Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir yağları ile başım dertte. acil yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dumanxtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer*s
    bu konuyu görünce bende gittim bi zincir sipreyi aldım
    ilk baş herkes repsol yazmış diye repsol sordum ama malsef bulamdım
    ben de SCOOT chain lube diye bi marka aldım biraz pahalı geldi ama olsun akşamdan sıktım sabah bindim
    güzel gibi gözüküyor tüp 150ml fiyat 7.500tl
    ( @ N € R >>dünyada ROMA,tr de SOMA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Würth zincir spreyi kesinlikle janta sıçramıyor. Zincire sıktıktan sonra kayboluyor diyebilirim. Zincir kuru ve yağlanmamış gibi duruyor.Hatta bu sebebten ötürü içime kuşku düşmüştü ama çok kişi tavsiye etmişti.

Şu linkte de konusu geçmişti bakmanı tavsiye ederim.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...as-var-mi.html
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ilginç bende castrol kullanıyorum bir sıkıntım olmadı. benim tarzım sıcakken gaz yağını sprey ile püskürtüyorum. hatta şöyle orta sehpaya alıyorum atıyorum 1 e baslıyor teker ve zincir dönmeye. basıyorum fıs fıs elimde bir eski diş fırçası üzerine tutuyorumgüzelce kendi kendini temizliyor. bol su tutyorum ardından üzeirnde gaz kalmasın diye. aradan 2-3 saat geçiyor castrol ile yine aynı şekilde 1e sallıyorum zincir dönerken bir tur yağ sıkıyorum. burakıyorum. genelde bu işlemi gece yapıyorum. sabaha kadar yağ üzerinde kalıyor hemen yürümediğimden bulaşma sıçrama da olmuyor.
    sıvı gres e de gelince arabanın kapılarına menteşelerine sıkmak için almıştım . ileri derecede yapışkan birşey kapı aralarına fazla sıktım boyaya aktı simsiyah oldu saatlerce uğraştım sökmek için. yiğenimin mct sini aldım geçen kış baktım zincir yağsız . bir sıktım zincire 2-3 gün sonra motor zincir ısındıktan sonra arka güzelim nikelaj telli cant yağa bulandı. çıkarmak için rotowash ile 15 dakika + gaz yağı kullandım. attığım 3-4 bez de cabası bilmiyorum bendeki sıvı gres sarı siyah bir sprey üzerinde sıvı gress yazıyor. belki senin kullandığın farklıdır.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı pacino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sür gresi gitsin
    bencede

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün zinciri gazyağı ile temizledim sonra yıkattım motoru ve castrol sprey zincir yağını sıktım. bugün az önce takır takır ses geliyo tahmin ettim zaten zincire baktım gerilmiş.
    usta sıkma dedi ama ben sıktım. sıvı yağda batırıyor heryeri.
    oringli zincir olmadığı için mi yapıyor acaba???? fikri olan varmı.
    yarın gevşeticem artık....
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün zinciri gazyağı ile temizledim sonra yıkattım motoru ve castrol sprey zincir yağını sıktım. bugün az önce takır takır ses geliyo tahmin ettim zaten zincire baktım gerilmiş.
    usta sıkma dedi ama ben sıktım. sıvı yağda batırıyor heryeri.
    oringli zincir olmadığı için mi yapıyor acaba???? fikri olan varmı.
    yarın gevşeticem artık....
    arkadaşım,o-ring siz zincirler zaten ses yapar ama sen biraz da sıkılaştırmışsın zinciri gibi geliyor bana.zincir ayaraı şöyle olmalı:aşağıdan parmağınla zinciri yukarı doğru kaldırdığında 1,5-2cm.kadar oynamalı,eğer böyle yaparsan sorun çıkmaz.birde zinciri ne çok az,nede çok fazla yağlamamalısın.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,o-ring siz zincirler zaten ses yapar ama sen biraz da sıkılaştırmışsın zinciri gibi geliyor bana.zincir ayaraı şöyle olmalı:aşağıdan parmağınla zinciri yukarı doğru kaldırdığında 1,5-2cm.kadar oynamalı,eğer böyle yaparsan sorun çıkmaz.birde zinciri ne çok az,nede çok fazla yağlamamalısın.
    temizleme yapmadan önce zincir ayarı normaldi. çünkü sıvı yağ ile yağlanmıştı. temizledikten sonra castrol sıkınca gerildi. şimdi gevşettim zinciri.
    neden geriliyor diye merak ettim.
    oring siz olduğundanmı?
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Würth Dry Lube

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Arkadaşlar ben bugüne kadar hep castrol ün zincir spreyini kullandım (20.000 km boyunca). Evet denildiği gibi arka jantı mahvediyor. Dün akşam zincir yağım bitti, ben de mecburen kauçuklu gres ile yağladım. Markası shell. Yalnız sıvı gress değil bu. İlk önce zinciri mazotla güzel bir şekilde temizledim. Kuruladıktan sonra 2 numara boya fırçasını grese batırıp güzelce boya yapar gibi ince bir tabaka şeklinde sürdüm. Bugün motoru kullandığımda arka janta en ufak bir sıçramanın olmadığını gördüm.
    Şimdi size sorum; Castrol e mi döneyim yoksa kauçuklu grese devam mı edeyim? Bu arada zincir fırçayla çok iyi yağlanıyor. Zincir o ringli zincir. Motor ise ER5.
    Saygılar.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Trakonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bugüne kadar hep castrol ün zincir spreyini kullandım (20.000 km boyunca). Evet denildiği gibi arka jantı mahvediyor. Dün akşam zincir yağım bitti, ben de mecburen kauçuklu gres ile yağladım. Markası shell. Yalnız sıvı gress değil bu. İlk önce zinciri mazotla güzel bir şekilde temizledim. Kuruladıktan sonra 2 numara boya fırçasını grese batırıp güzelce boya yapar gibi ince bir tabaka şeklinde sürdüm. Bugün motoru kullandığımda arka janta en ufak bir sıçramanın olmadığını gördüm.
    Şimdi size sorum; Castrol e mi döneyim yoksa kauçuklu grese devam mı edeyim? Bu arada zincir fırçayla çok iyi yağlanıyor. Zincir o ringli zincir. Motor ise ER5.
    Saygılar.
    ikisine de dönme..
    Würth al..
    Full performans, sıfır pislik..
    Ben sağanak yağmurlarda, çamur içlerinde sürdüm motorumu kaç kez..Hiçbirşey olmadı..
    Şahsen Würth'ü keşfettikten sonra kafamda zincir yağı meselesi bitmiştir..

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Castrol'ün ve Shell'in zincir yağlarını kullandım hiç memnun kalmadım. Jantı ve motorun zincir bölgesini berbat ediyorlar. Sıçrayan yağları temizlemek ayrı bir eziyet. Şu an hediye olarak verilen Motul zincir yağını kullanıyorum ve çok memnunum, zerre sıçrama yok. Yalnız motul güzel olduğu kadar pahalı da. Bitince birde repsol deneyecem...
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol'ün ve Shell'in zincir yağlarını kullandım hiç memnun kalmadım. Jantı ve motorun zincir bölgesini berbat ediyorlar. Sıçrayan yağları temizlemek ayrı bir eziyet. Şu an hediye olarak verilen Motul zincir yağını kullanıyorum ve çok memnunum, zerre sıçrama yok. Yalnız motul güzel olduğu kadar pahalı da. Bitince birde repsol deneyecem...
    arkadaşta benden . motulun kını kullanıyorum.şuan bitti tekrar alırım bı boslukta. 10 numara yağ gerçekten. eline sür çıkarana kadar deriyi aşındırırsın

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisine de dönme..
    Würth al..
    Full performans, sıfır pislik..
    Ben sağanak yağmurlarda, çamur içlerinde sürdüm motorumu kaç kez..Hiçbirşey olmadı..
    Şahsen Würth'ü keşfettikten sonra kafamda zincir yağı meselesi bitmiştir..
    Tavsiyen için sağol. Yalnız bu würth dediğiniz yağ her yerde bulunur mu? Daha doğrusu nerede satılır? Ben castrolü benzin istasyonundan alıyordum. Ama hiçbir yerde castrolden başka spreye de rastlamadım.

purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyen için sağol. Yalnız bu würth dediğiniz yağ her yerde bulunur mu? Daha doğrusu nerede satılır? Ben castrolü benzin istasyonundan alıyordum. Ama hiçbir yerde castrolden başka spreye de rastlamadım.

http://shop.wurth.com.tr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    ben motorun yağnı değistirdiğimde kalan eski yağı sungerle zincire suruyorum...ilk 2 gun arka teker pis geziyorm...ama zorlanmadan geri temizleniyor...sonra 2 hafta öylece geziyorum...halada yağlğ suan zincir...zaten motorla ugrasmayı seviyorum....
    normal gres yağ bulsam onla yağlıycam o daha iyi ...daha öncesinden denemistim...gene 1-2 gun tekere sıçratıyor ama sonradan devamli yağli kaliyor...

Motosikleti
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorun yağnı değistirdiğimde kalan eski yağı sungerle zincire suruyorum...ilk 2 gun arka teker pis geziyorm...ama zorlanmadan geri temizleniyor...sonra 2 hafta öylece geziyorum...halada yağlğ suan zincir...zaten motorla ugrasmayı seviyorum....
    normal gres yağ bulsam onla yağlıycam o daha iyi ...daha öncesinden denemistim...gene 1-2 gun tekere sıçratıyor ama sonradan devamli yağli kaliyor...
    Bence normal gress yerine kauçuklu gress al. Çünkü kauçuklu gress hiç sıçrama yapmıyor. Benim merak ettiğim konu ise; kauçuklu gress, zincir spreyi kadar iyi yağlama yapabilir mi? (Temiz boya fırçasıyla iyice yedirerek tabii)
    Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Bence normal gress yerine kauçuklu gress al. Çünkü kauçuklu gress hiç sıçrama yapmıyor. Benim merak ettiğim konu ise; kauçuklu gress, zincir spreyi kadar iyi yağlama yapabilir mi? (Temiz boya fırçasıyla iyice yedirerek tabii)
    Saygılar
    önceki motorum jawa idi ondada full kapalı zincir koruma oldugu için yilda 1 kere kontrol ederdim halada yağlı olurdu...suana kadar hiç zincir spreyi kullunmadiğim icin nasil yağlama yaptğını bilmiyorum...2 saat öncede tesadüfen kaucuklu gres elime gecti...fazla olmamak sartı ile elimle iyice yağladim...yarık gündüz ne halde oldugunu yazarım...

Motosikleti
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki motorum jawa idi ondada full kapalı zincir koruma oldugu için yilda 1 kere kontrol ederdim halada yağlı olurdu...suana kadar hiç zincir spreyi kullunmadiğim icin nasil yağlama yaptğını bilmiyorum...2 saat öncede tesadüfen kaucuklu gres elime gecti...fazla olmamak sartı ile elimle iyice yağladim...yarık gündüz ne halde oldugunu yazarım...
    Görünüş olarak güzel oluyor emin ol. Yani dışarıdan çok güzel yağlı gözüküyor. Ama zincirin gözle göremediğimiz kısımlarına işleyebiliyor mu acaba bunu bilmiyorum. Eğer zincir spreyi kadar işe yarıyorsa, spreye o kadar para verilmez. Kauçuklu gresin fiyatı 15-20 lira ve belki 200.000km boyunca yağlarsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Görünüş olarak güzel oluyor emin ol. Yani dışarıdan çok güzel yağlı gözüküyor. Ama zincirin gözle göremediğimiz kısımlarına işleyebiliyor mu acaba bunu bilmiyorum. Eğer zincir spreyi kadar işe yarıyorsa, spreye o kadar para verilmez. Kauçuklu gresin fiyatı 15-20 lira ve belki 200.000km boyunca yağlarsın.
    zinciri gresle yağladıktan sonra bi 40 km yapmısımdır bayada sıkıstırdım motoru...yarın sabah bakacaz ne halde olduguna...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    zincir çok güzel yağlanmıs....dun sadece ic tarafına sürmüstüm gresi..suan bakla aralarına kadar cok güzel yağlanmıs...jantada sıçratmıs tabi..ama sildiğimde bezin kuru olmasına rağmer lekesez tertemiz oldu...bundan sonra gresle yağlıycam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)