Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[b]ÖNEMLİ HANGİ MOTOR YAĞI 10W 40 MI?, 15W 40 MI[/b]?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın motorcu arkadaşlarım, Keeway Arn 125 sahibiyim.Motorumda hangi yağı kullanacağımı tam olarak bilemiyorum.Kimisi 10W 40 diyor. Kimisi 15W 40. Yağların birbirine dezavantajları varmı? Bir scooterda hangi yağı kullansak en doğrusunu yapmış oluruz.Lütfen bu konuda uzman arkadaşlardan cevap bekliyorum.Herkese sevgiler saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en uzmanı keeway servisidir dostum yada repsol, motorex gibi büyük yağ firmalarının türkiye distrübtörlerini ara sor bence kulak dolma bilgiyle işe girme

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    10W40 yarı sentetik motosiklet (dikkat motosiklet yağı diyorum) yağı yeterli. Zaten Türkiye şartlarında hava sıcaklıklarına baktığınızda en uygun aralığın bu aralık olduğu ortada. Rahatça kullanabilirsiniz. Marka olarak, Castrol, Mobil, Motorex, Repsol bunlar ünlü bilinen markalar. Kaliteli ürünleri de var.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Motorun kitapçığında viziko değeri yazar yağın. O değerde (yada yakın bir değerde) kafana ve bütçene uyan sentetik yada yarı sentetik bir yağ koy gitsin. Bu büyük ihtimalle 10W 40 sentetik yada yarı sentetik olacaktır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler