Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka tekerlek akord telleri kırılmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kazurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaya
    GEçen gün konusunuda açtım lastiğimin patlaması ile. Akord teli kırılmıştı ve lastiği patlatmıştı.

Akabinde 4 tel daha kırıldı tabi aradan gitmeye başlayınca jant şeklini değiştiriyor ve diğer tellere daha çok baskı yapıyor haliyle e bide yük var.

3 seçenek var

yeni bir telli jant almak. 230 ytl
    aliminyum arka jant alıp öndekini sonra değiştirmek 131 usd + 40 ytl dış lastik(tubleks)
    tamir ettirmek.

emok festivaline gideceğim tamir edecek usta bilen varsa sevinirim yoksa 2. seçeneği uygulicam ön cantıda daha sonra değiştiririm. fakat oda sadece cant veriyor yani içindeki rılman kampana vs yok bendekileri ona aktarmak gerekecek eğer uymazsa diye tırsıyorum. lastiği söküp kapı kapı dolaşağız anlaşılan :(

telli alsam yarın öbürgün tekrar aynı sorun çıkacak başıma

tamir edecek usta bilen varsa yazsın lütfen :(
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlam jant teli alıp akort yaptırcaksın..
    en iyi çözüm bu.
    buralarda olsan adres verirdim ama istanbulla bi alakam yok
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Yaya
    işte alacağımda yokki internette. bizim orada sağlam senelerin bisikletçisi bi abimiz var o takıp yapacak ama tel bulmak lazım eğer buişi yapan varsa ondan alıp ona yaptırayım

eğer lüleburgazda varsa geleyim oraya 1 gün yapsınlar b.çekmecedeyim sorun olmaz

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    By_Star nickli üye ile konusursan ondada aynı motordan var ve aynı sorun vardı..
    Telleri kimden aldıysa telini verir sende kendi evie kargolanmasını istersin..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Yaya
    teşekkür ederim ilk linktekini görmüştüm ama 2. linktekini görmemiştim aradım şimdi sparişi geçtim.

tabi şimdi bu telleri ben takarım ama akord edilecek. bisikletçi abim hallederse halledecek alternatif olarak yapabilecek birilerini tanıyormusunuz

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Bakırköy'de sahildeki shell benzincinin arkasındaki sahile çıkan rampa üzerinde Metin Bisiklet var. Akord rulmanına takıp akordunu yapar kendisi sana yardımcı olur.

Motosikleti
    Yaya
    Teller dün geldi ve gece operasyonu ile lastiği söktüm ve komşumun lastikçi dükkanına gittim dış lastiği söktüler ve kırık telleri yerlerine taktım lastik tarafında tel civatalarının arkası yani lastiğin içindeki kısımları tornavidanın gireceği şekilde olduğunu gördüm.
    telleri değiştirince tek tek telleri çok fazla güç uygulamadan sıktım tornavida ile tellere vurup seslerine göre gevşekliklerini kontrol ettim bu esnada kırılmak üzere olan 3 4 tel daha çıktı .

bütün bu işlemler bitince lastiği toplattım ve motora taktım. şöyle bir tur attım 60 70 km hıza çıktım fakat yalpalama veya tıngırdama yoktu.

tornavida ile akord anahtarından daha iyi iş çıkıt sanırım.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    bende yaşadım bu sorunu şafak abi.

ama Sonradan düzelttik cok az da olsa bi yalpalama var ama rahatsız etmeyecek düzeyde.. sorun ilerlemeden aşmana sevindim.. benim ELimdeki tellerde orjinaline göre biraz ince ama yaptık düzelttik sorun yok ..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Sorunu çözdüğüne sevindim.Ancak benim tavsiyem işi bilen birine kontrol ettirmen.Fazla gergin,yada birbirleri ile orantısız ise yine koparacaktır.Kolay gelsin.Emok'ta görüşürüz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler