Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü sıkıntıları far

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    merhaba arkadaşlar 150mc aldım 1 ay oluyor 1750 km de motorun aydınlatması iyi ama ben beyaz ampul istiyorum 60-55 w olanları varmıs yanlız aküyü yer diye buna ek bi akü taksam ve ayrıyetten topcase e fren ledleri koysam sizce sıkıntı olurmu bu konu hakkında bilgisi olan arkadaslar varsa biraz bilgi verebilirmi elimde 7 amperlik akü var bide motorun orjinal aküsü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scootere 2 adet oram 55-60 ampul takmıştım, tabi cahillik. Röle falan bilmiyorduk, akü zayıfladı zannettim ama statör-konjektör gitti. uygulamayı iyi bir elektrikçiye yaptırmak gerekiyor.
    112ciyiz

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece akü değiştirmek yetmez, volan manyetosu değişmeli
    orjinali şimdiki aydınlatmayı karşılayacak güçte (watt ta) elektrik üretir, başka değişecek parça varmıdır bilmem elektrikçiye sor öyle yap.
    bende 55w düşünüyorum ama elektrikçiye sormak lazım yoksa tesisat cızzzz olur
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    aga hiç bulaşma. bende o işe giriyim dedim, girdim ve çıkamadım aylarca. elektrik işine hiç bulaşma kısacası.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 150mc aldım 1 ay oluyor 1750 km de motorun aydınlatması iyi ama ben beyaz ampul istiyorum 60-55 w olanları varmıs yanlız aküyü yer diye buna ek bi akü taksam ve ayrıyetten topcase e fren ledleri koysam sizce sıkıntı olurmu bu konu hakkında bilgisi olan arkadaslar varsa biraz bilgi verebilirmi elimde 7 amperlik akü var bide motorun orjinal aküsü
    ufak motorların 35watt flndır. senin orjinalinde oyledir. istersen 15tane akü bağla 55w ampul takarsan motorun aküyü şarj ettiğinden daha hızlı aküyü yersin.
    Now the world is gone. Im just one.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 6.5 amperlik akü var. en iyi h4 osram nightbreakerdir. bunu kullandım; normal s2ye göre (armut tip lamba) 2 kat ışık veriyor. kendin yap bölümünde açıklamasını yapmıştım; "s2den h4e duy değişimi" diye. zenon düşünmüyorsan tavsiye ederim. ama zenon düşünyorsan h4le falan uğraşma, boşuna para verirsin. zenon baştacıdır. uzunu bi çakıyorum; önümde sanki sihirli bir değnek varmış gibi bir koridor açılıyor.

ne bununla ne de zenonla aküm zayıflamadı. röle kullanman lamba anahtarın açısından faydalı olur.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en temizi xenon 35 watt
    112ciyiz

Motosikleti
    nx4 falkon
    Yüksek vat far takılınca role takmak aküyü korumaz sadece farı devreye sokup çıkartmak için kullandığımız anaktarı korur.Mantıken düşünürsek role takılıda olsa far devresi akü ve şarz sisteminden aynı amperi çekecektir.Ama role yüksek vat ampulün anaktar devresini bozmasını engeller.Mantık aynı marş rolesindeki gibidir.

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece akü değiştirmek yetmez, volan manyetosu değişmeli
    orjinali şimdiki aydınlatmayı karşılayacak güçte (watt ta) elektrik üretir, başka değişecek parça varmıdır bilmem elektrikçiye sor öyle yap.
    bende 55w düşünüyorum ama elektrikçiye sormak lazım yoksa tesisat cızzzz olur
    tesisat cızz olur :D

hiç gülesim yoktu :D:D dsadasdas :D

asıl konuya gelecek olursak bence hiç bulaşma ne kadar uzun yola çıkabılrısın ki
    sırf güzel gözüküo diye bence yapılacak iş deil hem motora yazık olur hemde sana

motora nasıl yazık olur dersen zaten çin bi motor mazallah tesisatı yakarsın bu
    ve akün hep boşalır

senin içinde kötü nedenini soracak olursan ben günde 10 12 saat motorun üstündeyım sürücülerin durumu ortada direksiyon başında uyuyolar zaten o aynadan zenonun nasıl göz aldıgından haberin varmı bilmiorum resmen sürünün gözünü alıo seni fark etmesi mümkün bile deil + zaten gündüz farlar kapalı duruyo yani akşamda zenon olmayı versin ne olacak

bence taktırma hem maddi yönden sıkıntı hemde manevi yönden bi şekil durcak diye gerek yok bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)