Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzos Da Patlama sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok
    Arkadaşlar bir kaç gündür yolda gazı açtığımda bırakırken pat diye bir ses geliyodu sanki plaka titreşimden çarpıyomuş gibi plakadan diye üstünde durmadım bir kontrol ediyim dedim kesinlikle egzosdan motorun devrini yükseltiyorum bişey yok 7000-8000 bin devir gazı bırakıyorum pat diye bir ses egzosdan sadece bir kere yapıyo gaz kapalıyken bazen vites geçirirken de bu sesi duyorum sık sık bu nedir neden dir motorum 10.000 km daha önce böyle bir sorun olmamıştı hava filitresini temizledim bujiyi kontrol ettim herangi bir subap seside yok...
    benzini hep aynı yerden alıyorum benzindede sorun yoktur yalnız bir ara kontak anahtarını kapayarak egzos patlatmayı denemiştim 3-4 kere 1. viteste 8-9 bin devire kadar çıkıp kontağı kapatıyorum 5-10 sn gazı kesip açıyom kontağı açıyordum 1-2 kere patladı sonra bida uğraşmadım bu zarar vermiş ola bilirmi ? başkada bişey yapmadım normal kullanım yağ değişimi zamanı geldi bu arada yağdan yaparmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    hareket halınde ıken kontağı açıp kapatmandan dolayı karbürator ayarı bozulmuş olabilir.ondan doalyı da patlama yapıyor.
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    egzosun içerisinde ki susturucularda delinmiş olabilir.benim egzosda hiç susturucu yok ve patlama fazlasıyla oluyor
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    zararlı bi olay. silah patlar gbi patlıyor.
    ne gerek var bu tür davranışlara çünki eline sesten başka hiç bişey geçmiyor
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Bence sibob ayarları kaçmış.Normal bir tamirci ayarlayabilir...

Motosikleti
    115 lik yamaha
    kardeş bujiden o dur kesin sen birdaha bak büjine

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda ihtisas yapmıs kardesimi BAMBAM sana engin bilgileri ile yardımcı olacaktır
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    eGzoStun deLinmiş, çatLamış, kırıLmak üzere...
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

Motosikleti
    -
    siboplardan kaynaklanıyor bence.gevşemiş olabilir

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ya arkadaşlar benim dylanda da yarım gaz verip birden kesince pat pat ediyor.Motor daha 1-2 aylık, 1700 km'de.Kendi özelliği deniyordu ama sorun mu bu yani şimdi?

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    buji'ye pislik veya çapak gelince yapar buji'ne bak veya değiştir
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    arkadaşlar bunu hava benzin karısımını yapan hava ayar cıvatasından yapıyor rolanti civatası değil ayar cıvatasını 4\1 sıkın bu sorun ortadan kalkıyor ben ara sıra bilerek kendin gevşetiyorum motor yüksek devirde iken gazı tam kapatıp kendi akışında pat pat diye patlıyor ayar cıvatasını sıktığımda düzeliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    ne kadar sacma sapan cewaplar wermıssınız ya akıl var mantık var... yok buji falan bujinin ne oldugunu bılmıyosunuz daha =)) egzozunda vardır bısey catlak kırık falan yada susturucularından bırı zarar gormustur....

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla ben öğrendim.Bizim dylanlarda egsoz azcık ısındıktan sonra bunu hep yaparmış, normal bir durummuş yani bizdeki

Motosikleti
    Siyah cbr 125 r
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar sacma sapan cewaplar wermıssınız ya akıl var mantık var... yok buji falan bujinin ne oldugunu bılmıyosunuz daha =)) egzozunda vardır bısey catlak kırık falan yada susturucularından bırı zarar gormustur....
    kesinlikle katılıyorum...
    :cat:[B][COLOR="Silver"]Yine Yeni Bir Macera...[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    aRora aR150t Yamaha yßr-125
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar benim dylanda da yarım gaz verip birden kesince pat pat ediyor.Motor daha 1-2 aylık, 1700 km'de.Kendi özelliği deniyordu ama sorun mu bu yani şimdi?
    Yeni oLduğu iÇin Yapar iLeride keSicektir.
    [B][I][COLOR="DarkRed"]aRamızdaki Tek Fark Şanzuman!. Sen: 6 viteS, 5 iLeri, 1 Geri.
    ßen iSe: 5 Vites,5 iLeri.[/COLOR][/I][/B] [COLOR="Black"][B]Saadettin KartoğuLLarı Sado.. O Rh (-)[/B][/COLOR]

Motosikleti
    as t1
    benzini güzel yakamadığı için yapabilirmi benim motorum da çok patlatıyor gazı bıraktımı hep yapıyor

shytan = kardeşim sen ciddimsin ne alaka yenilikle anlayamadım
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Artık Yok
    Bendeki egzos çift sağ sol iki tane ikiside aynı anda patlatıyo egzosdan oldunu sanmıyorum geriye sibop ayarı ve karbüratör ayarı bozulmuş ola bilir..

Egzosdan olsa gazı açtığımdada patlama olması lazım özellikle yüksek devirden düşerken gazı bıraktığımda paat diye ses geliyo ve egzosun önüne elimi koyduğumda her iki egzosda duraklayıp birden patlıyo teki değil

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    egzos susturcularından biri çürüme yapmış olabilir ü,devir yükselimi motorda sıkısma yapıyor olabilir.en iyisi senbi servise götür motorunu

ybasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hangisine binersem???
    kesinlikle subap ayarlarından....ben motorda egsoz patlatmak için düğmeden kapatıp açıyor ve patlatıyordum artık öyle bi alıştıki patlayacağı yeri çok ii bilior ve ben bişey yapmadan kendi kendine patlamaya başlıyor....bu birinci sebep ikinci sebep ise benzinin fazla gelmesi yada tam yanmadan egsoza atılması sonucu egsozda kalan benzinin bi süre sonra çıkan ateşleme ile opatlaması...ateşlemenin egsoza etki etmesi demek ise yine subap ayarlarından kaynaklanıyordur....kazasız belasız...
    Hızlı gitmek istiyorsan araca değil cesarete ihtiyacın vardır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)