Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egsoz kesilmesi veya susturucuların çıkaılması ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 250-5
    Risk almak gerekiyor sonuçta ve garantisi yok bu işin.. ama kestirince de ne kadar güzel çıkacak sesi değil mi? egsozu kestirmeyi bir de yattığımda virajlarda ve dönüşlerde yere çarptığı için düşünüyorum.. (bu durum moto gp yi seyrettikten sonra başıma daha sık gelmeye başladı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    kafein, nası virajlarda yere carpıyo anlamadım ? O kadar yatmaya uygun bir motora binmiyorsun. Patlarsın bi yere aman diyim..

Ayrıca bana egzozun yere carpması hic mantıklı da gelmedi. Önce ayaklık carpar yere yatırdıgında, o carpınca da D.D. amcanın dediği gibi oradan denge merkezi bulacağı icin motorun yere daha az tutan yeri bu denge noktasının ekseni etrafında kayar ki bu da arka teker oluyor. Sen biraz atıyor olmayasın ? Ayrıca egzozu kestirince değeceği noktada bir degisiklik olmayacak.
    AvanakKurye bunu beğendi.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Sertac_cagdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar ben de kestirmeyi düşünüyorum ama yakıt artıyomuş napsam kararsız kaldım. Bi de kestirince 250cc'lik motora göre aşırı ses çıkıyo mu??Eğer üleyse kötü olur...
    Mondial 125 MT > Mondial 250 MCT > Kawasaki EN 500 > Yamaha FZ 6 (naked) > Şu an Honda CBR 600 f

kafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 250-5
    cenkmenderes sağ tarafa eğimli 80-85 derecelik bir virajda 50-55 km ile dön ve mümkün oldukça biraz geniş girerek içerden almaya çalış..
    daha önce bu motorda iki kişi varken başıma geliyordu.. ama bugün daha tek başıma motorun üstündeyken aynı şey oldu.. yine çantamı kaynak yerinden koptu diye dönüp baktım -daha öncede başıma gelmişti, çanta kopup egsozun üzerine yaslanmıştı- bir şey bulamadım.. arkamdan gelen motorsikletli adam yanımda durup egsozun yere çarptığını söyledi.
    Ayrıca sevgili cenkmenderes ithamın hoş değil... mübalağ bile yapmıyorum, neden yalan söylemek gibi bir gayem olsun? burada yalnızca bildiklerimizi ve tecrübelerimizi tartışıyoruz, konuşuyoruz.. Lütfen biraz daha saygılı!..

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    kesinlikle bozmayın derim...varsa paranız ses için orjinal bi eksoz alın olsun bitsin..motora çok zararı var..bi arkadaşın dediği gibi yüksek torklu makinelerde düşük devirlerde berbat bir ses ve güç düşüşü yaşanıyor..
    hele hızlı giderken gazı kesince ses dayanılmaz oluyor ve motor boğuluyor..

örneğin benim motorda..benim eksozlar açık ama hiç memnun değilim ses mahalleyi ayağa kaldırıyor ama ..
    yakın zamanda orjinal bir vance&hince eksoz alıcam...hem sesi gürül gürül tok sağlam veriyor..ve motora güç katıyor..

orjinalden şaşmayın derim..yada paranız varsa markalı kaliteli eksoz alın.
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

bende vance&hines var. cathedral'in dediği gibi egzos motorun performansını artırıyor. ama sesi, boşaltılmış egzoslar kadar fazla gelmiyor. hatta bir süre sonra ses az bile gelebilir. ha bu arada egzosu boşaltacağnıza yani susturucları keseceğinize gidin bir egzoscuya 2 boru yaptırın onları takın. en azından geri dönüşümü olmayan bir olay(susturcuları kesmek) yapmazsınız. ve susturucları kesilen egzoslar zamanla saramaya,kararmaya,morarmaya,bozarmaya yani renk değiştirmeye başlar (nedenini bilmiyorum). bu arada boşaltılan egzoslarda gazı bırakınca çıkan ses hakikaten dayanılmaz oluyo. bu işlere kalkışırken bir daha düşünün.

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Alıntı 10_uR adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım demiş sesi daha güzel çıkıo bu motor mutlaka 2 zamanlı ve vitesli bi motordur benim arkadaş ybr nin susturucuyu söktü çıkan ses insanın beynini tırmalıyor ama 2 zamanlı motorda mukemmel çıkıyor..yani o arkadaş gördüğü susturucu kesik motorun sesini duyduysa bu motor 2 zamanlı olabilir eğer kendisinin ki de 4 zamanlı ise bundan memnun kalmayabilir onun için önce motorun aynısında yapılmış olanın sesine ve performansına bak derim ben
    dostum bilerekmi konuşuyosun yoksa ezberemi bilmiyorum ama 2 zamanlı bir motorun eksozuyla oynayamazsın çünkü motor sıkıştırma gücünü eksozdan alır 2 zamanlıda kesersen o makine biraz zor yürür sesi nasıl bilmem çünkü 2 zamanlı motorun eksozuyla oynayan akıllı fazla yoktur sanırım motor 4 zamanlı ise eksozla oynanabilir tek düşünülmesi gereken sesten alınan zevk bir süre sonra geçerse yakıt sarfiyatının arttığına değermi????????

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    ben ses istediğimde hemen 2 dk. hava filtresini söküyorum inanılmaz güzel ses çıkıyo sökmesi ve takması da basit benim motorda tatmin olduktan sonra takıyorum kesmeye gerek kalmıyo motorun orasını burasını fazla yakacağı da nekadar olurki 2-3 tur atıyorum sesi alıyorum ok. zahmetsiz masrafsız kolay çözüm tavsiye ederim

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Alıntı Colakoglu adlı üyeden alıntı
    bende vance&hines var. cathedral'in dediği gibi egzos motorun performansını artırıyor. ama sesi, boşaltılmış egzoslar kadar fazla gelmiyor. hatta bir süre sonra ses az bile gelebilir. ha bu arada egzosu boşaltacağnıza yani susturucları keseceğinize gidin bir egzoscuya 2 boru yaptırın onları takın. en azından geri dönüşümü olmayan bir olay(susturcuları kesmek) yapmazsınız. ve susturucları kesilen egzoslar zamanla saramaya,kararmaya,morarmaya,bozarmaya yani renk değiştirmeye başlar (nedenini bilmiyorum). bu arada boşaltılan egzoslarda gazı bırakınca çıkan ses hakikaten dayanılmaz oluyo. bu işlere kalkışırken bir daha düşünün.
    kardeş senin motor ne marka? birde vance& hines ı nerden aldın?..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

XVS1100A
    motoru aldığımda egzos üstünde takılıydı.
    egzos'u getiren firmada fiaytı 800-900 euro civarı. ayrıca egzos yarım egzosdur.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sn Kafein benim aracımda jl 150 cc ben de eksozlarını kestirip içini boşaltmayı düşünüyorum.Sana tavsiyem eksozlarda delik açtırmaman bu sebebten eksozları na hasar veren ve cebinden eksoz taktıran bir abimiz var kendiside jl 150 cc sahibidir . Tahminimce yapılacak en iyi iş susturucuları söktürmek .Eğer ben den önce bu işlemi yaparsan siteyi ve beni jinlun forumunda bilgilendirir isen memnun olurum.
    saygılarımla.

xanadu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 2004 fazer 600 a çift tüp egzost taktırmak istiyorum bilgi ve tecrübelere ihtiyacım var

bu konuda bilgisi veya denenmişliği olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.bir de istanbulda smokey marka egsozt yapıp takan bir firma var bu markayı kullanan bir arkadaş var mı memnun mu acaba?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler