Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yakıt sarfiyati 650 CC lik honda transalp hekadar yakıt harc

Motovento
    REKLAM ALANI
    htuter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650
    selamlar motorum benzini iciyor 100 km de oralama 8 litre yakıyor bu duruma dur diyebilmek mumkun mu sorun neden olabilir? motor yeni daha 4bin km de taksiyeni z var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    transalp 650
    kimse cevap vermeyecek mi

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    motor normal yakıyor.sorun yapma. kilometrede 0.20-0.22 ytl yakması normal. 100.o,22=22 ytl = aşağı yukarı 8 litre yapar. nerden biliyosun diyebilirsin? kendimden... bende de cbr 600 var ve aynı...

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    hava filtresini kontrol et bence çok yakıyor, 6 litre civarında olması lazım.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım transalp güzel ama hondalar biraz fazla yakıyo. nerden mi biliyorum..
    http://www.motoplanete.com/honda/transalp.php aynı şekilde bi kıyaslama yapman için;
    http://www.motoplanete.com/honda/CBF-600-S-2004.php
    http://www.motoplanete.com/yamaha/600fazer2004.php son iki linktekilerin sınıfı aynı cc leride aynı ama yakıt tüketimleri farklı (performance kısmındaki conso moyenne yazan yer benzin tüketimleri)

Motosikleti
    transalp 650
    arkadaslar cok tesekkurler yanlız Suzuki Vstrom ile kıyaslama yaptıgımda cidden daha dusuk gucteki trasnalp ciddi benzin harcıyor Vstrom ile bir depo benzin ile ( 21 litre depo olması lazım) 400 km gidiyorlarmıs bu dogrumu? yakıt sarfiyatı icin bir ayar var mı ? Bu digisle bu motoru takistlerini odemeden satacagım

lancelot35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    virago 535 ,ybr 125
    valla arkadaşım bende virago 535 var şehir içi ortalaması 0,13 ykr yakıyor onu sana söylüyebilirim.bende bunu satıp trasalp veya başka bir enduru düşünüyordum ama vazgeçtim yakıt olayından dolayı....

Motosikleti
    transalp 650
    arkadaslar transalp cok saglam makina cuma gunu bagdat cadesinin yakınlarında yoldaki bir cimento cukuruna dustum motorun on tekerlegi yarıya kadar girdi ve motor cimentoya devrildi ben uzerinden uctum daha sonra inip 3 kisi motoru cimetodan cekip cikardik ve soltaraf kopmle cimeto olmustu pasa pasa eve geldim hic bir sorun cikarmadi cizik bile yoktu bu aletle 15 defa dustum her defasında sadece koruma demiri uzerine dustu

Motosikleti
    transalp 650
    bir ayar olmalı subap ayarımı nedir bilmiyorum ama bu hali ile trasalp almak pek akıl karı degil yanlız gercekden cok guvenilir benzie kıyacak herkese tavsiye ederim dsutugum yerde baska bir motorun hasarsiz cikmasi mumkun degil di

gurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 535
    merhaba arkadaşlar

transalp in ne yaktığı hakkında bir bilgim yok ama virago 535 140 bin yakıyor sehir içinde , 2000 vectra ise 230 bin tl yakıyor sehir içinde , bu oranlarda bakılırsa transalp fazla yakıyor gibi gözüküyor . ama kullanım tarzıda etkiler sanırım

saygılar

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Fazla yakıyor. Bakım şart.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

gamkam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum bildiğim kadarı ile transalpdakı yakıt sistemi normal karbüratorlu olduğu için diğer injeksiyonlu sistemlerden daha fazla yakıyor. 1. neden bu. ancak kullanım kılavuzunda sabit hızdaki ortalama tüketimi 5.5 lt/100 km dır. eğerki +_ 1 literden fazla yakıyorsa bu normal ancak kullanım tarzı hariç, buji ler, subab ayarı ve hava filtresi temizliği yakıt tüketimini etkileyen faktörlerdir.

Motosikleti
    transalp 650
    cok tesekkurler arkadaslar bakıma gitmem sart oldu bu tip bakimların detayları ile iligli daha ayrintili teknik bilgi verebilen olursa cok memnum olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler