Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Bloğu çatlak çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    öncelik Le Merhaba Arkadaşlar Benim şöyle Bir Sorunum Var Motorum Scooter Mondial 150 Hs Ayak Pedalı çalışmıyordu Bende Taktım Bi Bastım Ne Aşağı Ne Yukarı Oynamıyor Ondan Sonra Söktüm Debriyaj Kapağını Elimle Tutup çevirdim Dönüyor Geçenlerde De Bir Ustaya Söktürdüm Dislileri Falan Söktü Hepsini Ayak Pedalının Yakıldığı Yerin Motora Doğru Giriş Yeri çatlamıs Bu Neden Olmustur Ve Ne Yapmam Gerekir . Usta Dedi Komple Bunun Değişmesi Gerekiyor Dedi Bir Kişiyede Sordum Alüminyum Kaynak Yaptır Olur Dedi Ama Ben Diyorum Yaptırsam Bile Yarın öbür Gün Gene çatlayacak Bosu Bosuna Yaptırmıs Olacaz Onun Için Anlayanlardan Bilgilerinizi Bekliyorum Bana önerileriniz Nedir ???
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    çin malından uzaklaş, japondan şaşma

öncelikle gecmiş olsun...bencede alaminym kaynak yaptır bidaha çatlamaz..benim bi arkadaşımında motor bloğu çatlamıştı ve yağ kaçırıyodu..kaynak yaptırdı motor birdaha yağ kaçırmadı...bence işin ehli birini bulup yaptır...

Motosikleti
    arkadaşım benimkinde allaha şükür yağ kaçırma diye bişi yok
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ibrahim_zx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malından uzaklaş, japondan şaşma
    Adam bunu satıp hangi markayı alayım diye sormamıiş ki.. En ufak bir sorunda çinliden uzak dur, italyan al, japon al... Yoksa Japon alacak parası? Yada ileride masraf çıkardığında yedek parça alabilecek gücü kısıtlıysa? Çinli motorlar olmasaydı Motosiklet.net den haberiniz olacak mıydı acaba? Hadi kampanya başlatalım çin malı motora binenleri foruma sokmayalım, yakında bunu da isteyen çıkacak..!
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam bunu satıp hangi markayı alayım diye sormamıiş ki.. En ufak bir sorunda çinliden uzak dur, italyan al, japon al... Yoksa Japon alacak parası? Yada ileride masraf çıkardığında yedek parça alabilecek gücü kısıtlıysa? Çinli motorlar olmasaydı Motosiklet.net den haberiniz olacak mıydı acaba? Hadi kampanya başlatalım çin malı motora binenleri foruma sokmayalım, yakında bunu da isteyen çıkacak..!
    yok be arkadaşım daha neler..

dürüstçe söylemek gerekirse çin mallarına çok sempatik bir bakış açım yok. ama 1-2 bin tl için alternatif oluşturdukları da bir gerçek..
    en azından cruiser ve cross modelleri diğer sınıflara nazaran mantıklı sınıflar..

yine de çin mallarının sıfır alınmasına karşıyım. sıfır çin malı alana kadar ikinci eli alınmalı. böylece çin motosikletleri kendi aramızda değerlendirmiş oluruz. alacak olan rahatlıkla alır, satacak olan rahatlıkla satar..
    kimse de motosikletlerin sorunlarından fazla etkilenmez maddi olarak..

bayiler de kazın ayağının ne olduğunun farkına varır, belki adam gibi servis ve garanti hizmeti vermeye başlarlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bence herzaman masraf edeceğine kafasını ağrıtasıya japondan şaşmam
    Bugun burası çatlar yarın kım bılır neresı_? hertarafı plastık, lucas Sen cınden şaşma kardes özelıkle prestonun ve mondıalın scoutorlarına bın
    gun gelecek anlayacaksın

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Bugun burası çatlar yarın kım bılır neresı_? hertarafı plastık, lucas Sen cınden şaşma kardes özelıkle prestonun ve mondıalın scoutorlarına bın
    gun gelecek anlayacaksın
    iyicene saçmalamışsın arkadaşım.. Çinliler olmasaydı hangimiz motora binmeye baslayacaktık ?
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Aslında çinlilerden daha ucuz bir sürü sorun çıkarmayacak motosiklet var piyasada...

ybr ler cg ler cgl ler rx ler.. hem ucuz hem parçası bulunur hem güvenilir..
    03-04 modellerinin temizini rahatlıkla alabilirsin 1 in biraz üstüne.. taş çatlasın 1,5 olsun.. ee hani nerde çinlilerin cazip fiyatı?

işte burada reklam devreye giriyor.. tamam ama cruiser ler cross motosikletler? bunları ancak çin işi olarak düşük maliyetle alabilirsin...

çinliler sayesinde bir çok arkadaşımız motosiklete özendi, motosiklet sahibi olabildi. benim gibi motosiklet olsun yeterli diyenler de oldu çine yönelmeyip. güzel görünen rahat alıp binebileceğim motosiklet istiyorum diyenler de oldu.. ve ilkini bir kişi seçtiyse, ikinci yolu 9 kişi seçti..

çin motosikletler gelinceye kadar sadece hayalini kuran insanlar birden kendilerini istedikleri gibi gıcır gıcır görünen cruiser yada cross motosikletler üzerinde bulabildiler..

sektöre belki iki üç adım birden attırdıklarını es geçmemek lazım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyicene saçmalamışsın arkadaşım.. Çinliler olmasaydı hangimiz motora binmeye baslayacaktık ?
    dikkatını cımbızla çekerım by star, italyan ve amerıkalılarda olmasa arabayadamı bınemeycektık

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardeş geçmiş olsun, şayet çatlak bölge, büyük değilse, güzel argon kayağı yaptırabilirsin, sorun çıkmaz ,ama büyükse, sorun olabilir, birde parçanın fiyatı ne kadar, araştır, uygunsa fiyatı uğraşmamış olursun, kaynakla falan, direk parçayı değiştirirsiniz, yalnız motor nosu çatlak blokta ise, yenisini ruhsata işletmen uzun sürer, haberin olsun, bazı arkadaşlar japon demiş, doğrudur parasına göre hakkını veriyor, japon malları veya kaliteli markalar, ama aşırı zorlamada, japon falan hikeye oluyor, önemli olan düzgün kullanım, benim ybr si olan birkaç arkadaşımında blokları çatlak ,aşırı zorladıklarından, neyse gene geçmiş olsun

Motosikleti
    ya bırakın kardeşim şu çin japon muhabbetini parası olan alsın ALLAH ALLAH ben size ne diyorum siz ne anlatıyorsunuz benim sorunu söyleyinn ne yapacam

bende bunu anlatmak istiyorumm herkese herkes almıs ağzına bi japon italyan sen motora bakma afedersin hayvan gibi kullan hep tam gaz ve motoru bağıttırma ve motoru ısıtmadan tam gaz gibi olaylar tamamen şans ve kullanım kim ne derse desin boş laf anlatmayın bana

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    dikkatını cımbızla çekerım by star, italyan ve amerıkalılarda olmasa arabayadamı bınemeycektık
    ben şu andan Bahsediyorum..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gun gelecek anlayacaksın
    Önce scooter yazmayı öğrenmelisin bence... Ayrıca dikkat ettiysen profilimde ne kullandığım yazmıyor. Presto yada mondial scooter kullananlarda motosiklet kullanıyorlar sonuçta değilmi? İnsanların parası var da Suziki yada Yamaha'ya mı binmiyorlar?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    bana 1000 ytl ye sıfır japon bulun hemen alıyım. 4200 km de yağ ve 1 adet kayış hariç daha hiç masraf çıkartmadı. ee bence parasınıda çıkardı.
    çin alma japon al gibi polemiklere girmeyelim bence. kimin bükçesi neye yeterse onu alır.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Blok çatlak çıktıysa komprosör kesin kaçırıyordur.Duman atma nedenide bu olabilirdi yapıla biliyorsa yapılsın
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650

her cevabına ayrı bir ifade gerek ama.....

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arkadaşlar ben bundan sonra japona binicem ama param biraz noksan o zaman bana bir japon alın ama öle adi bişey olmasın çinliye mana bulanlar bana japon motor alana çinli motorumu hediye edicem

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    önceden traktörlerinki çatlardı dikiş adında ploba bişeyler çakarlardı imkanın varsa sende dikişlettir yoksa kaynakta iyi fikir
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    anlaşıldı bu olayı gene ben kendi yöntemlerimle çözecem başka yolu yok herkez çin - japona devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)