Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

balansör ayarı varmı yapılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordaki fazla ses, balansör dengesiz, ayar yaparsak düzelir dedi. acaba varmı böyle bişey.
    nekadara olur dedim. komple sökmek gerek dedi motoru, 200 e olur dedi, 100 lirayada titreşim yapacak sıfır titreşim diyo. sabahtan bırakman lazım diyo
    siz nedersiniz bu işe.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sallamasyon derim
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

mystan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125R (repsol)
    daha öncede buna benzer bi topikte okudum.titreşimi baya iyi derecede azaltmışlar.yaptıranda memnun kaldığını ve yanlıs hatırlamıyorsam 50 liraya yaptırdığını yazıyordu...

faydası olabilir belki.yaparım diyorsa vardır bi bildiği
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu; Mola vermektir...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu balansör sistemi bütün motorlarda yok. Eğerki senin motorunda balansör olduğuna eminsen. Başka tamirciye git ve fiyat al.

Ben başka bir nedenden dolayı motorumu indirdiklerinde gördüm. İki dişli var ve ikisinde de bir nokta işaretlenmiş. Dişli karşı karşıya getirilip takılıyor. Benim tamircim toplarken bu noktalara dikkat etmediği için titreşim başlamıitı fark hissediliyordu. Sonra basit bir şekilde söküp düzeltti.

Yazımdan ne anladın bılemıyorum ama titreşimden kurtulmak o kadar kolay değil. Balansörün yoksa boşuna yorma kenidini derim. Balansörün varsa neden titreşimin var fabrika yanlışmı toplamış ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

motorda balansör muhtemelen var. alt kısımda ybr ninki gibi çıkıntı var, boş yere yapmamışlardır. titreşim fazla değil zaten ama hissediliyor. çin malı belkide ayarı tam değildir.

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    muhtemelen balansör yok .balansör üstten eksantrikli motorlarda olur diye biliyorum
    ybr de üstten eksantrikli balansör varmı bilmiyorum.

Alıntı fehmiilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen balansör yok .balansör üstten eksantrikli motorlarda olur diye biliyorum
    ybr de üstten eksantrikli balansör varmı bilmiyorum.
    bende emin değilim ama var gibi geliyor, titreşim fazla değil, kanuni ve mondiale göre az dedi ustalar

motorunda balansör var ama onu ayarlamak derken neyi kastetti ustan yalnışmı takılmış toplama hatası varsada o ayar için sadece debriyaj kapağını acmak yeterli motoru niye söküyor ama ekstradan kendinden bişeler yapacaksa ki onun içinde baya bi mühendislik bilgisi lazım....

Alıntı kardeslermot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunda balansör var ama onu ayarlamak derken neyi kastetti ustan yalnışmı takılmış toplama hatası varsada o ayar için sadece debriyaj kapağını acmak yeterli motoru niye söküyor ama ekstradan kendinden bişeler yapacaksa ki onun içinde baya bi mühendislik bilgisi lazım....
    fazla olan ses balansör ayarsızlığından oluyomuş, hafif gaz vererek dinledi öyle düşünceye vardı. yapılınca sadece uğultu sesi olacak dedi. komple motoru yarmak gerek dedi, kafam karıştı motor uzmanı bulup danışmak lazım

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    parayı balan yaptırmış gibi banakaya koyarım +200+100 diyorsun bu şekilde 3-5 masrafı daha yapmasam satar daha iyi bir makina alabilirsin.
    çinli scooter ile geçen şöle bir düşündüm ne masraf ettim 5500 km de diye motorun değişmeyen yeri azdır. şuanda satıyorum daha binecem desem lastiklerini değiştirmem lazım.. en ii si satmak 800 e satsam yağı bujisi lastiği amortisörü ve işçiliği ile 200 lira kar edicem bu durumda motoru saatığımda elime 800 değilde 1000 lira geçmiş gibi olacak
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parayı balan yaptırmış gibi banakaya koyarım +200+100 diyorsun bu şekilde 3-5 masrafı daha yapmasam satar daha iyi bir makina alabilirsin.
    çinli scooter ile geçen şöle bir düşündüm ne masraf ettim 5500 km de diye motorun değişmeyen yeri azdır. şuanda satıyorum daha binecem desem lastiklerini değiştirmem lazım.. en ii si satmak 800 e satsam yağı bujisi lastiği amortisörü ve işçiliği ile 200 lira kar edicem bu durumda motoru saatığımda elime 800 değilde 1000 lira geçmiş gibi olacak
    doğru diyosun bende 1 senede 500 tl masraf yapmışımdır, satayım dedim alan olmadı, nakitte yok mecbur binicem 7 ay sonra askere gidicem yapacak bişey yok.
    daha masraf yapmam ama aklıma takıldı sorayım dedim, eğer varsa böyle bişey balansör ayarı uygun fiyata yapan olursa yaptırırım 13000km olmuş, hemde motor ne durumda bakılmış olur.

Motosikleti
    Touring
    yamaha ybr 125 te duydum ben balansör olayın ama fabrikasyon mu yoksa her istenildiği takdirde yapılabilinen bişe mi bilmiom

Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha ybr 125 te duydum ben balansör olayın ama fabrikasyon mu yoksa her istenildiği takdirde yapılabilinen bişe mi bilmiom
    evet doğru duymuşsun ybr de balansör sistem var bu sayede titreme yok oluyo. sonradan yapılması imkansızdır bence. benim fotodan görebilirsin alt ön kısımda çıkıntı var.

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc

bitane balansör sistemi çizimi buldum . balansör krank milinin altında bulunuyo (ben silindir kapağının üstünde olduğunu biliyordum yanılmışım)
    bu arkadaşlarda icat edenler.
    Hashimoto, Hisayuki (Saitama, JP)
    Suganami, Tomoji (Saitama, JP)
    Watanabe, Haruo (Tochigi, JP)
    Okazaki, Kazuhito (Tochigi, JP)
    xamrax bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler