Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125MT arka fren problemi ve teknik bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ok sayin 125 mt fanatikleri hepimiz biliyoruzki 125 mt kendi sinifinda en atak motora sahip ama ne yaziki fiber aksam baglantilari cok kotu ve bu ses yapiyor zamanla. En meshur hastaligi ise arka frenin kisa surede asinip bosalmasi. Kesinlikle ama kesinlikle servisten mondial arka fren balatalrini degistirmeyin , cunku bu demek tir bir ay icinde yine ayni sorunu yasayacaksiniz. Kucuk bir ip ucu Honda kinetic ve mondila 125 MT ayni tasarimcidan cikti. Arka fren papuclarini honda kinetic ile degistirin maliyeti tahminen 20 ytl ve frenleriniz mukemmel calisir. Sizin guvenliginiz icin. Ben max hizim 90km/h oldu bunu asan var ise bana soylesin. Motorum daha yeni 4000km bakimdan cikti komple arka freni
    honda ile degistirdim buji sadeje NGK kullaniyorum ve kursunsuz benzin performansi cok iyi sadece vidalardan ses yapiyor. Birde far acip kapama dugmesi de problemli ve Ugur bunu kabul ediyor bozulur ise sasirmayin (Umarim bu ariza gece basiniza gelmez , bana oldugu gibi )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Ok sayin 125 mt fanatikleri hepimiz biliyoruzki 125 mt kendi sinifinda en atak motora sahip ama ne yaziki fiber aksam baglantilari cok kotu ve bu ses yapiyor zamanla. En meshur hastaligi ise arka frenin kisa surede asinip bosalmasi. Kesinlikle ama kesinlikle servisten mondial arka fren balatalrini degistirmeyin , cunku bu demek tir bir ay icinde yine ayni sorunu yasayacaksiniz. Kucuk bir ip ucu Honda kinetic ve mondila 125 MT ayni tasarimcidan cikti. Arka fren papuclarini honda kinetic ile degistirin maliyeti tahminen 20 ytl ve frenleriniz mukemmel calisir. Sizin guvenliginiz icin. Ben max hizim 90km/h oldu bunu asan var ise bana soylesin. Motorum daha yeni 4000km bakimdan cikti komple arka freni
    honda ile degistirdim buji sadeje NGK kullaniyorum ve kursunsuz benzin performansi cok iyi sadece vidalardan ses yapiyor. Birde far acip kapama dugmesi de problemli ve Ugur bunu kabul ediyor bozulur ise sasirmayin (Umarim bu ariza gece basiniza gelmez , bana oldugu gibi )

peki aynı muhabbet 150 zat tada var mı acaba ? biliomusun ???? :

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı mertmertmert adlı üyeden alıntı

peki aynı muhabbet 150 zat tada var mı acaba ? biliomusun ???? :
    Acikcasi 150 zat hakinda fazla bilgi sahibi degilim cunku kendimde mondial 125 mt kullanicisiyim. Ama olabilir. 125 Mt bayagi bir inceledim servislerde ve kullanir iken de goruyorum. Ortak problem ler montaj. Kesinlikle montaj hatasi var tum mondial serilerinde kullanilan vidalar cok kalitesiz celik vida kullanilmamis maliyeti dusurmek icin buda vibrasyondan dolayi acilip ses yapiyor arka fren icin en ii tavsiyem bir 150 Zat balatisini honda ile karsilastirmaktir. Benim yaptigim gibi , bende sonuc mukemmel. Deneme yanilma yontemi yanii. Yine de unutmayin sorunlari parcalari orjinal ile tekrar degistirmeyin cunku bu sorun tekrar karsiniza cikar. En ii cozum ona uyan baska bir firmanin parcalarini aramaktir.

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    anlıyorum dostum , bu bilgiyi edindiğim iyi oldu .. en azından parça değişirse 1 kere değişecek.....
    peki bu olay garanti konusunu nası etkiler ??

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    haa iste o gusel bir soru gercekten. Fren balatasi ve diger sorunlari servisin ile konus. Ben oyle yaptim onlara dedim bunu cozmedikce ben hep size gelecem ve bu cozumu ben onerdim. Motora parcalari takan onlar ve bu garantiyi servis olarak degil tamirhane olarak veriyorlar. Unutma her aldigin parcanin kendi garantisi var zaten motorun garantide olmasa bile. Ama bu islemi yaptik tan sonra hep ayni servis ile devam etmelisin baska bir servis sana bu anlayisi gostermiye bilir. Sonuc olarak bu isi yapan servis senden montaj parasi aldigi icin seni memnun etmek zorunda. Ama garanti kapsasin yada kapsamasin fren gibi guvenlik sorunlarinda ilk once kendi hayat guvenligini dusun ve bu tip maliyetler 50 ytl yi bile gecmiyor. Bence deger buna.....

Motosikleti
    motorsiklet
    Bende de 125 mt var benim frende cok cabuk boşalıyor... Bu arada subab ayarları bozuk dediler yaptılar daha kötü oldu motor , motor parca felan önemli değil bence serviste bitiyor iş..

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Servisteki elemanları bende yeterli bulmuyorum. Kendileri bile işi yaparken özen göstermedikleri oluyor. Dışarıdaki tamirhaneyle servisin ne farkı kalıyor o zaman? Eğitim önemli.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

125mt_Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zeda3000 bilgi için çok teşekkürler. Benimde hep aklımda değişme vakti gelen parçayı kalite ile değiştirmek vardı. Banada Kymco movie 125 ve yamaha cygnusx ile parçalarının aynı olduğunu söylemişti bir parçacı.

Bende o fren boşalma sorunu pek olmuyor. 125mt ile benim tek derdim, altının alçak olması ve 2 kişi binince arka tekerin neredeyse sele altına kadar vurması. Bende amortisörleri, 2 kişiyi rahat taşıyıp öyle çukura tümseğe gelince vurmıycak tiptekilerle değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba 125 mt ye uyan amortisör biliyor musunuz? Honda kinetic te deacaba dediğim gibi 2 kişiyle çok rahat arka teker seleye vuruyormu?

Ayrıca bizim motorda arka teker ile karter arasında neredeyse hiç mesafe yok lastik ebadını bile büyütemiyoruz. Ama ben taktım bi kere altı çok alçak ve daha büyük ebatlı lastik takacam. 130/70 12 gibi. Krank muhafazasını ve aktarımı sağ arka maşayıda değiştirmek gerekecek. Acaba hangi markanın parçaları uyar. Önerilerinizi bekliyorum

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Arkadaşlar, Bende sizler gibi mondial kullanıyorum. Benim ki zat 150. Ben de servisinden memnun değilim. Bu nedenle başka bir usta buldum. Para ödeyerek yaptırıyorum. Bu motoru satanın ve servisin ayıbı. Her seferinde bir takım masrafları ödedikten sonra servisin ve garantinin bir anlamı kalmıyor. Bir arkadaşım mondial RS 150 yi yıkatmaya gönderirken çırak motorun ön kısmını patlattı motorda ön kalmadı. Servisi motora işçilik hariç 350 YTL masraf çıkardı. Benim Ali Ustaya gönderdik. 295 YTL'ye motoru eskisinden daha iyi yaptı. Her şey dahil. Motor tamamen sıfırlandı. Ayni işçiliği Adana Mondial Servisi yapsaydı 500 ytl gibi hatta üstü rakamlar çıkardı. Hata nerde ? Hepimiz aşağı yukarı Mondialden servis yönünden şikayetçiyiz. Motor çok güzel ama servisler motorları gibi değil. Bence Uğur Mondial servislerini düzeltirse televizyon reklamlarına gerek kalmayacak... Motor kendi reklamını yapacak.
    Motorun iyi olması yetmiyor. Ana firmaya eleştirilerinizi yazınız. Böylece servislere ana firmadan baskı oluşturursunuz. Böylece motorlar ilgili şikayetleriniz ve arızalarınız azalır. Teknik servis sorunları çzmelidir. Problem yaratmamalıdır. Benimkiler bulunmaz hint kumaşı olduklarından randevu ile çalışıyorlar. Tabii arızalarda randevu sistemine uyar Arızalardan oluşabilecek kazalarda randevuyu bekler. ...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

erkin_125mt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    öncelikle teşekkürler zeda3000 en büyük karın ağrımın ilacını yazmışsındaha 1500km deyim ve motoru ilk aldığımdan beri tutmayan arka frenimi bitik gerekçesiyle geçen hafta değiştirdiler..verdiğin bu bilgi için çok teşekkürler. sayende sadece allah a emanet değil tutan bi arka frene güvenerekte gidebileceğim
    bu arada dostum kurşunsuz benzin çok iyi demişsin bi de süper dene sesteve ataklıkta farkı hemen hissedeceksinköpeklikten tazılığa terfi ediyo

bu arada arkadaşlar motorunuzun ne kadar yaktığı hakkında bilgi verebilirseniz eğer sevinirim... sanırımben fazla yakıyorum 92 100 bin arasındagidip geliyo:(

alponzo150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servislerden benimde sıkıntım var sanki 100km yapıcak kadar yapıyolar sonra yeniden bi arıza çıkarıyo

mrb kardeşim.Ben mondial 125MTyi 4 sene önce aldım 21.000km'de ve hala canavar gibi fakat seninde dediğin gibi balatayı servise bırakırsan çabuk boşalıyor honda veya başka kaliteli markalar kullanmak lazım. Bu arada hızı sormuşsun düz yolda max=100e rampa inişin de 115e ulaştım..ama unutma 60ı geçtikten sonra yakıt %70 fazlalaşır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    herkese slmlar iyi günler bn 125 mt aldım fakat 80 i anca görüyorum nasıl hızını arttırabilirim herşeyi orjinal ne gibi ayar yapabilirim birde arka fren çok iyi tutmuyor sizler gibi bndemi balatayı değiştireyim ve ön fren sert mi olmalı yumuşak mı olmalı bnde çok sert ön fren? lütfen önerilerinizi bekliyorum yada msn cengaver.29.nas@hotmail.com bana ulaşın...!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler