Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gidon Yamuldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    İlk düşüşümü gerçekleştirdim nihayet. çok yavaş , acısız güzel oldu. Artık su ve taksi gördüğüm yerlerde çok daha temkinli itinalı olurum heralde. Neyse bu düşüşten sonra benim virago 250 kopyası motorumun gidonunun sol taraf sanki bana daha yakın gibi oldu. Tamirci biraz uğraştı tamam dedi ama bana hala çok hafif yamuk geliyor. Aynı tamirciye gitsem "abi bu düzgün, sana öyle geliyor" diyecek. Bu sorunu nerede kesin ve net olarak çözerim. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Senin gördüğün yamukluğu tamircide görür ve hemen abi yenisini takalımmı diye sorar.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    valla bana mı öyle geliyor bilemedim, bi kaç kişiye daha gösterdim benle aynı fikirdeler ama 1 2 cm lik bi fark. tamirciye ya angarya geldi iş o kadar uğraşmak istemedi ya da 2 cm lik yamukluk yamukluk değildir felsefesini benimsedi. ya da paragöz bir tamirci değil bu iyi niyetil bir tamirci. ya da işten anlamayan bir tamirci :D:D tornacıya filan gitsem bakar mı peki sizce ?

Motosikleti
    Tornacı değilde boya kaborta işi yapan birisine götür onların gözü hassadır.Arabaların kabortasını düzelten bir gidonuda düzeltir diye düşünüyorum.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    tamam hemen yapıyorum bunu , çok teşekkür ederim hemen yardım ettiğin için

Motosikleti
    Önemli değil kardeşim

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    bir mondial gidonu tak bana 20 ytl demişlerdi hem biraz daha açık ve konforlu...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir mondial gidonu tak bana 20 ytl demişlerdi hem biraz daha açık ve konforlu...
    O şimdi kabortacı yolunda.

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    valla görünüşe göre ya orjinal gidonu ya da arkadaşın dediği gibi mondial gidonu takıcam. isterse 150 kişi onun "sorun olmaz ya o kadar ufak açıdan" desin, motoru sürerken asla zevk alamam :(

korkut kardeş, kaportacıya gittim tanıdık hepsi hatta , uğraştılar ama kesinlikle tam olarak eski haline getiremediler. zaten bunu eski haline getiremezsin yalnız dediler girişmeden önce. neyse ben yeni bir gidon alıyım.

Motosikleti
    Alıntı zaknafein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla görünüşe göre ya orjinal gidonu ya da arkadaşın dediği gibi mondial gidonu takıcam. isterse 150 kişi onun "sorun olmaz ya o kadar ufak açıdan" desin, motoru sürerken asla zevk alamam :(

korkut kardeş, kaportacıya gittim tanıdık hepsi hatta , uğraştılar ama kesinlikle tam olarak eski haline getiremediler. zaten bunu eski haline getiremezsin yalnız dediler girişmeden önce. neyse ben yeni bir gidon alıyım.
    Hayırlısı olsun kardeşim en iyi çözüm bu herhalde.

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    eyvallah hocam , mrock ın dediği gidona da baktım zaten mondial bildiğim bir motor , kafama da yattı, gidonun yüksek olmasını istiyodum ne zamandır. buna vesile oldu bu kaza.

tekrar teşekkürler.

mondial gidon mct 250 cc

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun benimde aynı problem var ama kazayı ben yapmadım tamire götürdüğüm usta motoru sağ tarafa süratli gittiğini ve düşürdüğünü söledi debriyajdan gittim motoru kazaya vermiş oldum ne garip işte öldüresim geldi adamı benim gidonda yamuk tabi arka sepetin bir tanesi oturmamış amortisör ayarları oynanmış sinyal çizik ön far çizik arka çamurluk sağ taraftan tekere sürter gidon katlanmış yamuk adam bide kalkmış ayak emniyetini sökim diyor yarabbi dedim ben bu salağı neren buldum işte öle kısacası ben bu gidonu 5 servise gönderdim hepsi bu olur ama pahalı olur yenisi al daha ii dediler burda bi endüstiri fabrika yapıyor bi şirket işte velhasır yenisini alman lazım yani eskisini tornacı yapar ama randuman tutcağını sanmam çünki daha servis gidonun ve yerden mesafesi kol uzunluğunu vs yüksekliği hakkında bilgiye sahip değilder adları servis vallahi ben ne yaptıklarını anlamış değilim saygılar kolay gelsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 AM ----------

ha unuttum kilometre saatide parçalanmış ama allahdan onu taktı yani
    orjinal

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Metalle helede krom kapli metalle cok oynamaya gelmez...
    Muhtemelen zaten bir kac isi degisimi yasamisdir elinde yaz-kis donemi gibi ve iceride metal yorgunlugu baslamisdirki icerden paslanma dedigimiz olaydir bu eger gorunum cok kotu degilse
    hic el surme yok dersende degistir icin rahat edecekse ama dedigim gibi bir sefer oynamis dusurdugunde,ikincisi duzeltmek cin yapildi...
    eskiye gore iyice yumusadi esnedi zaten bence brak daginik kalsin
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

ayrıca arka sepetlerin boyası dökülüyor garantiden değiştiremedim ve bu sepetleri boyatmak istedim benden 200 ytl fiyat istediler yenisi ne kadar merak ediyorum saygılar bilgili arkadaşlarda kesin ve acil çözüm deri falan takmak istemiyorum çünki ken di çantaları ii işte tabi bo ya sorunu olmasa

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeş, bir direksiyon ortalama 20tl. o kadar ustaya gidip işçilik verecen, sonra içine sinmeyecek gidip yakın zamanda yenisini alacan. unutma, ucuz alan pahalıya maleder. git al sıfırını kafan rahat etsin ( bence)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce açılmış konuya mesaj yazıp duruyorsunuz Arkadaş meselesini çoktan halletmiştir.

Ya yeni üyelerimizin konu hortlatmalarını nasıl engelleyebiliriz Acemilik işte mesaj tarihine bakmıyorlar

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 4 ay önce açılmış konuya mesaj yazıp duruyorsunuz Arkadaş meselesini çoktan halletmiştir.

Ya yeni üyelerimizin konu hortlatmalarını nasıl engelleyebiliriz Acemilik işte mesaj tarihine bakmıyorlar
    Yine tufaya dustuk leyynnn desene poehh beeee bu siteye uye oldum olali 2.yiyisim...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

DETAYİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250cc Cruiser
    RÜZGARLA YARIŞ HAYATIN TADINI YAŞA
    No Matter What You Ride, It's All The Same Wind....
    AKLINIZ ve KASKINIZ BAŞINIZAN EKSİK OLMASIN...

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    2 cm 'e takıyorsan , paraya kıy bence sıfır al.habire aklında olacağına en iyisi
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    cbr 125 R
    Geçmiş olsun su ve kum motorun kaymasına neden olan en önemli iki faktör aman dikkat !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler