Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

selam arkadaşlar ybr 125 sorun

Motovento
    REKLAM ALANI
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    arkadaşlar benim emektar ybr 125 te 6000.7000 devir arasında motorundan zırıltılı sesler geliyor bu devirlerde hafif gazlarken veya kompresyona bırakırken sesler geliyor normal de yok motor 52.000 de sizce nedendir başına gelen varmı subaplar, krank ,bilye, debriyaj dan olurmu sizce hangisidir simdilik kullanıyorum ameliyat edicem ama ön bilgi almak istedim ha servise ustaya gidin demeyin, bu arkadaşınızın, ustalar dan çektiğini ,bir ALLAH bilir, bir kendisi bilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    Motorun neresenden geliyor bu ses heryerden olubilir dinle ve yaz tekrar değerlendirelim

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    rektefiye zamanı gelmiş olabilir bide krank bilyalarını deiştirmen gerekir zaten km ye bakacak olusak geç bile kalmışsınız bilyaları deişecek olursanız nsk japan bilya almanızı tavsiye ederim ii bi ustaya götürüseniz bunlar halledilir.egzantrik mili bilyasınıda deişin bence içiniz rahat etsin ondanda olabilir sorun zaten

Motor takoz lastiği,egsoz tuttucu lastik, kısaca motor ve egsoz bağantısı bir-birkaç noktada gevşek sanırım. Zırıltı deyince aklıma bunlar geliyor.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    motorun neden zırıltı yaptığını dinliyorum motor blok kısmı ile silindirin bağlantı yeri gibi geldi tabi net nereden anlamak zor çat çut gibi değilde zırıltı sanki gevşek veya gevşemiş birşeyler var tork artınca başlıyor zırıldamaya düşük devirlerde ve yüksek devirlerde yok kompresyon yapıncada oluyor ybr kullanıcısı varsa belki bilgisi vardır diye soruyorum motoruna hiç ellenmedi egzantrik zincirinden olurmu yada parça değişme zamanı gelmişmidir subap ayarı yapılmıştı ustaya gidin diyorsunuzda ustalar çok çektim eline alet takımı alan ustayım diye çıkıyor piyasaya

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor takoz lastiği,egsoz tuttucu lastik, kısaca motor ve egsoz bağantısı bir-birkaç noktada gevşek sanırım. Zırıltı deyince aklıma bunlar geliyor.
    kardeş takoz değil değişti egsoz baglantıda sağlam baktım dediklerinin hepsi aklıma geldiği için baktım büyük ihtimal otorun içinden ama neden işte bilemiyorum herşeyine ellemeden öncelikli olabileceklere bakıyorum kardeş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)