Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

bmw r51/3 ümü yazın yürür hale getireceğim tüm yardım ve önerilere açığım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R67/2
    geçen hafta gittiğim bursada motorun yeni fotolarını çektim ve paylaşmak istedim tüm tavsiye ve öneriler için teşekkür ederim.
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Şuan Bursada duran amcamın motorsikletini bu yaza yapmayı düşünüyorum babamın demirci atölyesi var o sebeple alet edevat sorunum yok gibi sadece motrun ufak tefek yedek ğarçaya ihtiyacı var örneğin kick start kolu yalama olmuş motor 53 model oldugundan marş yok ancak vurdurarak çalışabilir o kick startı nasıl tamir edebilirim? depoda ufak bi yamukluk var ama yedek depo ve çamurluklarım var boyada önerileriniz neler?,ve bu motorları baştan aşağı sökmeden sürekli arıza yapar diyolar ama düzgün elden geçersede 30-40 bin km sorunsuz gideceği söyleniyor. baştan aşşagı soker ve motor blıoğunu açarsam toplamam çok zor olurmu? motoru açtığımda bakmam gereken yerler nereleri ilk restorem olacağı için bmw r51/3 ile tecrübesi olanlar veya restore etmiş olanların yardımına ve hertürlü tavsiyesine ihtiyacım var
    Saygılarımla Kubilay YAVAŞ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sahibinden.com 'a antika olarak ilan ver alıcı cıkar masraf etme fazla (Tavsiye)

Motosikleti
    BMW R67/2
    motor aşşağı yukarı 13 yıldır start görmüyor ama samanlıkta soğuk ve nemden uzak kaldığından korundugunu düşünüyorum böyle uzun yıllar çalışmamış bi motora ilk nereden başlanır nereleri temizlenir nasıl temizlenir? simdiden ilginize çok teşekkür ederim.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    13 yıldır çalışmayan bu motosikletin komple sökülüp elden geçirilmesi gerekli. İhtiyaç duyacağınız parçaları yurt dışından getirtebileceğiniz gibi yurt içinde BMW motorlar üzerine çalışan deneyimli ustalardan çıkma parçalarda alabilirsiniz. Yalnız BMW motorlarını bilmek gerekiyor. Özellikle alüminyum alaşım olan parçaların bir çoğu dikkatli anahtar kullanımını gerektiriyor.

Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla motor orjinal durumda özellikle karbüratörün orjinal olması çok iyi.

Tavsiyem bu güzel antika motoru professyonel bir kişiye toplatmanız ve yapılan tüm işlemleri de takip etmeniz gerekiyor.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    BMW R67/2
    10 yıl önce vurdurarak çalıştırmış babam çok güzel gittiğini(140 basmış otobanda sonra ekipmansız oldugunun farkına varıp gazı bırakmış yoksa daha da giderdi diyor) ve sesinin çok güzel oldugunu söylüyor satma gibi bi niyetim yok gerekirse bikaç sene ugrasırım ama benim için 1-2 basışta çalışsın amortisörler ve frenler iyi olsun dağa taşa vurdukmu yolda kalmayalım onumüze bişey çıktımmı durabilelim boya sele elektrik aksamı iyi olsun yeter sonuçta salonuma koymak için değil kullanmak için tamir edeceğim öğrencilik yıllarımda yanımda olsun beni bırakmasın motorum istiyorum 500-600ytl masraf yapabilirim bu yaz bu dediklerim olsun yeter daha sonra elimden geldiğince orjinalleştirmeye çalışacağım zaten suan birikmiş param(500-600 ytl) ile onu yürür hale getirmek istiyorum elimden geldigince kendim yapacağım için sadece parçalara ve kendim çözemediğim sorunlar için bi ustaya gidebilirim okadar para yeter sanırım.
    dediğim gibi yürür hale gelmesi ilerdede orjinalleştireceğim tüm yardım ve tavsiyeleriniz için teşekkürler
    Saygılarımla Kubilay Yavaş

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vakit kaybetmeden bu motoru toparlayabilecek bir usta bulup motoru indirin , hangi parçaların ilavesi gerekiyorsa tespit edip aşadaki linklerdeki satıcıdan bir an önce temin edin. ( iki ilanda aynı kişiye ait ) ilanlardan anlayabildiğim kadarıyla bu ustada hem çok çeşitli parçalar var hemde kendiside bizzat parça imalatı yapabiliyor.Sezon açıldığında parça bulamama veya şimdi alacağınız parçayı daha pahalı alma ihtimaliniz var. Her ne yapmayı planlıyorsanız , bir an önce başlayın.

Klasik araçların tekrar yollarda yürür görünce hakikaten çok seviniyorum. eğer akçayda bu işi kotaracak usta bulunmazsa , bir kamyonete atıp Adana ya bu ustanın yanına götürüp , bizzat orada yaptırmaya ( sizin için bunun maddi götürüsü ne olur bilmemem ) değer.ya da akçaydasanız oradan bunu toparlayacak bir usta, gerekli ekipman ve parçalarla beraber akçaya davet edilir.usta hem motoru toplar hemde biraz tatil yapar.( mantıklı bir teklif olarak ustaya yapılabilinir ) , olmadı motor adanada yaptırılıp dönüş yolu bizzat motorla yapılabilinir.

http://www.sahibinden.com/bmw_motorl...word=bmw%20r51

http://www.sahibinden.com/r51_3_sepe...word=bmw%20r51

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    çok güzel bi clasic kıymetini bilin eminim seside müthiştir bu işle ugrasan kişilirden parça temin edilebilir...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Karank yatağı ve pistonlar sağlamsa toplanılabilir. Alman ebayında bir sürü parça görmüştüm, darısı başıma...

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    dostum bildiğim kadarı ile balıkesir sanayi sitesinde bu işle uğraşanlar var.yolun düşerse bir bak bence.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel bir motor
    bu motorun dilinden anlayan ustalar istanbulda var.adanada da oldugunu duymuştum.bu motora elini attıkça birşeyler çıkacak.o yüzden saçma sapan bir şekilde değil şasiye kadar inip sonra toplamak gerekli.büyük ihtimalle elektrik sistemi 6v dur.onun da değişmesi yeni bir elektrik sistemi döşenmesi gerekecek.eğer iyi araştırılırsa istanbulda da cok parça bulunuyor.r80 ve r26 toplamış insanlarla tanıştım.akçayda böyle bir usta olduguna pek ihtimal vermiyorum.bmw mekanik olarak diğer motorlardan epey farklıdır.
    kolay gelsin.

Motosikleti
    BMW R67/2
    vee ensonunda motorsikletinde direksiyon sınavını vererek ehliyetimi alıyorum artık bi engelim kalmadı yaza hızla şu motoru tamir edip yollara cıkmak gezmek istiyorum gönül rahatlığıyla tekrar bana yardım eden bilgi veren tüm arkadaşlara ve abilere çok teşekkür ediyorum ve hala hertürlü bilgi paylaşımına açığım
    Saygılarımla Kubilay YAVAŞ

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi hayırlısı olsun....

kazasız belasız günlerde kullan....

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    motorun güzelmiş bende 47 model vardı her bir parçasını tektek söküp boyamıştım aslında biraz anlasan motoruda söker toplarsın oldukça basit bir yapısı var , parça konusunda senin bulundugun yeri bilmem ama adapazarı akyazı bunların cenneti her şeyi bulunuyor
    öyle bir motor ile resim çektirmişsin ki yağsız susuz şaftı dağıtmış bile olsa seni yolda bırakmaz
    motoru topladığında makinenle dodge 250 bile çekebilirsin (sıkmıyorum gerçek )

ve sesi her zaman beni etkilemiştir.
    umarım başarılı olursun ve tadına bakarsın
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    500-600 liraya bu işin içinden çıkabileceğini düşünmüyorum. moralini bozmuş olmayayım ama büyük paralar harcarsın, yinede istediğin tadı yakalayamazsın masrafı bitmez hiçbi zaman bence. 1964 mz toplamıştım, çok emek werdim, para harcadım, karşılığını alamadım istediğim gibi. her zaman daha fazlasını istiyo emeğin ve paranın benden söylemesi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Çok güzel bir motor. İnsan hayallerini gerçekleşirebildiği oranda mutludur inşallah yaza doğru motorun çalışır temiz halinin fotoğraflarını görürüz.

http://www.blackmidnite.com/midnite_main.htm bu sitede belki işine yarayacak bilgiler bulabilirsin
    Kolay gelsin

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l

merhabalar.. eylül ayında bu motosikleti ev sahibimle 4 yıllık uykusundan uyandırdık.. iyi durumda idi sadece gaz kolu karbüratör buji benzin hortumu ve aküye bakıp ışığa çıkardık.. bu efsane ev sahibimin.. ve beni ilk kez motor sevdalısı yapan şey.. 2. kez çıktığımızda gebzeden ağvaya gittik ve gıkı çıkmadan geri geldik.. ve ben dönüş yolunda motosiklet almayı kafama koydum yani zehirlendim ilk önce aynısından almak için araştırmalara başladım.. fakat teknik konulardan anlamadığım ve uzun yoldada kullanmak istediğimden dolayı şimdiki motorumu aldım.. ama ilk fırsatta bir tane alacağım.. neyse uzatmayım daha fazla bu araştırmalar sırasında ankarada ünal usta diye birinin adına ve telefonuna ulaştım.. ben gitmedim ve aramadım.. ama söylenene göre bu tip bmw leri topluyormuş ve sayısız yedek parçaları varmış.. eğer yardımı olacaksa ÜNAL USTA TELEFONU ; 0312 3540213.. bol şans.. kolay gelsin.. yakınmışızda.. yaza görüşürüz belki..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    çok masraf etmen gerekicek fakat eğer yapablirsen ortaya çok güzel şeyler çıkıcaktır.....

motor bloğunu sökersen tahminimce kendin asla toplayamassınn...bilen birisinin elinde motor olayını halletmelisin geri kalanını kendinde restore edebilirsin parçalrı tamamlamak bulmak yada tekrardan yaratmak zor görünüyorr

şimdiden başarılarr......
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    "Eskinin derdiyle uğraşacağına yeninin borcuyla uğraş..." tarzı bir laf vardı.

Bugüne kadar sahip olduğum en genç motosiklet 1993 modeldi.

En sonunda ne alırsam alayım ama yeni olsun dedim.Restorasyon çalışmalarıma da maddi durumum düzelince devam etmek üzere ara verdim.

Şimdi 2006 model motosikletim var.Çok da doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.

Eskiyle uğraşmak zordur,bineceğin bir motor istiyorsan ayağını yerden kesecek ufak cc bişeyler al 600-700 liraya bence.

Buna da bir hobi projesi gözüyle bakarak üstüne "illaha yürütücem,yollarda kullanıcam..." misyonu yüklemeden yavaş ve emin adımlarla toparla.

En azından birikmiş borcunu düşün o bile trafikte kullanmana büyük engel olacaktır.

Benim fikrim budur.

Motosikleti
    BMW R67/2
    arkadaşlar tavsiye ve cevaplarınız için çok teşekkürler o linkteki custom motor da çok güzel olmuş ama çok para çok emek ve çok zaman harcanmış benim projen motorun dıştan görüntüsü hoş olsun boyalar falan iyi olsun fren amortisor kick start olayı 2-3 seferde alsın yeter yani 1 ayda falan yürüsün yolda bırakmasın istiyorum ki zaten suan için orjinalleştirmek bi hayal ileride belki nasılsa satmaya niyetli değilim... arkadaşlarda basit bi mekanizmasının oldugunu ve sağlamlığı yönünden çok övdükleri için işimin açıkcası cokda zor olacagını düşünmüyorum ilk etapta motoru düzgünce söküp parçaları neresi nerenin not etmek ,yıllardır içinde olan yağı tortulaşmış benzin vs atıkları temizlemek, parçaların sağlamlığını kontrol edip yağlamak gerekirse paslarını cıkarma ve boyamak, elektrik aksamını özellikle kabloları yenilemek, şasiyi tekrar boyamak,kısacası baştan aşşağı söküp yeniden kurmak ve bozulmuş parçalarıda yenisiyle değiştirmek. yani dahada once dediğim gibi orjinal halde bir motor değil yürüyen yolda bırakmayan bir motor olsun beni üzmesin nede olsa suan öğrenciyim pek param yok gidip 2. el 125 cclik bi çin motoru alacağıma babalar gibi 1954 model 600cc 35bg BMW'mi tamir eder gezerim bence bu secenek çok daha güzel

Ayvalıkta oturan arkadaşlara yazın mutlaka görüşmek isterim motorumla gelirim yanına güzel bi gezinti yaparız buralarda iyi olur

Hertürlü bilgi paylaşımı yapan ve yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
    Saygılarımla Kubilay YAVAŞ

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Sitede BMW ustası var sana yardımcı olacaktır,adana sayfasında Fuatbmw nickli arkadaş kendisine özelden mesaj at birde ondan fikir al

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler