Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikletim çalışma zorluğu çekio=)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    arkadaşlar cbr kullandığım için diğer motorumu 1 haftadır falan kullanmıyordum.dün dersane çıkışında bindim.bi bastım marşa almadı2. bastığımda aman tanrım o nasıl bi ses!çok rahatsız edici bi ses çıktı marşa basınca.ve yine çalışmadı.marşa bi daha basınca akü bitmiş gibi tık sesi geldi sadece ama o anda korna çalıştıneyse vurdurarak çalıştırdım.yarım saat sonra tek seferde çalıştı.biraz önce de sahilden dönüyorum yine aynı ses geldi ama çalıştı bu sefer.büyük bi arıza çıkarmadan bi çare bulabilirmiyiz

yauw millet geç oldu.uyku tutmaz cvp alamazsam hady ama

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akun omurunu tamamlamıs herhalde o garip ses mars motorundan gelio yeterli hızda donmedigi için otuyo

eger motorunda sarj dinamosu varsa 2. seferde bi anlık akım calıştırmaya yetmiş olabilir
    true love..

Drift Religion

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Marş motorunun bilyası dağılmaya başlamış olabilir. Bir hafta beklersen akünde boşalır elbette. Öncelikle yapman gereken aküyü şarj ettirmek. Bundan sonra hala marşa basınca acayip bir ses geliyorsa o zaman elektrikçiye götürüp marş motoruna baktıracaksın.

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş motorunun bilyası dağılmaya başlamış olabilir. Bir hafta beklersen akünde boşalır elbette. Öncelikle yapman gereken aküyü şarj ettirmek. Bundan sonra hala marşa basınca acayip bir ses geliyorsa o zaman elektrikçiye götürüp marş motoruna baktıracaksın.
    ama abi marş almıyorken yani o tık sesi aldığımda kornaya bastım.korna gayet güzel çalıştı.qkü bitmiş olamaz heralde.

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    O zaman marş motorunun bilyasına ve selenoidine baktıracaksın. Yada komplesi değişecek. Eğer marşla çalışmazken ayaktan hemen çalışıyorsa demekkş marş motorunda arıza var diye düşünebiliriz. Akünün dolu olup olmadığına bakmak içinde farların güçlü yanıp yanmadığına bakman lazım. Elektronik korna varsa akün zayıflamış olsa bile çalışabilir.

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    O zaman marş motorunun bilyasına ve selenoidine baktıracaksın. Yada komplesi değişecek. Eğer marşla çalışmazken ayaktan hemen çalışıyorsa demekkş marş motorunda arıza var diye düşünebiliriz. Akünün dolu olup olmadığına bakmak içinde farların güçlü yanıp yanmadığına bakman lazım. Elektronik korna varsa akün zayıflamış olsa bile çalışabilir.
    abi ayaktan da 2 kere bastım.ilk bastığımda o kötü ses gelmişti.ama 2 ye takıp saldım aşa ses falan olmadan aldı

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Eğer ayak marşına bastığında da kötü ses geliyorsa debriyajında sorun olabilir. Debriyaj balatası bitmiş olabilir belki tam ayırmıyodur.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    At çöpe sekerim ; yapcak bişi yok
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı contrary adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama abi marş almıyorken yani o tık sesi aldığımda kornaya bastım.korna gayet güzel çalıştı.qkü bitmiş olamaz heralde.

Tabıkı bıtmıs olabılır bır korna nın ıhtıyac duydugun akımla mars motorunun kı bır mı ??? O kornayı 9V pıllede otturursun ama 12 v pılle mars motorunu cevırtsene hadı ??? Aku gıtmıs arkadasım Kornanın caldıgına aldanma o TIk TIK sesı verıp mars motorunun donmemesı normal AKU zayıfken mars anahtarı acıyo tık dıye ama motor donmuyoo
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    italjet dragster 180. gilera runner
    akü arkadaşım yüzde doksan.. ama marş motorundada bi sorun olabilir.. önce bulabilir isen saglam bi aküyü denemelik tak bak. motorun saglıklı çalışıyor ise sıfır akü al...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Eğer ayak marşına bastığında da kötü ses geliyorsa debriyajında sorun olabilir. Debriyaj balatası bitmiş olabilir belki tam ayırmıyodur.
    ne yaptın abı debrıyajla ne alakası var ki .
    dostum akün bitmiş hayırlı olsun aynı sorun bendede vardı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    yucika ustam debriyajda demiş.diğer arkadaşlar akü demiş.ben ustama baktırıyım o zamn.kafamda şekillendi sorun en azından.tşk. arkadaşlar.iyiki varsınız

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    At çöpe sekerim ; yapcak bişi yok
    cıbırı atarım onu atmam olm.o benm göz bebeğim

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    E ne de olsa 180 yapıyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E ne de olsa 180 yapıyor
    çarpıtmayalım 170

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ahanda diğer motor nemiş ya öle 170 yapıyor ? 500 x2 cc bişemi?

marş motorundan gelen sesi kesmenin yöntemi yok kömürleri de bitmiş olabilir akü zayıf oldugu için yeterli akım gelmediği için gıcık bi ses de çıkarabilir

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahanda diğer motor nemiş ya öle 170 yapıyor ? 500 x2 cc bişemi?

marş motorundan gelen sesi kesmenin yöntemi yok kömürleri de bitmiş olabilir akü zayıf oldugu için yeterli akım gelmediği için gıcık bi ses de çıkarabilir
    300cc

Motosikleti
    as t1
    Alıntı contrary adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbr kullandığım için diğer motorumu 1 haftadır falan kullanmıyordum.dün dersane çıkışında bindim.bi bastım marşa almadı2. bastığımda aman tanrım o nasıl bi ses!çok rahatsız edici bi ses çıktı marşa basınca.ve yine çalışmadı.marşa bi daha basınca akü bitmiş gibi tık sesi geldi sadece ama o anda korna çalıştıneyse vurdurarak çalıştırdım.yarım saat sonra tek seferde çalıştı.biraz önce de sahilden dönüyorum yine aynı ses geldi ama çalıştı bu sefer.büyük bi arıza çıkarmadan bi çare bulabilirmiyiz

yauw millet geç oldu.uyku tutmaz cvp alamazsam hady ama
    yaw bişeyi merak ettim akü 1 haftada bitermi? ben 2 hafta hiç marşa basmıyorum daha ilk seferde alıyor akü kendini 1 haftada boşaltıyorsa bunun asıl nedeni nedir?
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    kawasaki cr125
    MARŞ RÖLESİ ?? desem sana kafan daha çok karışmaz dimi??

kimsenın aklına gelmedı galba

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    Alıntı snip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MARŞ RÖLESİ ?? desem sana kafan daha çok karışmaz dimi??

kimsenın aklına gelmedı galba
    olabilir neden olmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)