ben onun sinyal ve viteşiyle uğraştığımdan neden olduğunu tam inceleyemedim.. çalıştırmayı ayak marşıyla dene.. akün çok zayıf kalmış olabilir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi motoru yakından görüp incelemeden konuşmak yanlış... geçen cumartesi günü tamir için gelen kmyco da farlar açıkken çalışmıyor ateşleme az geliyordu.. farları kapatınca motor çalışıyordu... ama ben onun sinyal ve viteşiyle uğraştığımdan neden olduğunu tam inceleyemedim.. çalıştırmayı ayak marşıyla dene.. akün çok zayıf kalmış olabilir...
    aküyü 6-7 ay önce aldım jel akü,az önce zaten şarja takmıştım epey marş bastım çünkü şu an 12.40V gayet rahat marş basıyor,sanırım bu iş subap ayarlarından,subap ayarlarını nasıl yapabilirim,bildiğiniz bi sayfa,video vs. var mı??

umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    hocam durup dururken supap ayarı bozulmaz....bujı çakıo artık ee sıkıstırmada var marş motoruda dönüo ...ozamn yakıt yok.....sistemi tekrar bi kontrol ett...

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı umutermis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam durup dururken supap ayarı bozulmaz....bujı çakıo artık ee sıkıstırmada var marş motoruda dönüo ...ozamn yakıt yok.....sistemi tekrar bi kontrol ett...
    evt buji normal,marş motoruda sorun yok sıkıştırmada var yakıt sistemide tıkırında,bujiyi çıkardığımda üzerinde benzin vardı,oto jikle bozulmuş desem bu havada bu kadar zorlamamalı,byük bi ihtimal ateşleme zayıf geliyor,tşkler hepinize ilgilendiğiniz için

Motosikleti
    150 zat
    dostum ateşleme....ancak endüksiyon bobinin eskımesı ile veya akünün zayıflamasyıla olur...arakdasında enduksıyonu eskımıstı degıstırdık çatır çatır çakıodu...

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    1) Ateşleme var diorsun, Pipoyu çıkardıktan sonra Ateşleme olduğuna göre Bujiyi kesinlikle değiştirceksin.

2)Subapla ilgisi olduğunu sanmıyorum, ateşlemeyle subap aynı sistem içinde değildir.

3)İç bobin arızalı olabilir. 12 lira bir fiyatı vardır. (Yüksek ihtimal budur)

4)Yalnız dış bobin olma ihtimalide var. Dış bobin ne diyenleriniz olabilir bilmeyenler için resmini atmakta fayda var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0-euro-b/detay

5) Motorunda benzin otomatiği yok sanırım. buyüzden ondan kaynaklanıyo olması imkansız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 ----------

Bu arada linki yanlış verdiğim için üzgünüm, ama parça buna benziyor. Bu parça beyin.

Motosikleti
    150 zat
    dış bobin dediğin endüksiyon dur sanırım.....Bencede sorun endüksiyonda amü şarj durumun nasıl makine kendini şarj edebiliyorsa sargıda problem yoktur...enduksyon sıkıntılı sanırım...

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    evet kardeşim, endüksiyon bobini.. Hata bende kusura bakma.. Sorun yüksek ihtimal onda

Motosikleti
    Wuxı-Zoomba
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Ateşleme var diorsun, Pipoyu çıkardıktan sonra Ateşleme olduğuna göre Bujiyi kesinlikle değiştirceksin.

2)Subapla ilgisi olduğunu sanmıyorum, ateşlemeyle subap aynı sistem içinde değildir.

3)İç bobin arızalı olabilir. 12 lira bir fiyatı vardır. (Yüksek ihtimal budur)

4)Yalnız dış bobin olma ihtimalide var. Dış bobin ne diyenleriniz olabilir bilmeyenler için resmini atmakta fayda var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0-euro-b/detay

5) Motorunda benzin otomatiği yok sanırım. buyüzden ondan kaynaklanıyo olması imkansız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 ----------

Bu arada linki yanlış verdiğim için üzgünüm, ama parça buna benziyor. Bu parça beyin.
    dış bobin olma ihtimali yok sanırım,araç kendini şarj ediyor aküyü çıkarıp manual marşı kullandığımda elektrik dolaşıyor motorda lambalar vs...sanırım iç bobin diye tabir ettiğiniz bujiye bağlı son alet arızalı,benzin otomaği var,daha öncede onunla ilgili sıkıntı yaşamıştım ama şu an o olması imkansız,buji benzinle ıslanmış oluyor çünkü çıkardığımda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)