Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bvs stop ediyor yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr125 (kırmızı)
    arkadaşlar bvs 100 var bende 2-3 gündür tek marşla almıyor önceleri alıyordu ve yolda giderken ışıkda veya trafik de yol sıkışmasında duruyorum motor bazen stop ediyor rolantide calışırken stop ediyor rolantisi de iyi aslında bu anaormal calışma neden bir usta ya gittim bana ekzozun icicndeki perdeleri acdırtı acdık bakdık egsoz temiz sorun egsozda degil durum gene aynı devam karbüratörden olabilirmi hava ayarı bozulmuş olabilirmi acaba yada ben gene bujiyi degiştrmişidm orj kendi bujiisi ile ondan olabilirmi acaba bu stop sorunu dengesiz calışma arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    karbrötördedir büyük bi ihtimal.... hava filtresinide gözden geçirmek gerekir ayni sorun benim ybrdede oluyordu sıfır hava filtresi taktim sorun düzeldi... tabi karbrötör temizligi ve hava ayari cok önemli....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Karb. Hortumlarını kontrol etmen gerekiyor.. Benim de basıma gelmişsi CBR da Bir hortum cıkmıs rolanti de stop ediyordu
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    yamaha ybr125 (kırmızı)
    2-3 gün önce bişey yokdu yaw güya ustaya gittim ban birde eksozun icindeki perdelerei kestirttdi ustta olacaklar bunlar yaw ne ustası diyorum usta hemn 2 günde olmaz bu ya hava ayarrı bu yada karbüratör den şüpeleniyorum ben diyorum yok abi egsoz boguluyor arkadaşlar usta musta yok bence motor camiasında hepsi al parayı yolla şerefsizler
    ha ondan önce yaw şun bakıver derken cıragıda ban abi bu 2 zamanlı motor calışırken gaz vercen diyor ee dedim drunca ışıkda mışıkda da gaz mı vercez dedim ver nolucak bu motor böeyle calışır deemezmi ozamn dedim 2 gün önceye kadar anormal miydi dedim stop soruu yokdu tel marşla alıyordu ozamn anormal oluyor demi dedim suratıma bakıyor yok adam gibi usta yok bu adi herfler motorcu yapara adamı zorla yarın gen gidecem ban kestiridm egzoz u ama aynı yap bakalım diyecem bakalım ne sayacak bana

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı dargmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 gün önce bişey yokdu yaw güya ustaya gittim ban birde eksozun icindeki perdelerei kestirttdi ustta olacaklar bunlar yaw ne ustası diyorum usta hemn 2 günde olmaz bu ya hava ayarrı bu yada karbüratör den şüpeleniyorum ben diyorum yok abi egsoz boguluyor arkadaşlar usta musta yok bence motor camiasında hepsi al parayı yolla şerefsizler
    ha ondan önce yaw şun bakıver derken cıragıda ban abi bu 2 zamanlı motor calışırken gaz vercen diyor ee dedim drunca ışıkda mışıkda da gaz mı vercez dedim ver nolucak bu motor böeyle calışır deemezmi ozamn dedim 2 gün önceye kadar anormal miydi dedim stop soruu yokdu tel marşla alıyordu ozamn anormal oluyor demi dedim suratıma bakıyor yok adam gibi usta yok bu adi herfler motorcu yapara adamı zorla yarın gen gidecem ban kestiridm egzoz u ama aynı yap bakalım diyecem bakalım ne sayacak bana
    anadoplu yakasinda pendikte yamahanin bi servisi var birde oraya götür orda imam lakapli bi usta var sakaryali ona git o anlar fazla para göz degiller ama parca falan alirsan biraz pahalidir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    yamaha ybr125 (kırmızı)
    teşekkür ederim dostum am uzak kalır ban zaman yok oraya gitmey calışıyoruz kardeş gende saol ilgine tşk

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bi çok sebebi olabilir, eğerki makinan kompressör kaçırıp hava almıyorsa..
    bujini kontrol et, dişi uymuş fakat paso su kısa kalıyorsa stop eder..
    benzinden çok hava alırsa stop eder (karbüratör hava ayarı)
    emme manifoldunda yada fiiltreden soora hanaın geçtiği hortumlara deli kavr ssatop eder..
    hepsi düzgünse, rolantiyi 2000 devre çıkar bi dene, bakalım stop edicekmi..
    bunları dene, deneyimleri yaz, ona göre tekrar yardımcı olalım;)
    GKN MOTORS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    aynı problem benim yamaha aerox 100 de de vardı

bobinden buji piposuna giden kablonun içinde kopuklar meydana gelmiş ve motor ısınınca veya rolantide iken stop ediyordu değişebiliyorsan bahsettiğim kabloyu değiş değişemiyorsam yeni bir bobin al..

karbüratör için yakıt sistemi için yapılan yorumlarada katılıyorum..

Motosikleti
    new apache rtr black
    abı aman ha egzoz za neyaptırdım dedın 2t eksozlrı ellemeye gelmez ufacık bı yanlıslık olsa motor kalkmaz yerınden bıde 2t dıye durmadan gaz vermeye gerek yok mobılet degıl kı bu
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Motosikleti
    yamaha ybr125 (kırmızı)
    arkadaşlar hav ayarındanmış meger salak herif geldi sözümede bakdı egzsosun iicndeki perdelerden acmışdık neyse biraz ckışı daralltordım az eski ahline geldi şiödi zaten üstündeki egzoz bvs 50 nin egzozuzydu aldıgım kişi onu taktırmışdı bakdık ilerde sorun olacak gene o egzozu alcagım ben menundum o egzozdan bvs 50 egzozu ile 110 kms görüyordum zaten

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratör hava ayarını kontrol edin..
    Problem ondandır..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)