Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTORDAN ACAYİP Bİ ZIRILTI GELİYOR

Motovento
    REKLAM ALANI
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    arkadaşlar motorumdan( as150t) acayip bi zırıltı geliyor özelliklen 40 km'yi geçtikten sonra 50-60 aralığında bu ses adamı acayip rahatsız ediyor bilen arkadaşlar neden olabilir servise sordum önemli degil bakıma geldimmi hallederiz diyo dogrumu
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eksozun içinden olabilir (çürüyüp eksoz içine dökülen metal parçalar)
    motor ve civerindaki bir somun/vidanın pulu olabilir (gevşemiştir)
    Bu tür konularda servisler pek yardımcı olmazlar (genel olarak) motoru orta sehpaya alarak belli devirlerde gaz ver ve sesin nerden geldiğini bulmaya çalış. Bazı grenajlarıda sökmek gerekebilir sesin kaynağını bulmak için.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

motoru orta sehpaya alarak belli devirlerde gaz ver ve sesin nerden geldiğini bulmaya çalış
    çok haklısın olcay deneme yanılmayı buradan yap.
    eğer motorunda bir arıza olsa bence 40kmh den sonra çok zorlar ama çekişinde bir şey yoksa büyük ihtimallae ekzosdandır.ama tam olarak nereden geldiğini söylemen lazım..

dikkat et bulmadan uzun yola çıkma...
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

Motosikleti
    yardımlarınız için teşekürler
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    bende de benzer bi problem vardı, aynı ses olabilir. Motorun bi tarafına fare büyüklüğünde bi arı sıkışmış da kanat çırpıyo gibi bi ses mi ???
    O ses ise eğer, onun hız ile alakası yok devir ile alakası var. Hani nasıl sokaktaki araba bazen rölantide çalışırken bile öyle bir devirde ses frekansı yayar ve odayı uğuldatırya. Buna benzer bişeydi bendeki. Yani bu devire geldiğindeki ses frekansının yarattığı titreme motordaki bir parçayı titretiyo ama çözemedim. Arkadaş arkamdan gelirken plaka titriyo demişti. Yapıştırdım adam gibi ama sonuç değişmedi. Arıza olacağını sanmıyorum ses aynı ise..

scoozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wuxi Scoozy 150cc.
    Ya arkadaşlar..bende de aynı sorun var..ama ben de iki kişi binince oluyo..iki kişi 30 u geçtikten sonra...ne yapıcaz,servis çözemez bence..

Motosikleti
    dejavuVXR evet dediğin gibi sanki bir arı sesi gibi ama gittikçe artıyor en kısa zamanda servise bırakacağım

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    valla benimki artmıyo. yani dediğim gibi sabit olarak aynı devirlerde aynı seviyede sses geliyo. ben geçiniyorum artık kurcalamadan
    şimdiye kadar bir sorun yaratmadı. büyük ihtimalle dediğim gibi kıl tüy bi parçanın titremesi bendeki. ama hala çözemedim. 80'le giderken eğilince sakata gelebilirim

space - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    Alıntı scoozy adlı üyeden alıntı
    Ya arkadaşlar..bende de aynı sorun var..ama ben de iki kişi binince oluyo..iki kişi 30 u geçtikten sonra...ne yapıcaz,servis çözemez bence..
    scoozy kardeş o motorun aynısı bendede var bahsetiğin sesin tıpatıp aynısı benim motordanda geliyor iki kişi binince yapıyor sesi.bu ses eksozun içinden geliyor gibi geldi bana.aslında o sesi fazla inceleyemedim çünkü başka önemli sorunlarla boğuşuyorum bir şeyini hallediyorsun başka bir problem çıkıyor.ilk aldığım günün ertesi total km nin çalışmadığını gördüm arkasından alarm bozuldu paspas yerine oturmuyor.arka tekerin çamurluğunu tekerin arasından parçalanmış şekilde çıkardım.bir gün motor çekişten düştü serviste üç gün bekledi kayışa yağ bulaşmış neyse aldım eve giderken boğulur gibi oldu benzin bittiği zaman yaptığı gibi motor stop etti bir iki dakika bekledim sonra çalıştı.bir çok kez daha yaptı nerede ne zaman yapacağı belli olmuyor. senin anlayacağın tam bir çin işkencesi.daha önce defalarca ikinci el motor aldım inan bunun kadar sorun yaşamadım.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Bende geçen gün arn ile 130 km lik bir uzun yolu iki kişi yaptım.Isparta-Antalya arası yol.arka tekerleğin içinden cırt cırt diye bir ses geldi.önemsemedim.dedim yolda bırakmaz.antalyaya geldim ses kesildi.ustaya sordum.Arka fren balatası azalmıştır.sürtme yapmıştır.olabilir dedi.zaten balata yakın zamanda değişecek.
    allaha şükür hiç yolda bırakmadı.ve arıza yapmadı.jikle olayı hariç.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

snoop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    deer152
    bana kalırsa motorun vibrasyon sesi o ve ilk bakılacak yer de motorun bağlantı noktası yani beşik deniyo sanırım orada bir bağlantı vidası var gevşek yada çok aşırı sıkılı olabilir vibrasyonu arttırdığı için rahatsız eder ayrıca o civatanın olduğu göbekte lastik te var sanırım belkide o aşınmıştır ama drenaj danda gelebilir zırıltı bu nereden geleceği belli olmaz

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    aynı ses bendede var.subap ayarı bozuk arabadan çıkan şıkırtı sesi gibi cırrr diye ama belli belirsiz bi ses.2 kişiyken ve 30 -40 ı geçince hissediliyo.sevise götürünce abi sen takıntılısın yok bu alette ses falan diyolar.ama ben haala duyuyorum :(

artık servisi bırakıp ciddi bi motor ustasına götürecem.
    sanırım hepimiz benzer yada aynı sesten bahsediyoruz.

yaa şöyle bi servis olsa.adama derdini anlatsan tamam abi bırak şimdi motoru akşam 6 gibi gel dese.saydığın herşeyi sebbini açıklayarak çözdüğünü söylese.hatta saymadığın şeylerle ilgilense aa iyi olmuş haakaten desen sevinsen.soora sana bi fiyat söylese biraz fazlada gelse ilgi gördüğün el emeği olduğunu düşündüğün için rahat ayrıldığın için seve seve ödesen.

oooof of.bi garajım olsa komple söküp motoru baştan toplıycam.tanıycam bidahada servise yağ bile değiştirtmiycem ama yok işte...maxi scooterlarda kapalı kutu moto falan çıplak değil işler görünürlük açısından dahada zorlaşıyo...

Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    bendeki sesin kaynağını buldum.motor bloğunu çevreleyen havanın geçtiği 2 kısımdan oluşan plastik muhafazadan geliyor bunun arkaya kadar olan uzantısı var içinde fan var bunları söküp tekrar monte ederek sıkılaştırdım ses kesildi.

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar eğer dediğiniz ses belli bir devir arası mesela 3000-4000 arası oluosa ve gaz verince kesiliosa sorun değildir. genelde scooter larda olur öle sesler diyor servisçiler. her hangi bir parça sürtmesi veya benzeri bir şeyden şüphelenmeyin derim ben motorun kendi sesidir belli devir arasında olan

Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    Alıntı zoki adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar eğer dediğiniz ses belli bir devir arası mesela 3000-4000 arası oluosa ve gaz verince kesiliosa sorun değildir. genelde scooter larda olur öle sesler diyor servisçiler. her hangi bir parça sürtmesi veya benzeri bir şeyden şüphelenmeyin derim ben motorun kendi sesidir belli devir arasında olan
    servisçlerin salladığı palavralara inmayacak kadar motor bilgisine sahip biri olarak kendi sorunlarıma çözüm bulan birisiyim.
    kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz derler..!sorunları bu tip servislerde çözme yoluna gidenler için motordaki problemlere bunlar normal şeyler gibi palavralara inanmaktan başka bir alternatifleri kalmıyor maalsef.
    daha henüz 300 km de motor çekişini kaybetti motor bağırıyor ama gitmiyordu servise bıraktım.bana sorunun yanlış yere yağ sürmüşler onun için dediler eve giderken aynı sorun tekrar etti bende variatörün olduğu yeri söktüm arkada bulunan mekanizmanın yağlamasını sağlayan parçadaki yağ keçesinin patlak olduğunu buradan balatayı(debriyaj) yağladığnı gördüm.bunu servise söyledim bana orada yağ olmaz dedi bende tartışmadan gittim oraya bir keçe alıp sorunu çözdüm.

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence adam gibi kendi yetkili servisine götürürseniz her motoru yapıcak adamlarda adam gibi yaparlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler