Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Farların Yetersiz mi?. .. .!

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sorun şuki bunlar 55/60w yanı her motor kaldırmıyor ozelıkle ufak skuter lar falan Hele benım gıbı cıft farınız var 2 x 55/60w baya yorucu olabılıyor Akuı ıcın hele gece gunduz acıksa ve ayrıca bır kere takma gafletınde bulundm 55/60w arka yansıtıcının ust kısmını erıttı..
    +1

malesef dostum halogen ampuller çok ısınırlar başına gelen aslında normal bir durum ama tecrübe edinmişsin 35w+35w normal ampul ısısına göre ayarlanıyor far ayna mesafesi 70w bile sorun çıkarırken 110w hayatta kaldırmaz malesef 250cc de bi xmax da var çift halogen hatta s.s. lere bile tek halogen H7 takılır daha az güç çeken bir konjektör dinamo sistemi uygulansın diye ayrıca buna 70-85 ylt verene kardar xenon takarım hiç birşey xenon gibi olmaz heleki motorun aynası çok iyi ise dehşet oluyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS Apache
    Ben TVS ye mail atmıştım bu konuyla ilgili olarak aynen şu şekilde bir cevap geldi.

Gürcan Bey;

Belirtmiş olduğunuz marka ve değerlerdeki ürünü kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur…Bizim önerimiz tavsiye ettiğimiz TVS marka ürünü kullanmanızdır…Kullanıcı olarak ifade ettiğiniz ürünün kullanılmasında da aracın herhangi bir elektronik sisteminde arıza teşkil edecek bir durum yoktur…

Saygılarımla….
    Fakat, aynı ampulden taktığını söyleyen birisi de yeterli gücü motorun üretemediğini (direkt olarak aküden almıyor biliyorsunuz TVS) farların sönük kaldığını falan söylemişti.

Şimdi arada kaldım

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Bahsi geçen MOTOVISION ampül serisinin 35W/35 güçte olanı var mı ,diğer bir husus ise EXTRA DUTY denen model motovision dan farklı bir ürün mü
    yoksa motovision un bir özelliğimi..
    Bu konuda netleşmiş bir ayrıntı görmedim yazılarda,sadece kuutusundan görünen değerler standart 55W/60 resimlerde..
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı DiKMeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben TVS ye mail atmıştım bu konuyla ilgili olarak aynen şu şekilde bir cevap geldi.

Fakat, aynı ampulden taktığını söyleyen birisi de yeterli gücü motorun üretemediğini (direkt olarak aküden almıyor biliyorsunuz TVS) farların sönük kaldığını falan söylemişti.

Şimdi arada kaldım
    benim motorun bir elektrik problemi olmustu göstergeler arka plakalık ve kısa stop anpülü yanmıyordu ben ölece tvs mi epeyce kullandım yollarda farım süper yanıyodu karşıdan gelen araçlar selektor yapıyodu genelde uzunları kapa diye ama ben yaptırdıgımda anpülleri şuan sönük yanıyo sanki benim farlar dedigin gibi aküden direk almıyo elektrigi dinamodan alıyo bu h4 farlar cbf 150 ye fln olurmu acaba onların sıkıntısı çok büyük sapsarı igrenc bi anpülleri var ben tavsiye ederim bu h4 olayı çok süper zenondan sonra geliyo ama deniyen yokmu bu anpülleri?

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bu ampulleri nerden satın alacağız Malum ben boludayım

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben HID aldım 10 ytl lik. Şu ana kadar gece gündüz yakmama rağmen bukadar uzun rüeli dayanan tek ampul oldu. Halojen olmasıda ayrı bir özellik normal ampuller gibi ışığı bir yerde toplamıyor dağıtıyor daha fazla alan aydınlanmakta.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Artık Yok
    35/35 w kullanan motorda 55w şehir içi kullanımda ve düşük devirde akünün azalmasınna şarj dinamosunun altarnatör yorulmasına belkide bozulmasına neden olucaktır yüksek devirde sorun yaratmaz..
    ve 35w göre 55 w daha fazla ısı vereceği için farın mikadan camı ve çevresindeki plastiği matlaştırıp erite bilir..
    bence sis farı daha uygun bir çözüm gerektiğinde kullanırsınız gerekmediğinde kapatıp altarnötörü ve aküyü yormazsınız öteki türlü sürekli aküden gider..

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende suzuki an 125 hk var arkadaşlar bu ampulu almıştım fakat motorun orjinal farı 35w idi bu 55/60w farın içindeki reflektör hafif erime yaptı bende çıkardım biraz fazla ısınıyor alıcak arkadaşların dikkatine

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ampulleri nerden satın alacağız Malum ben boludayım
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45242

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ya ltfen biri sölesin yaa kaç forumada yadım ama cvp 0 yk:( benim todaye takabilirmiyim? bunu

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar tekrar söylüyorum her gören atlamasın motorunun orjinalinden halogen (H4-H7 gibi) ampuller olmayan bunları alıp boşa takmaya açlışmasın

misal: tvs apache ye olur honda cbf 150 ye olmaz yada yamaha cynus rs e olur suzuki an125 e olmaz
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    suzuki an125
    35/35w ampul çıkarılıp yerine 55/60w ampul takıldığında zaten verdiği ışık %40 artacaktır bunun olması gayet normal ama mesele şuki verdiği fazla ışığın yanında birde ne zararlar verecek??

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Cygnus RS 'nin aydınlatmaları iyidi. Sorun yaşatmadı bana .

CBF'e xenon takan kimse yokmu ya bizede söylesin nasıl yaptığını.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150'ye uyan var mı =)
    Bende bunu merak ediyorum

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF lere uyarmı bu. Xenon takanlar var cbf'lere ama önce farları dinamodan aküye bağlatıyorlar sanıırm. bende yetersiz buluyorum .
    Bizde enerjiyi direk dinamodan alıyor bizdeki durum biraz farklı herhalde.

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cygnus RS 'nin aydınlatmaları iyidi. Sorun yaşatmadı bana .

CBF'e xenon takan kimse yokmu ya bizede söylesin nasıl yaptığını.
    bende bunu soruyorum forumda ama sanırım daha takan yok.YRB 125 e takılanı görmüştüm gerçekten hoş gözüküyordu.Umarım cbf 150yede takan biryer bulabiliriz Bende düşünüyorum taktırmayı.

Not:Birde CBF hangi seri ampul kullanıyor.H4-H7 falan değil sanırım.
    Üzerinde E1 yazıyor fotosu aşşağıda.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Fotoğrafı göremedim nedense. Özel civalı bir ampul kullanıyorlar diye duydum. Ayrıca başka bir ampul takılması durumunda belirli bölgenin kesilip yer açılması gerekiyor sanırım.

Ampul'un philips'in normal sarı ampullerinden olduğuda yazıyor.

Ayrıca Cbf'te rolanti'de veya daha doğrusu düşük devirlerde ışığın az yanması , rolanti devrini yükselterek çözülebiliyormuş. bana mantıklı geldi.

http://www.sahibinden.com/iste_sizle...XQQdisplayitem

Xenon takmış . XENON H 800 diyor.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Ben 60/55 w ampulleri kendi motoruma taktım. Araba ampulü olarak aldım motordaki yuvayı değiştirdim motorun plastik olan ön camını traktör camı ile değiştirdim. Şu an arabalar kadar güzel aydınlatıyor. Aküm 10 amper hiçbir şekilde akü problemide yaşamadım.
    Tekirdağ-Çorlu

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşım ben geçen gün motorun arka stop lambasını deiştirdim ampülü söktüm 50 ykr ye aldım ( 500 bin lira) taktım aynen devam bence 34 ytl çok fazla farı yukarı aşağı ayarlayarak kullanırım daha iyi sizi bilmem ama bana göre değil bu
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu ampül işiyle zamanında çok ama çok uğraşdım ostram ın bir ton verisyonunu aldım philipsin bluevision v.b lerini kullandım anladımki ampülün gücüde ışığı dağıtmasıda bir yere kadar ampüllerden kimse bir mucize beklemesin bende aldım xenon farı takdım gecelerim resmen gündüz oldu uzunları yakamıyorum bir kere yakdım önümdeki arabadaki adam 4 lüleri yakdı gözümü .... dedi pardon abi dedim kısalar bile gündüz yapıyor geceyi ışıkla sorunu olan gecede çok kullananlar paraya kıyıp mtec alsınlar 350 ytl bazıları derki benim motorum çin zaten değmez alakası yok satarken çıkarır onu ayrıda satabilirsiniz yada yeni alıcağınız motorunuza takarsınız.. ama mtecden şaşmayın benim arkadaşda çin işi xenon var normal ampül gibi bir işe yaradığı yok lafda xenon mtecler mükemmel kalitede..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)