Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zat 150'ye DUNLOP lastik önerirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motoruma DUNLOP 110-90-12 ebatlarında lastik taktırıyorum;çiftini 150 ytl'ye işçilik dahil takıyorlar. 1-sizce uygunmu? 2- dunlop yağmurda iyi değil diyenler var 3-yorumlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    AYBERK kesinlikle dunlop lar yağmurda iyi değil, eski motorumda önde orjinal pirelli arkada dunlop vardı. kuru havalarda virajlarda pirelliden daha iyi performans verirken ıslak zeminlerde pirelli yi arar olmuştum. Eğer ıslak zeminlerde fazla kullanmıyorum diyorsan tercih etmeni öneririm
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

yorumun için teşekkürler banistercaq;ben kışın kullanmak için düşünmüştüm. servisimde onayladı,hatta bu akşam yada yarın sabah lastiği takmış olabilirlerde... şimdiden EYVAH!!! demelimiyim sence... ayrıca benim lastikler duro diye bi marka, dunlop daha iyimiş gibi geliyor insana; ne gibi sorunlar yaşadın? yardımcı olursan sevinirim...
    son not: benim motor mondial zat 150

Motosikleti
    Yok
    durodan daha iyi bir lastik olduğu kesin, ama özellikle diğer lastiklere göre kuru zeminden ani ıslak zeminlere geçişi zayıf geldi bana. Ben gilera runner vxr 200 de kullanmıştım. arka lastiğim patladığı için değiştirmiştim dunlopla. benim tavsiyem eğer uygun ebatları varsa michelin taktırmanız biraz fazla verip rahat etmek daha iyi geliyor.
    Piaggio Xevo 250ie

zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    lastiğe bişey diyemem ama ölçü olarak arka lastiği 110-90-12 ile değiştirdim gayet memnunum, motor yükseldi ve daha dengeli oldu eskiye göre, görüntü olarakda çok farketti...

Alıntı zaf-zaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiğe bişey diyemem ama ölçü olarak arka lastiği 110-90-12 ile değiştirdim gayet memnunum, motor yükseldi ve daha dengeli oldu eskiye göre, görüntü olarakda çok farketti...

dostum merhaba; yorum için teşekkürler...
    ben 2 lastiğide değiştiriyorum,arkada önler gibi olacak... yani ebatlar aynı,ancak kalkışlarda performans düşüyor diyenler var!!! sen ne diyorsun?

ayrıca bu sabah servisimi aradım ve yazılanları anlattım. cevap olarakta; yorumların doğru olduğunu ancak,kuru zemin için ayrı,kar ve yağmur lastiği ayrıdır dedi. kar lastiği takarsak yağmurda ve kuru zeminde sorun yaşayacağız aynı şekilde ıslak zemin için takarsakta karda ve kuruda sorun yaşayacağız!!!!!!!!!!!!!!!!!! benim taktıklarım 4 mevsim;biraz dikkatle en sağlıklı ve en hesaplısıdır; ama benim param ve vaktim çok dersen her hava koşuluna ayrı lastik takımları hazırlarız onları söker takarsın dedi...

tabi bu konuşma samimi bir ortamda geçiyor; SEVPA'dan İSMET USTA'nın dedikleri böyle... bana mantıklı geldi ve lastikleri taktırmaya karar verdim.

bu aldıktan sonra kullanıp yorumlarımı bilgilerinize sunacağım...

KASKINIZ KAFANIZDA,YOLUNUZDA AÇIK OLSUN FARINIZDA...

Motosikleti
    Yok
    AYBERK şimdiden hayırlı olsun güle güle eskit =)
    Piaggio Xevo 250ie

Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AYBERK şimdiden hayırlı olsun güle güle eskit =)
    Allah razı olsun; motorumu aldım. lastikler fena durmuyor,ilk bindiğimde ıslak zeminde ön ve arka frenlere resmen asıldım hiçbir kayma yok. sadece çok hafif kızaklama var oda lastiğin çoook yeni olmasından...

bide yetmezmiş gibi kappa çantada aldım,motor 10 numara oldu...sağolsunlar SEVPA'nın sahipleri (hacı abi) ve İSMET USTA çok yardımcı oldular...hem servis kalitesi hemde güler yüzleri hiç eksik olmuyor,mantıklı fiyatlarda cabası tabiki...

bakalım; 1 hafta tedbirli binmekte yarar var dediler, iyi yada kötü bişeyler olursa buradan sizlerle paylaşırım...

kendinize iyi bakın.

zaf-zaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mtb+joymax250
    110-90-12 dedğin gibi ilk hafta biraz dönüşlerde, virajlarda özellikle dikkat et sonra alışıyosuun, performansa gelince ilk kalkkışta ben bi farklılık hissetmedim, son hızım artııı diyebilirim. ama en güzel tarafıı önceden gazı bırakınca motor kendini kasardı şimdi daha akıcı oldu iki kişiyle dahi, motor yükselti altı vurmuyo ve park etmek yan ayakla daha güvenli oldu (eskiden arkası düşüktü eğimde yan sehpada güvensizdi) bunlar benim gözlediklerim tabii ki, bence iyi yapmışız....
    2005 - 2013 çinli emektar zat 150
    2014 - ........ symjoymax250

Alıntı zaf-zaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110-90-12 dedğin gibi ilk hafta biraz dönüşlerde, virajlarda özellikle dikkat et sonra alışıyosuun, performansa gelince ilk kalkkışta ben bi farklılık hissetmedim, son hızım artııı diyebilirim. ama en güzel tarafıı önceden gazı bırakınca motor kendini kasardı şimdi daha akıcı oldu iki kişiyle dahi, motor yükselti altı vurmuyo ve park etmek yan ayakla daha güvenli oldu (eskiden arkası düşüktü eğimde yan sehpada güvensizdi) bunlar benim gözlediklerim tabii ki, bence iyi yapmışız....
    merhaba; lastikler değişti,ön-arka aynı oldu çokta memnunum!!!!!!!!!
    kalkışlarda bişey hissetmiyorum, performansta bişey yok gibi ama kasislerde çooook rahatım. ayrıca virajlara yatarakta girebiliyorum artık

kendine iyi bak...

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Kanka Dunlop iyi değil MEtzeler Takalım.. :D
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)