Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motor nasıl yıkanır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Alıntı emraq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzel yöntem oymuş valla adresi söylede bizde gelelim motorları öyle yıkayalım
    tabiki de en güzel yöntem bu, ne uğraşacan hortumla sabunşa süngerle yaww?
    Adres:Konya-Sille kanalı hemde beleş
    MoToCroSS RuLeZZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Kemal Sunalın Lafı: Bi Kalıp Sabunla
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oto yıkama en iyisi. geçen gün oto yıkamada 10 lira verdim gazladı, ilaçladı tayzikli suyla yıkadı ve hava ile suyu akıttı sıfır gibi oldu. yağlar pislikler yok oldu.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    once hortumla bi güzel tazzikli suyu tutarsın. sonra fırcanın ucuna deterjanı dokup kanırta kanırta surtersin motora araba yıkar gibi. bidaha tut tazzikli suyu. kurumadan bi resmini çek. al eline güzel bi bez parlat depoyuda. bitti.
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    opete git benzin al bedawaya tazzikli su ile yıkat gıcır gıcır olsun sonra lastikleri kola ile sil sorsunlar sana motoru yeni mi aldın diye

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    güneşin altında yıkamamanı öneririm,su damlacıkları hızla buharlaşırken bulundukları yerde minik halkalara neden oluyorlar.fazla kireçli sularda bu daha çok görülüyor,çözümü suya biraz sirke katmakmış ama kısmet olmadı.
    ·sevgi eylem ister·

cepni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaR1
    yıkamaya başlamadan önce suyun sıcaklığını dieseğinle kontrol edicen. dieseğin ne üşüycek nede yanıcak. suyun sıcaklık kıvamını tutturduktan sonra bebe şampuanıyla (göz yakmayan cinsinden) her tarafını bi güzel köpürtücen. önceden hazırladığın sıcaklığı kontrol edilmiş durulama suyuyla duruladıktan sonra, üşütmemesi için hemen kurulamaya başlıycan geçen sene yıkama ile ilgili bir sorun yaşadığım için şimdiki motoruma bebek muamelesi yapıyorum

Motosikleti
    Land Cruiser
    Yaklaşık 1 ay önce aldığım ilk motorumu yıkama zamanı gelmişti. Yıkama konusu benim de kafamı kurcaladığı için bu topiği okudum. O kadar farklı görüşler varki 3 hafta motorumu yıkayamadım. Ya su kaçarsa, ya şu olursa vs. Sonunda motorumu aldığım (aynı zamanda Keeway yetkili servisi) satıcıya gittim ve motorumu yıkamalarını istedim. Nasıl olsa onlardan daha iyi bu işi bilen yoktu... Seyrederken mahvoldum. Hortumu aldılar araba yıkar gibi su döktüler, arkasından sabunlu bir sünger ile heryerini ovaladılar. Neredeyse koşup motoruma sarılıp, onu adamların elinden kurtaracaktım Son olarakta belli başlı yerini tazyikli hava ile temizlediler. Hiç bir yeri yanmadı ya da zarar görmedi. Şimdi için rahat. Suyu boca ediyorum ve yıkıyorum.
    Ride the wild wind

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    motor ve araba motoru hiç bir zaman su tutularak yıkanmaz. günümüzde herşey elektronik ve su elektronik eşyalar için zararlı bişey. iletken olan suyun kötü yerlere kaçmasıyla olacak olan kısa devreler cihazı bozar. genelde motorumuzdaki bu elektronik cihazların. sudan korunması için contaları vardır. ama çin işi motorlarımızda bu contalar ne kadar sağlıklıdır yada gerçekten ne kadar korur muammadır.

+ motor (mekanik kısmı) yıkatmak insan sağlığı açısından tehlikelidir. yıkattıktan sonraki suların kanalizasyona gitmesi. ordan artırma tesisine gidip burdaki zehirli olan maddelerin arıtılamadan denize geri dönmesi demektir.

+ motor yıkatmak sağlıklıdır diyen bu ilana bi baksın derim. belki işine yarar aracı alır.

http://www.sahibinden.com/su_hasarli...XQQdisplayitem

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı erdemd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ve araba motoru hiç bir zaman su tutularak yıkanmaz. günümüzde herşey elektronik ve su elektronik eşyalar için zararlı bişey. iletken olan suyun kötü yerlere kaçmasıyla olacak olan kısa devreler cihazı bozar. genelde motorumuzdaki bu elektronik cihazların. sudan korunması için contaları vardır. ama çin işi motorlarımızda bu contalar ne kadar sağlıklıdır yada gerçekten ne kadar korur muammadır.

+ motor (mekanik kısmı) yıkatmak insan sağlığı açısından tehlikelidir. yıkattıktan sonraki suların kanalizasyona gitmesi. ordan artırma tesisine gidip burdaki zehirli olan maddelerin arıtılamadan denize geri dönmesi demektir.

+ motor yıkatmak sağlıklıdır diyen bu ilana bi baksın derim. belki işine yarar aracı alır.

http://www.sahibinden.com/su_hasarli...XQQdisplayitem
    Motosikletler su geçirmez değildir ama yağmur, yıkama gibi olaylardan da etkilenmez. Yeter ki karburatör veya hava girişine kadar su yükselmesin. Basınçlı suyla yıkamak iyideğildir derler sadece, bunun sebebi basınçlı suyun radyatördeki ince kanatları eğmesi ve stickerları sökebilmesidir. Yoksa yataklar ve elektronik aksam su geçirmezdir.

Ayrıca motorunuzu yıkayınca motordan akan suyun içinde neden çevreye zararlı veya zehirli maddeler olsun ki? Nereden gelecekmiş bunlar?
    Üç boyoz bir kola

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa yataklar ve elektronik aksam su geçirmezdir.
    Eminmisin? mekanik kısmı zaten su geçirmez onda hem fikiriz. en kötü karbüratörden giren bi 2 damla su olur. oda buhar olur. ama konu elektronik kısma gelence en basitinden elektroink olan ibreleriniz 1 defa açıkdıysa güneşin altında duran kavrulmuş conta işlevini bi nebze kaybedicektir. ee sende arasına sıvı conta veya silikon sıkmadığına göre su alıcaktır. + cogu çin içi motorda dikkatimi çekti conta bile yok direk press yada contasız kapatılmış. he illa su geçirir demiyorum ama geçirmezde demiyorum sonuçta su koca kayalardan sızarak mağralara bile ulaşıyor.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Daha yıkamadım motorumu. Binmeye fırsatım çok az oluyor (babam sağolsun) Onunlada geziyorum en fazla.

Feyizoğlundan bir sürü şey alıyoruz. Temizlik malzemeleri dahil. Zincir yağı falanda var. Bunlarla birlikte inci gibi yaparım motorumu

Hatta yıkarken fotoğraflarını bile koyabilirim
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    http://www.cevreonline.com/atik.htm
    http://www.cevreonline.com/atik2/tehatiknedir.htm

zararını burdan okuyabilirsin. 1 sene arkadaşımla yıkamacılık yaptık. 2 tane otomatik arabanın otomatik beyin merkezine su girdi. ben yıkatmadım mı yıkattım şimdi yıkatırmısın yıkatmam onun yerine hazır motor temizleme spreyleri var. + abi abimin twisterinın göstergesine yağmur suyu girmesi dolayısıyla göstergesi bozuldu. yani elektronik için su bana göre zararlıdır iletkendir.

Motosikleti
    cbr 600f (tweety)
    aslına bakarsanız motorun her tarafına su tutabiliriz istediğimiz gibi yıkayabiliriz. ama servisimden ve diğer motosiklet ustalarının tavsiyesi motor aksaamına su tutulmaması yönünde sadece tekerlekleri su ile yıka diyorlar. bi ıslak bir kuru bezle en sağlıklısı...saygılar
    ( 54 BSA )

Motosikleti
    racer 200
    zat maxsi scotter değildir 400 cc olması lazım

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    motor aksamı açıkta olanlar düşünsün tanzikli suyun etkilerini ben kafa hariç heryerine vurduruyorum basınçlı suyu...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Islak mendille silerim yok öyle su sabun hem mis gibide kokuyor
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karıştırıyosun digi boy gerçek motorcu geyiği 'gerçek motorcular cevap versin diyerek' topic sahibi tarafından açılmıştı. önceki sayfada görebilirsin...
    12.gerçek motorcu ne yer ne içer ?i unutmuşsun.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Valla benim başıma gelen olayı kısaca anlatayım. 2006 da çin malı zealsun 150 cc motorumu hortumla (tazyikli su) garajda yıkadım. Herhalde 3 yada 4. yıkamamdı yıkadıktan sonra çalışmadı çok uğraştım olmadı. Motor ustası vardı yakında geldi baktı ve direk beyni yanmış bunun dedi. Nası yanar Allah Allah derken hemen dükkanından bi beyin getirdi taktı çalıştırdı motorumu tabi yeni başladık motordan anlamıyoruz bilmiyoruz. 70 ytl çarpıldık mecburen sonra bide öğrendimki 5 ytl miş bu beyin dedikleri şey neyse yeni takılan beynin etrafını sıvı conta ile kapadı birdaha böle bişey olmasın diye ) yani anlayacağınız şimdi Japon kawasaki EN 500 motoruma hiç tazyikli su tutmadımda tutmamda suyu döküp bezle siliyorum öle yıkıyorum...

Altaki topikte resimler ve anlatım var isteyen bakabilir selamlar...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...hersey-70.html
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    kova sıvı sabun ve fırçayla heryerini yıkarım sonrada kuyu suyuyla bi güzel heryerine bol bol su tuatarım sonra da kurularım ve en son olarak d7 lerim
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)