Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Isıtıcılı pantolon

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS
    Selam arkadaşlar,
    Pantolon üstüne takılabilecek ısıtıcılı bir soğuktan koruma yapıyorum. Prototip çalışmaları devam ediyor. Motosikletin elektrik sistemi üzerinden beslenecek. Isıtmaktan çok üşümeyi engelleyecek şekilde tasarlıyorum malum elektrik sistemini fazla yüklemeye gerek yok. Tekstil malzemesi olarak polar kullanıyorum.

Yurtdışı sitelerde benzerleri var. Googleda "heated cloth" şeklindde arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Yorum yapacak ve öneride bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Havalar giderek soğuyo becerebilirsen senin açından iyi olur

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    silikon izolasyonlu isitma icin uretilen 0.20 lik bakir iletkenler var onlardan kullanabilirsin bu is icin otomobillerde koltuk isitmalarinda bu tip kablolar kullanilir bu arada alternator hesabini unutma akuden gitmesin...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    150 ZC
    bunuda yaptıkmı tam olucak karda yağsa bineriz artık

merhaba,otobüslerin ve kamyonların aynalarını ısıtmak için kullanılan rezistansları bir deneyin derim.yaklaşık 0.30 veya 0.40 mm kalınlığında ince film şeklinde ve rahatlıkla esneyebilen bir plastik üzerine basılmış bakır yollardan ibarettir.gerçi çoğunlukla 24 volt için üretilmişlerdir ama sonuçta sizin işini görecektir.kolay gelsin.

Bu sisteme motorsiklet elektrik sistemini hiç karıştırma. Dağ ve kamp malzemeleri satan yerden bir kimyasal ısıtıcı kese al her işini görür.

Motosikleti
    1999 trıumph tiger 955ie
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sisteme motorsiklet elektrik sistemini hiç karıştırma. Dağ ve kamp malzemeleri satan yerden bir kimyasal ısıtıcı kese al her işini görür.
    katılıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yurt dışında ısıtmalı pantolon ve montlar var.Motosikletin elektrik sisteminden besleniyor.Ama gözümle görmedim,kışın motor kullananlar için iyi bir sey.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlara katılıyorum.Motora ne yapıyorsanız yapın ama elektrik aksamı ile oynamayın.Bu hiç birşeye benzemez...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    BMW F650GS
    Uzun zamandır foruma girememiştim. Cevaplarınızı okudum. Bu geçen zaman içinde 3 ayrı prototip geliştirdim. Şimdi mümkün olan en cazip fiyata sunabilmek için maliyet hesaplarını yapıyorum.
    Motosikletin elektrik sistemine dokunma demenizin nedeni nedir?
    Kimyasal ısıtıcılar, alan olarak küçükler bu yüzden iş görmez diye düşünüyorum.
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı showdownKing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunuda yaptıkmı tam olucak karda yağsa bineriz artık
    Çok iyi yaww...
    Saygılarımla...

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben gereksiz diyenlere katılmıyorum, yapılır kullanılır geliştirilir olmadı vaz geçilir.Gelişme böyle sağlanır baştan yapma etmem gereksiz.Hiç çalışma azmini kesmeyelim.

Dirençli telmi kullanıcaksınız?(Direnci nekadar, yalıtım nasıl)
    Test yaptınızmı nekadar sürede şu hava sıcaklığında şu hava sıcaklığına çıkıyor gibi?
    Sadece kuru havalarda mı kullanılacak?
    Termometre kullanıcakmısınız?
    Isı kaybını olarak ne düşünüyorsunuz? polar bu konuda pek başarılı olucağını sanmıyorum.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    IXS Desert Fox pantlon alın imkanınız varsa ..Hava ne kadar soğuk olursa olsun,,,soğuk ve su kesinlikle girmiyor ve katiyen üşümüyorsunuz...

Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gereksiz diyenlere katılmıyorum, yapılır kullanılır geliştirilir olmadı vaz geçilir.Gelişme böyle sağlanır baştan yapma etmem gereksiz.Hiç çalışma azmini kesmeyelim.

Dirençli telmi kullanıcaksınız?(Direnci nekadar, yalıtım nasıl)
    Test yaptınızmı nekadar sürede şu hava sıcaklığında şu hava sıcaklığına çıkıyor gibi?
    Sadece kuru havalarda mı kullanılacak?
    Termometre kullanıcakmısınız?
    Isı kaybını olarak ne düşünüyorsunuz? polar bu konuda pek başarılı olucağını sanmıyorum.
    Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim.
    Dirençli tel derken korm nikel tel demek istediniz sanırım. Yalıtılmış malzeme kullanılıyor tabiki.
    Yaklaşık 1,5 aydır denemelerim sürüyor. Ve sonuca ulaştım. Amaç ısıtmaktan çok üşümeyi engellemek. Soğuk havalarda trafik ışıklarında beklerken ısının fazla geldiği de oldu.
    Pantolon olarak yola çıktım ancak daha sonra pantolon içine takılabilen bir ısıtıcı olarak sonuçlandırdım. Bu yüzden hava koşullarının yağışlı ya da kuru olması farketmiyor.
    Termometre kullanmıyorum bunun yerine ısı kontrol devresi eklenecek. Polardan vazgeçildi zaten.

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IXS Desert Fox pantlon alın imkanınız varsa ..Hava ne kadar soğuk olursa olsun,,,soğuk ve su kesinlikle girmiyor ve katiyen üşümüyorsunuz...
    Üşümek dış ortam ısısı ile ve kişiye göre değişiyor Az önce baktım Kilis'te hava yarın 14 derece, Ankara'da 6 derece ;) dolayısıyla biz burada üşüyoruz.

Bu ısıtıcının hedef kitlesi parası çok olan insanlar değil zaten. Geliri düşük olan kurye, pideci, pizzacı arkadaşlar. Parası olan zaten yurtdışından getirtebiliyor ;)
    Mesut KORKMAZ
    05324625892
    www.mesutkorkmaz.com

İşten anlayan bir mucitle karşı karşıyayız galiba yolun açık olsun bana biraz kablo karışıklığı gibi geldi ama sen bilirsin sele altına,elcik ısıtmayı herkez biliyo bence ayak koyma yerinde bir geçmeli bağlantı daha iyi olur.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    su sogutmali motosiklet modelleri icin kargocu ceketleri varmis su isitmali siztemden takviye oluyormus arkadasim soylemisdi ben net bilgim yok ama ceketin icinde sicak su dolasiyormus kendiside kullanmis alman yada avusturya menseyli imis ceket.buda ek bilgi olsun...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

ibrahimb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    öncelikle başarılar diliyorum. gelişme mutlaka denemelerin ürünü bir şey,direk aküden alınacak bir soketle çalışır olması pratik olur sanırım.Elektrikli battaniyelerdeki tellerden de yararlanılabilir sanırım. belki 220 v olduğunu söyleyenler olabilir ama direnç telleri kısaltıldığında 12 v. uyarlanabilir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalışmanızı takdir etmekle birlikte farklı bir öneri sunabilirim..
    Mt üyesi Zeda3000 arkadaşımız yurt dışından alıp getirmişti, hatta bi ara satmaya niyetlenmişti. Su soğutmalı motorlarda kullanılan radyatöre bağlanan bir tulum.. İçerisinde sıcak su dolaşıyor ve üşümüyorsunuz.. Çok daha pratik ve basit olur diye düşünüyorum.. Sizin gibi imkanım olsa, Elektrik teknisyeni olmama rağmen elektrikle ısınan değil, motorun kendi ısısını kullanarak ısıtan birşeyler yapmayı denerdim
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    ben pamuktan pacalı don aldım.. uzun bilege kadar.. kotun icine giyiyorum cıkmadan.. eger yagis yoksa gayet guzel ısıtıyo.. hic usumedim su ana kadar.. istanbulda oturuyorum ve oldukca cok gecede motorda oluyorum.. geceleri bile usumuyorum denemenizi tavsiye ederim.. 15 ytl.. istanbulun gece isisindanda soguk iklime sahip bolgelerde oturanlar beni kesmez bu derlerse bilemem tabi.. yagis olmamasi sart ama..

Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pamuktan pacalı don aldım.. uzun bilege kadar.. kotun icine giyiyorum cıkmadan.. eger yagis yoksa gayet guzel ısıtıyo.. hic usumedim su ana kadar.. istanbulda oturuyorum ve oldukca cok gecede motorda oluyorum.. geceleri bile usumuyorum denemenizi tavsiye ederim.. 15 ytl.. istanbulun gece isisindanda soguk iklime sahip bolgelerde oturanlar beni kesmez bu derlerse bilemem tabi.. yagis olmamasi sart ama..
    İstanbul merkez mi ben eskişehir 'deyim senin sistem ılıman havalara ve gereksiz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler