Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cup a daha geniş lastik !

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öne 2 50 yerine 2 75 arkaya 2 75 yerine 90 90 17 koyarsak nolur ?

hız 90km den 80 km ye düşer yol tutuşu inanamayacahınız şekilde artar stabilize (çakıllı) yolda ip gibi gider dağa önce önü ayrı arkası ayrı oynuyordu virajlara dağa güvenli girilir çin malı lastikleri çıkardım yarine alaşım cant ve dubleks lastik taktım güzel oldu yalnız yağmurlu havada daha denemedim motorum 97cc truva çalışmasıve performans 10 puan 3 yaşında daha tek civata ellenmedi ikialaşım jant 210tl+ön last.40tl+arka last.60tl+ arka kampana40tl=350tl (eski kampana alaşım janta uymadı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    kardeş hala forumu kullanıyorsan şunun resimleri koyda bende gaza gelirim belki

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım dublek lastik bir soru kısmında resim attım çok bilen bir arkadaş!!!! olmaz diye diretiyordu 3 aydır kullanıyorum memnunum
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dubleks lastik resimleri burada

http://img141.imageshack.us/gal.php?...motorum009.jpg
    http://img404.imageshack.us/img404/1...motorum011.jpg
    http://img11.imageshack.us/img11/379...motorum012.jpg

arkadaşımın yardımıyla resimleri attım ikinci resimde orjinal sibop ve tubalees yazısı silik bir şekilde belli oluyor

İnnova topiğine bakın nonsleep(ben) bastığım bi innova resmi vardı ona bir göz atın derim....

derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rks jaguar 100 cub um var arka lastigi dublex yaprırdım gayette güzel oldu irc taktırdım 2.75 17 jant 80 tl ya daha uzerindeki balmum gitmedi ama özellikle mıcıra soktum yol tutusunda daha önce almadıgıma kendime cok kızdım az daha kullanayım paylasıcam ayrıca ön lastigi 2.50 yerine 2.75 atalım dediler karar veremedim ama bidahaki bakımda onuda değiştircem paylasırım

Motosikleti
    yuki paşa
    s.a cup hızlandıran parça var mı biliyomusuz

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    arka dişliyi küçült veya ön dişliyi büyüt. rampada işin zorlaşır. düzde hızın artar. ama hızlanman azalır.. kafan kadar bir karbüratör tak .. egzos borusunu komple sök. daha güçlü ateşleme bobinleri tak... yedek benzin deposu taşı. kaliteli buji kullan. aynaları sökme. güvenlik için gerekli ayna sinyal vb. şeyler hariç motordan sökebileceklerini sök. lastik hava basınçlarının lastik üzerindeki değerlere uygun olduğundan emin ol. kaliteli lastik kullan. kaliteli bir motor yağı kullan. castrol, motul, ipone vs...

Motorda modifikasyon pek akıl karı değil. motoru dağıtma ihtimalin yüksek. ama piyasadaki bir çok 100'lük 125'lik motorların silindirleri ve pistonları ile 125 - 150 lik motorların silindir pistonları birbirine uyuyor diye biliyorum ( çin malları için geçerli dediğim ).. daha yüksek kapasiteli bir silindir taktırabilirsin.

eğer mümkün değilse, motorun silindirini sök ve bi rektefe ustasına git. silindiri maksimum ne kadar genişletebileceğini öğren. bu ebada uyan ve senin motora uyacak benzer bir piston var mı onu bul. eğer varsa, pistonla beraberi silindiri rektefeciye götür. adama de ki, bu silindirde bu pistonları kullanmak istiyorum.

mesela orjinal pistonun 50mm çapında ise, yeni piston 54 mm çapında ise, silindir 4mm kalınlığında yontulacak ( pay varsa... ) dolayısı ile fazladan gelen bu 4 mm çapındaki genişlik epey bir ekstra hacim sağlayacaktır. bu da sana ekstra motor gücü olarak geri döner...

Ama bu kadar masrafa daha güçlü motoru olan bir motosiklet alabilirsin

derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    on lastiği 2.50 17 den 2.75 17 ile değiştirdim mükemmel oldu mukemmellik neden peki dönülşlerdeki o dengesizlik kayacak kaygısı tamamen gitti 60 km yı gecince rüzgarı yedigimizdeki motorun kendini saga sola savurması tamamen gitti benzin nemi oldu ufak bır artış oda bana göre kattıklarının yanında hiçbirsey

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

on lastiği 2.50 17 den 2.75 17 ile değiştirdim mükemmel oldu mukemmellik neden peki dönülşlerdeki o dengesizlik kayacak kaygısı tamamen gitti 60 km yı gecince rüzgarı yedigimizdeki motorun kendini saga sola savurması tamamen gitti benzin nemi oldu ufak bır artış oda bana göre kattıklarının yanında hiçbirsey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler