Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 yılını dolduracak motorda değişmesi gerekenler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kayazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Kanuni Rokko 150 - 2012 MR Vulture
    Arkadaşlar şu ana kadar böyle bir sorun yoktu ama sabah yoldayken ve az önce gezerken motordan çok garip sesler gelmeye başladı.Sürekli olmamakla beraber arada sırada bişeyler sıkışmış gibi cayır cuyur ses var.Servis yoğunluktan dolayı şimdi bakamam dedi.Birde artçı ile dik yokuşlardan aşağı inerken ön frene basıldığında ön kısımdan takır tukur sesler geliyor bu normalmi?
    Motor 2007 temmuzda alındı,kışında dahil bindim 11 bin küsür km de.Castrol yağ kullandım hep,hava filtresi 4 kez yeniledim.
    Çok sorun çıkarmadı ama bu sesler ilk defa gelmeye başladı ve canımı sıktı.Arka lastik,akü,elcikler,aynalar,motor bloğu ve keçeleri yenilemiştim.Başka nelerin değişmesi iyi olur.
    İlk Hareket dişlisini değiştirmek lazım dedi servis.Ne tutar dedim 50 dişli 20 de takması dedi,kuralkanda baktım bu ilk hareket dişlisi 10 lira
    Motosiklet Aşkı Ölmez,Biz Ölürüz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Gaz teli,Fren hidroliği,fren hortumları (1sene daha kullana bilirsin ama garanti olsun),aktarma sisteminin bakımı,difransiyel yağı değişimi her 5000kmde ideal.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    direksiyon bilyasını değiştir ön taraf ı sallamaz rampa aşşağı ön frene bastığın zaman bişey olmaz
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    as t1
    o dediğin cayırtıyı egzosttan yapıyordur benimkiside aynısını yapıyordu o halledilir ön taraftan gelen takırtı benden de gelmeye başladı ancak onu çözemedim nerden geliyorsa motorun gidişinde herhangi bişey yok frenlerde sağlam çözemedim sürekli yapmıyor bazen yapıyor hava filitresini değiştir şanjuman yağını 6 ayda bir değiştir motorun keyfi iyise hiç bir ayarına ellettirme fren hidrolik hortumları değişmesi gerekiyorsa değiştir benim 4 yıl oldu hala gidiyor gerek yok dediler servisten kayışa baktır yağını değiştir aklıma gelenler bunlar bu kadar
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ön fren balatası bitmiş olabilir yada Dreksiyon milini kontrol et..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

anti-ban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    on taraftan gelen ses muhtemelen far yuvasından geliyordur orayada baq derim ?

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    2.ses fren burçlarından benim motorda senede 2-3 kere değşiyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    sen amortisör keçelerine bak yağ kaçırıyormu ve amortisör yağı eksilmişse oda yapar o sesi
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    arka kısımda bir kırık parça bulundu ayrıca tekerin bilya dağıttığını öğrendim servis bulamadı kendim orta sehpaya aldım gaz verirken sesin ordan geldiğini gördüm civatanın kenarında çapak dediğimiz metaller vardı çünkü.Ön kısım için direksiyonun boşluğunu aldık dediler ama denemedim.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,mesela ben amortisör yağı ve şanzuman yağının değişeceğini bilmiyorum,motor yağı her 1000 kmde değişiyor ama.

Faydalı bir konu olacağa benzer.

Motosikleti
    as t1
    amortisör yağının değişmesimi gerekiyormuş?
    bu motorlar durmadan bilye dağıtıyor anlamadım gitti daha yeni ön tekerleğin bilyesini değiştirmiştim yaklaşık 250km yol gittim yine bilye dağıttı
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Benim bu ilk bilya dağıtma olayı,ama yolların hali perişan,heryer çukur yol ortasında bile logar kapakları var ve onlarda çukur içine yerleştirilmiş.Bilmeden 100 le daldığım oluyor.
    Bu arada önemli bir konu,gerçek sürati şüphelidir tamam ama benim motor 110 a dayanırdı en son,şimdi düz yolda artçıyla yani toplamda üstünde 170 kilo ile 120 yi geçip 0 göstergesine doğru gidiyor.İbre ters dönecek gibi. hemde bilya dağıtmış haliyle (Video ile ispatlanır)

İlk hareket dişlisi hakkında görüşü olan varmı? servis 70 e hallederiz diyor kuralkanda 10 lira bu parça ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)