Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akü Şarj Cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    İnternette 10 liraya Ataba marka akü şarj cihazı gördüm. Linki : http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-A...QQidZZ15549191

Bu alet CBF150 aküsünü şarj edebilir mi? Bağlantı kabloları uygun olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ataba ise güvenebilirsin bu markaya,iş yapar,ben de almayı düşünüyordum.

eder hatta 1 milyoncudan 5 liraya al bitane
    12 volt yazan adaptör çıkışı 18 volt veriyor bu adaptörler
    hem kargo ödemezsin hem 5 liiraya alırsın

yalnız 0.5 amperle şarj ediyor 30-40 saat sürüyor şarjı
    adaptörde bi süre sonra yanıyor 1 ay yada şansına
    ben yurtta kalırken akü lazım oluyodu kullanıyodum

herhangi bi 12volt adaptör olur farketmez çoğu dc zaten bunların

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette 10 liraya Ataba marka akü şarj cihazı gördüm. Linki : http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-A...QQidZZ15549191

Bu alet CBF150 aküsünü şarj edebilir mi? Bağlantı kabloları uygun olur mu?

arkadaşlar hazır yeri gelmişken bende bir şey sorayım,şu bilgisayarların güç kaynağı cıkışı bizim şarj işini görmezmi.Bilgisayarda kullanıldığı için tam regüle onun için diyorum

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    şarj cihazlarının sargısı ile güç kaynaklarının sargısı farklı biri secondary diğeri primary diye hatırlıyorum,bende kullanıyorum güç kaynağı sadece elektrik kesildiğinde sana 1-5 dakka opsiyon tanıyor fakat içinde şarj eden modül var onunda çıkışları uygun olurmu olmazmı bilemiyeceğim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    4AH kapasitedeki bir aküyü 11 saat içinde şarj edebilir..
    9AH 1 günden fazla sürer öyleyse. amperi daha yüksek bi şarj aleti bulsak.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Normal bir şarz işlemi akü kapasitesinin onda biri yada 20 de biri arasında bir akım verilerek yapılır.

9 Amper bir akü için 0,45 - 0,91 amper arası şarz uygulanır.

12 Amper bir akü için 0,6 - 1,2 amper arası şarz uygulanır.

Rakamları hesapalrı boşverir, kısacası şu; Motosiklet aküleri ortalama 1 Amper akım verilerek şarj edilir.

Tabii ki daha fazla akım vererek de şarz edebilirsiniz (3-4 Amper kadar) fakat bu hızlı şarza sebep olur ve akü ömrü için tavsiye edilen bir durum değildir.

Not: Konu hakkında bilgi sahibi değil iseniz ve ilk defa şarj yapacaksanız çok dikkatli olunuz. Çok ciddi patlamalara ve yaralanmalara yol açabilirsiniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bu ürün gibi ucuz ürünlerden uzak durun. Özellikle motosikletlerde kullanılan tam bakımsız aküler yanlış şarj uygulamalarına karşı çok hassastır. Marka ürünlerde farklı akü tiplerine göre doğru şarj seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler seçilerek aküler şarj edilir ve akülere zarar gelmesi engellenir. Yeni çıkan bir çok kaliteli ürün aküyü kontrol ederek gerekli uygun şarjı tespit edip tüm işlemleri otomatik yapabilmektedir.

Aşağıdaki linkteki ürünü inceleyin

http://www.oxprod.com/index.php?pg=3...134&pid=197&p=
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şarj cihazlarının sargısı ile güç kaynaklarının sargısı farklı biri secondary diğeri primary diye hatırlıyorum,bende kullanıyorum güç kaynağı sadece elektrik kesildiğinde sana 1-5 dakka opsiyon tanıyor fakat içinde şarj eden modül var onunda çıkışları uygun olurmu olmazmı bilemiyeceğim
    Arkadaşım galiba tam anlatamadım.Ben ups den bahsetmedim hani bilgisayarın arkasında power olmalı ismi o aletin çıkışı bilgisayara yetiyor,çok ve değişik voltta çıkışlar veriyor ben onu değerlendirebilirmiyim diye sormuştum

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu ürünü aldım, gayet ekonomik ve kullanışlı, akü dolduğunda akımı otomatik olarak kesiyor.

Sonuçta motosiklet için tasarlanmış bir ürün. Memnunum, tavsiye ederim.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=68

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    500 mA sulu akü için oldukça düşük bir akım. Şarj süresi çok uzun olur aynı zamanda şarj aletinin yanması ile sonuçlanabilir. Sulu aküler için 2 A ve aşırı şarj koruma devresi olan bir şarj aleti kullanılması uygun olur.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    motomaxta bu urunun benzeri var ama tam motorlar icin yapilmis masalari var. Birde oraya bak fiyati 20 ytl zaten.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eder hatta 1 milyoncudan 5 liraya al bitane
    12 volt yazan adaptör çıkışı 18 volt veriyor bu adaptörler
    hem kargo ödemezsin hem 5 liiraya alırsın

yalnız 0.5 amperle şarj ediyor 30-40 saat sürüyor şarjı
    adaptörde bi süre sonra yanıyor 1 ay yada şansına
    ben yurtta kalırken akü lazım oluyodu kullanıyodum

herhangi bi 12volt adaptör olur farketmez çoğu dc zaten bunların
    İşin orjinali varken bu tür yollara niyi baş vuruyorsunuz ki?

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomaxta bu urunun benzeri var ama tam motorlar icin yapilmis masalari var. Birde oraya bak fiyati 20 ytl zaten.

Bundan bahsediyorsun sanırım.

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=68

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi konu hakkında bilginiz yok ise sonuçları kötü olabilir.

Elektronik bilginiz ve gerekli ölçüm aletleriniz yoksa sadece dc voltaj veren bir adaptör ile şarj yapmanız sakıncalı.

Bu yüzden bu iş için üretilen aletler var. Gerekli voltaj ve amperi ayarlayan, akü dolmaya başladıkca akımı düşürüen ve akü dolduğunda sistemi kapatan vb. özellikleri olan aletler bunlar.

Fakat bir ölçü aletiniz ve sık sık şarjdaki akünün durumunu kontrol edecek vaktiniz var ise gerekli akım ve voltajı veren bir adaptör ile kontrollü bir şekilde teknik verilere sadık kalarak şarj yapabilirsiniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürün ankarada satılıyor mu acaba? kargo ücreti ürünün fiyatının yarısı kadar tutuyor nerdeyse. Online mağazalar 2-3 lira kargo ücreti alırken motomax 7 liradan fazla istiyor.

Bunlar da benim okulumdaki bilgiler.Saygılar
    http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet...ataryalar2.htm
    BATARYA ŞARJI

Normal şarj: Şarj işlemi sabit akım metoduna göre düzenlenmiş şarj cihazlarında, bataryalar evreye seri bağlanır. Şarj akımı reklam kapasitesinin 1/10-1/20’si arasında bir akımla veya bir elemandaki her pozitif plaka için bir amper olacak şekilde tespit edilir

Çabuk şarj: Marş motorunu harekete geçirecek gücü olmayan şarjsız bataryanın acil durumlarda kısa sürede iş görürü hale gelmesi için uygulanan şarj işlemine çabuk şarj denir. Akım 6voltluk akü için 7,75voltu aşmamal şartıyla en çok75 amperdir. 12voltluklar için ise 15,5V aşmamak kaydıyla en çok 45 amperdir

Yavaş şarj: Uzun süreli bekletilen bataryalarda sülfatlaşma olur. Sülfatlanan batarya şarj edilme şeklidir. Yavaş şarjda şarj akımı 0,5-1 amper gibi düşük değerler olmalıdır.

Motosikleti
    GV 250 satıldı

motomaxtan bu ürünü aldım. aküye bağladım. şu an 12 voltta yeşil ışık yanıyor ve şarj ediyor bakalım işe yarayacak mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler