Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr elektrik problemi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    arkadaşlar yıbır'ıma sis farı taktım fakat sis farlarını yaktıktan bi süre sonra korna çalmıyor ve gösterge ışıklarım da sönükleşiyor. bugün sırf bu durum için 40liraya TET marka jelli tip akü aldım ama sonuç değişmedi. siz ne düşünüyosunuz? ilk başlarda çalıyor ama 10km filan gittikten sonra çalışmıyor. korna düğmesi sağlam. sisler kapalıyken çalıyor sisleri yakınca kesiyor.

bilgi: kornanın (-) şasesi kendi orjinali.
    sis farlarınınkileri de koruma demirinden aldım...
    sis farları 12v 55w'lik bir çift.
    ana far ampülü H4
    akü jelini doldurduktan sonra montajını bağlantısını yapıp denemek için yola çıktım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    selam kardes buyuk ıhtımalle şase yapıyordur sıs farını kım taktıysa ona sor nereye baglandı bırde elektrık yetmıyor olabılır aku ıle alakası yoktur bence mıllet o bıcım muzık sıstemı taktırıyor aku kaldırıyor bence yanlıs baglantıdandır yada sıs farına aldıgınız guc yerı yetersızdır kolay gelsın

Motosikleti
    bugün bi tane röle alıp kendim lokmanhekim isimli arkadaşımızın yardımıyla bağladım ama sonuç değişmedi. bi süre kapalıyken biriktiriyor açtıktan sonra da birikeni kullanıp voltaj azalınca korna çalmaz oluyor. acaba böylemi yoksa kornanın da tesisatını değiştireyimmi?

röleye bağladığım tesisatın şeması şöyle.:

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Sinanım ben sana 35W sis farı tavsiye ederim ve ısrar ederim hem farlar H4 hem sisler 55W, araba altarnatörü bağla yada...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinanım ben sana 35W sis farı tavsiye ederim ve ısrar ederim hem farlar H4 hem sisler 55W, araba altarnatörü bağla yada...
    özgür abi, ilk senin CiGa'daki sisleri gördüm nolduysa ondan sonra oldu işte bunları da netten 12liraya almıştım. artık toros'a takcaz bunları senin kullandıklarında varmı abi bildiğin sitede? gösterirmisin ? teşekürler abi

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    abi motorun beyninden herbir yöne belli woltajda güç gider sen bunu ikiye bölersen yetersiz olacagından sonuç öyle olur

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Girdim oto aksesuarcısına aldım
    Çifti 20 liraydı...
    Ben söktüm sisleri babamın arabaya taktım daha asortik bişiler bakıcam, mercek gözlü zenon gibi...

35W ı da küçümseme bak örn.:

ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motorun beyninden herbir yöne belli woltajda güç gider sen bunu ikiye bölersen yetersiz olacagından sonuç öyle olur
    röle kullandık patron'um ?

kornanın önüne de röle taktım ama yine olmadı. bugün sislerin kontak kapalıyken bile açık oldugunu tespit ettim. lokman abi yardımcı oldu baya sağolsun. başka fikri olan varmı? son kez de 55'likleri deniyim olmazsa sökcem valla şema verebilecek çizebilecek varmı?

1 tane on-off nahtar
    1 tane korna
    2 tane sis farı
    2 tane de üzerinde 85-86-87-30 rakamları olan 12v'lık röle. şema bekliyorum mümkünse.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benimde var bi sorun ama arkadaşlar sigorta yanmıştır diyo

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    ybr ni orjinal alternatörü ile o sislere elektirik yetmez hocam.55w çok fazla..hatta ikitane 35 bile fazla gelecektir.ya sisleri açında herşeyi kapatacan yada sisleri kullanmıycan.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler