Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba süper light 150
    arkadaşlar 2015 de bu foruma üye oldum ve o seneden beri motor isteğim bu gün son buldu!!!! sonunda bi motorum var artık kuba süper light 150 aldım bu gün. fakat aldığım kişi yaklaşık 6 aydır hiç kullanmadığından akü bitmiş durumda... nasıl bir akü alıcam ve nereden sipariş edicem yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hoşgeldin. Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun motorun.

Motosiklet parçası satan bi yerden alabilirsin. 50-60 liraydı akü en son. Tabi bulunduğun şehire göre daha pahalı yada ucuz olabilir.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Akü ölmemiş olabilir, yakınlardaki bir tamirciye gidip akünü şarj ettirmeyi dene istersen. 500 ma veya max 1 amper gibi değerlerde yavaş şarja bırak. Sulu aküyse suyunu tamamla muhtemelen kendine gelecektir. Yok ben uğraşmam dersen de 7ah veya 9ah akü vardır motorunda. Sağ yan karenajını söküp aküye ulaşarak kaç ah değerinde olduğunu öğrenebilirsin. Erdi abinin dediği gibi 50-60 lira gibi rakamlara alıp takarsın bir tane.
    Ekarademir bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba süper light 150
    sağolun arkadaşlar bu gün şarj ettik fakat sonuç olmadı gidip kendim akücüden alsam takabilirmiyim ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı emrahbaşal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun arkadaşlar bu gün şarj ettik fakat sonuç olmadı gidip kendim akücüden alsam takabilirmiyim ?
    Yıldız tornavidan varsa takarsın. Aslı iki cıvata
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı emrahbaşal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, motorun kitapçığında akünün değerleri yazar, olmadı internette ufak bir araştırma ile akünün koduna ve amper değerine ulaşırsın. Kodu önemli çünkü motorundaki akü kutusuna sığacak bir akü olması lazım.

Motoruna uygun aküyü aldıktan sonra yüksek ihtimalle koltuğun altında olan akünün önce eksi(-) sonra artı(+) kutbunu sök, bunun için yıldız tornavida lazım. Sonrasında yeni aküyü takarken önce artı(+) sonra eksi(-) kutbu tak ve motorunu çalıştır.

Aküye ulaşman için koltuğu sökmen gerek bunun içinde yüksek ihtimal 8 veya 10 mm anahtara ihtyiaç duyacaksın.

Motosikleti
    kuba süper light 150
    çok teşekkürler kardeşlerim bu gün hallettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)