Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

radyatör suyu boşaltma

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    daha önce hiç deneyen oldumu?

su soğutmalı motorlarınızın radyatör suyunu nasıl değiştirdiniz motorumun radyatör suyunun paslı ve eski olduğunu düşünerek normal su yerine radyatör suyu alıp değiştirmek istiyorum daha önce bu işlemi yapmış olan birisi varmı?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Radyatörün altında tapa yok mu?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SR50 umarım faydası olur

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Ben de değiştirecem bugünlerde. Thumpertalk'ta sıvıyı boşaltıp tazesini koymadan önce bir ya da iki kere yüzde 50'lik "beyaz sirke"yle radyatörün temizlenmesini tavsiye ediyorlar. Radyatöre soğutma sıvısı yerine su ve sirke karışımı koyup motoru biraz çalıştırmak, sonra boşaltıp temiz arıtılmış suyla radyatörü durulamak, en son da soğutma sıvısını koymak lazımmış.

Beyaz sirke dedikleri, sirkenin arıtılmış haliymiş. Bildiğimiz sirkedeki tortular, yabancı maddeler yokmuş bunun içinde. ABD'de gayet yaygın bir temizlik malzemesiymiş. Buralarda olsa olsa sirke ruhu deniyordur diye düşündüm, sağda solda biraz bakındım ama bulamadım. Gerçi "sirke ruhu" deyince saf asetik asit anlaşılır herhalde. Forumlarda tavsiye ettikleri "beyaz sirke"ninse asetik asit oranı yüzde beşi ila sekizmiş.

Peki bulabilir miyiz şu sirke ruhundan? Bir yerde "daha uzun ömürlü turşular imal etmek için turşucular kullanıyor" demişler ama aslı var mıdır?
    [B]J şimdi asker[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler