Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tiger250 subap aralıkları?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tiger 250
    merhaba arkadaslar tiger 250 motoruma subap ayarı yapmak istiyorum keyfi olarak kontrol amaçlı.kullanım klavuzum hadrriskim çöktüğü için yok.
    değerlerini bilen arkadaşlar varmı acaba .
    daha önce yapan arkadaş varsa tecrübelerinide akratabilirlerse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ben kanuniye yazmıştım bir kere
    Öncelikle Kanuni’ yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ile ilgili; TıgerS model ürünümüzün Egzoz subap boşluğu 0,08 - 0,13 cm, Emme subap boşluğu ise 0,03 - 0,08 cm dir.

Bilgilerinize sunar, hayırlı günler dileriz.

Saygılarımızla,

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Kanuni’ yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ile ilgili; TıgerS model ürünümüzün Egzoz subap boşluğu 0,08 - 0,13 cm, Emme subap boşluğu ise 0,03 - 0,08 cm dir.

Saygılarımızla,
    bazı forumlarda
    emme 0.10-0.20
    eksoz 0.20-0.30 arası yazılmış.aradaki fark çok.hangisini uygulamalı acaba.gn250nin aralıkları sanırım dediğiniz gibi

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı digicem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı forumlarda
    emme 0.10-0.20
    eksoz 0.20-0.30 arası yazılmış.aradaki fark çok.hangisini uygulamalı acaba.gn250nin aralıkları sanırım dediğiniz gibi
    bu yzdıklarım direk fabrika çıkış aralıkları imiş bende merak ettim kanuniye yazdım bu cevap geldi fakat iyi bir usta ise zaten ayarlar

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saygılarımızla,
    hocam teşekkür ederim. emme 0.05 eksoz 0.10 yaptım şimdilik sorun yok gibi gayet iyi oldu.0.15- 0.25 yapınca sesli çalıştı.dediğiniz gibi yaptım

subap ayarlamak için ölü zaman olayı var,benimgibi araştıran arkadaşlar olacaktır ilerde aklıma gelmişken yazayım :
    tiger subap ayarı için motorun sol tarafında bir vida var üstte,buji anahtarı söküyor.onu sökün manyetoyu göreceksiniz. motorun üzerinde bi ok işareti var zaten,manyetoyu çevirerek ok işaretine karşılık manyetonun üzerinde 'T' işaretine getirdiğiniz zaman subap ayarını yapabilirsiniz.
    manyetoyu çevirebilmeniz için,bujiyi söküp vitesi 5 e alıp arka tekeri döndürdüğünüzde manyeto dolayısıyla piston hareket eder.böylece 'T' işaretini bulabilirsiniz.
    subap ayarı tek silindirli motorlar için büyütülecek bişey değil.anahtar tutan herkez yapanilir diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)