Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter yag eksiltme

Motovento
    REKLAM ALANI
    QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    merhaba arkadaşlar motorum asya as 125t 4 zamanlı scooter motoru 2.el aldım daha oncekı sahıbı hıc bırseyden anlamayan bırıymıs aldıgım gun gezdım ve sonra yagı kontrol etmek aklıma geldı motorda yag cubugunun ceyregı kadar yag oldugunu farkettım hemen gıdıp yag ekledım ustune ama daha sonra motorun sureklı yag eksılttıgını fark ettım bunun üstüne sekman piston değiştireyim duzelsın dedım (bu konularda çok titizim ) 3 gun once motoru yenı yaptırdım fakat pıston 0.25 mm fazla geldı yanı söyle normal standart pistondan biraz daha kalını gelmış ustada silindiri taşlatalım dedi gittik beraber silindiribüyüttük atıyorum 47-25+025 sekman oldu biraz daha genişledi yanı daha sonra motoru topladık yagını değiştirdik conta takımınıda 0 aldım ama motoru çalıştırdım ne göreyim egsozdan mavi mavi duman atıyor şimdi kafam karıştı sekmanları doğru taktıgımzdan emınım en az 4-5 kere kontrol ettik acaba sorun ne olabilir yardım için teşekkürler
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Çin motorlarında silindiri taşlatmak veya tornada rektefiye ettirmek hiç ama hiç mantıklı gelmiyor bana. Zaten araştırırsan silindirin kendisi komple alt üst piston dahil 100-150 tl arası. İnanın rektifiye yapılmış bir silindir fabrika çıkışlı bir silindirle kıyaslanamaz. Belki biraz maliyat artar ama en azından sıfır bir silindire sahip olmakla aklında soru işaretleride kalmazdı.
    Parça konusunda sıkıntı var dersen intenetten çok rahatlıkla temin edebilirdin. Gerçi artık değiştirmişsin. Mavi duman atma sebebi ise motor pistonu değiştirilince illaki piston yağlanır ve ilk 5 dakika çalışmada duman atması gayet normaldir. Tabi bu duman dediğim gibi çok kısa bir zamanda kaybolur. Ama eğer devamlı atıyora birçok sebeb olabilir silindir pistona göre daha geniş olabilir conta yanmış veya tam oturmamış sekmanlar yine ölçüye ayak uyduramamış olabilir.
    Artık iki seçeneğin var ya başka bir ustaya rektifiye ki ben bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum yada yeni bir alt silindir piston

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Taslanmis silindir ilk zamanlarda yag yakmasi normaldir. Honlama cizgileri kaybolana kadar bir rodaj suresi olur. Sifir motorlarda ve otolarda bile bu ve benzeri nedenlerden yag yakma vardir bu nedenle kisa zamanda servise girerler.
    2011 model Audi a6 da bile bu durum vardi.
    Biraz sabret ve yagi bosaltarak olcekli bir yag kutusunda ölç. Cubuk yaniltici olabilir.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Pistona segmanlar büyük geldiyse küçüğü takılmalıydı, bence silindirin honlanması yanlış birşey bu durumda, bir numara büyük pistonda honlama yapılır.varsa bir numara büyük pistonda takılmalıydı kesinlikle.Çünkü honlama pistona göre değil segmana göre yapılmış.

acaüp arkadaşın dediğini uygula yine devam ederse ''piston'' ve ''segmanların'' arasından yağ sızdırması oluyor diye düşüyüyorum segmanla silindir arasında değil.

Çünkü silindir büyüdü piston aynı kaldı yani küçüldü ona oranla büyük segman takıldı silindir ve piston arasındaki mesafede büyüdü.Segman ve piston kanallarındaki aralıkta büyüdü segmanlar tam oturmadı boşlarluk oldu vs...

En güzeli ustan tekrar yapar fazla para almadan yeni bir piston ve silindir seti alınır fazla pahalı olmamalı o motorunuzun parçaları.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    bence kardeş motoru dağıtın ve direk silindir piston seti takın geçin işte sana 2 çeşit silindir

http://www.rialli.com/urunler/scoote...cooter-serisi/

http://www.rialli.com/urunler/scoote...cooter-serisi/

50 tl olanı al geç 35 tl olan dayanmayabilir
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Arkadaşlar yorumlariçin çok ama çok teşekkür ederim biraz rodaj yapayım baktım kesmiyor yag yakmayı dagıtıcaz artık herkeze tekrar teşekkürler.
    son olarak bu piston silindir takımını150 lik alsam uyarmı birde ust kapakla subapların değişmesi gerekirmi?
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumlariçin çok ama çok teşekkür ederim biraz rodaj yapayım baktım kesmiyor yag yakmayı dagıtıcaz artık herkeze tekrar teşekkürler.
    son olarak bu piston silindir takımını150 lik alsam uyarmı birde ust kapakla subapların değişmesi gerekirmi?
    150 cc yapan var oluyor olmaz diye bir şey yok ancak fazla yakar birde üst kapağıda değişmende fayda var daha randumanlı olur
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)