Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Stop Ediyor Ve Ekzost Patlıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    maresal58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Arkadaşlar motosikletim çalışırken durduğum zamanlarda sürekli stop ediyor,arasıra egsozu patlıyor ve rölantinde çalışmıyor...sorunum için yardımcı olursanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu motor soğukken mi yapıyor

Hava ve avans ayarına baktır. Olmadı sübap ayarı.

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    hayır motor sıcakken yapıyor hatta stop ettiği zamanlarda öyle zor durumlarda kalıyorum ki..elektrik marşı olmasa ve de hemen tekrar çalıştıramasam kazalardan kurtulamazdım....

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Egzozunu deldin mi? veya icini bosalttin mi? Eger oyleyse buyuk ihtimalle ondan oluyordur.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Karburatöre giden konvektör hortumu çıkmış yada delinmiştir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    egzoz patlaması bizim bi arkadaşın mondialde de oluyordu, aşırı yüklenince falan yapardı genelde.
    rölantide çalışmaması için karbüratör ayarı fln yaptırmak gerekebilir bakmak lazım

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    avans ayarı ve hava ayarına baktırmalısın...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    bujiler saglammı??

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    buji'den yapar bujini temizle veya değiştir
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    eksozun delinme falan ihtimali yok motor sıfır ve orjinal....şimdi garajda bakımda servisi ne diyecek merak ediyorum...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Sen beni dinle karburatöre giden konvektör hortumu var eğer o delindiğinde öyle oluyor çünkü benimde başıma geldiKonvektör hortumu altta şaseseye bağlı ordan çıkarta bilirsin.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

arkadaşlar ben 52 yaşında motor delisi biriyim ama 16 yaşımdan beri motor kullanırım vede tamir edrim ama ken diminkini başka motora bakmam her şeyini ken dim yaparım çok kolay ama zaman vede paran olması lazım arı8zanız ben ce yakıt pompasından kaynak lanıyor yakıt pompası varsa tabiiki genelde yakıt veya bujiden olur bu tip sorun lar arayıp bulmak gerekir ben her türlü motora bindin 52 model bmww den başlayarak buzaman kadar şimdide bir çin malına bini yorum arrora 150 meddium uzun kasa eger anlamıyor san çin malı almayı9n derim ben aldıgımda çalışmıytordu meger motor kan ser olmuş )) herşeyini degiş tirdim ama kendim parçalar ucuzşimdi modifiye motor yapacaım bu arrora ya 250 lilik olacak yakımda bu araç olacak yakında emini çok güçlü bir motor olacak

Alıntı karraa2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 52 yaşında motor delisi biriyim ama 16 yaşımdan beri motor kullanırım vede tamir edrim ama ken diminkini başka motora bakmam her şeyini ken dim yaparım çok kolay ama zaman vede paran olması lazım arı8zanız ben ce yakıt pompasından kaynak lanıyor yakıt pompası varsa tabiiki genelde yakıt veya bujiden olur bu tip sorun lar arayıp bulmak gerekir ben her türlü motora bindin 52 model bmww den başlayarak buzaman kadar şimdide bir çin malına bini yorum arrora 150 meddium uzun kasa eger anlamıyor san çin malı almayı9n derim ben aldıgımda çalışmıytordu meger motor kan ser olmuş )) herşeyini degiş tirdim ama kendim parçalar ucuzşimdi modifiye motor yapacaım bu arrora ya 250 lilik olacak yakımda bu araç olacak yakında emini çok güçlü bir motor olacak
    Motorunuza nasıl bir modfiye düşünüyorsunuz yani varyatör,kayış,blok,piston,karbüratör?Saygılar.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Karbüratör ayarına baktırman lazım. Hava filtreside tıkanmış olabilir. Zengin karışım motorun boğulmasına va egzosta kurum birikmesine neden olur.

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    hava ayarı ve rölanti ayarı başka birşey değil.. sadece baktır aynı sorun bende de oldu hava ayarını biraz açtım kesti..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bende de çalışmama sorun olmuştu gaz teli yada jikle teli de takılı kalmış olabilir. bendeki sorun gaaz telinin takılı kalması ve motoru boğması idi.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)