Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya T-1 kullanıcılarından yardım istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA T-I
    arkadaşlar benim bir sorunum var, geçen sene benzin bitmek üzereydi ve ebnzinciye giderken motor stop etti. Elimle götürdüm benzinciye kadar ama benzin koyduktan sonra da çalışmadı. Çalışcak gibi ses çıkarıyor ama çalışmıyor. Sanki benzini yok gibi ses çıkartıyor. Sonuç itibariyle motorum Asya-T-1 çalışmıyoor ne kadar şaşırtıcı değil mi? Neyse sorun ne olabilir diye sorcam belki başına gelmiş olan vardr diye soruyorum. Benzin bitikken çalıştırmaya çalıştım acaba benzin hortumu hava almış falan mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi şimdi olay geçen sene olmuş sen dahala motoru çalıştıramıyonmu ben mi yanlış anladım

hava benzin karışımı yapan diyaframa bak benzini sonuna kadar kullandığın için içindeki pislik tıkamış olabilir depodan cıkan kabloyu izle seni diyaframa götürür
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    ASYA T-I
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şimdi olay geçen sene olmuş sen dahala motoru çalıştıramıyonmu ben mi yanlış anladım

hava benzin karışımı yapan diyaframa bak benzini sonuna kadar kullandığın için içindeki pislik tıkamış olabilir depodan cıkan kabloyu izle seni diyaframa götürür
    çok teşekkür ederim dostum. Benim yapabileceğim bir şey mdir yani? teknik işlerden pek anlamam da:( servise götürsem ne kadara patlar? Servise götürmek bi 50 ytl zaten :/ Buarada doğru anlamışsın geçen sene 8 ay önce daha doğrusu bozuldu. Yurtdışına çıkcam diye yaptırmadım. gelince de yaptırmadım kış elmişti zaten ben de yazı bekledim.

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bu motorlarda benzin musluğu denen bi aparat var ki ne işe yarıyor. benzin dibine kadar bitmeden benzini kesmeye yarıyor ve motora dengeli bir şekilde benzin gitmesine yarıyor. bende aynı sorunu yaşadım.deponun altından gelen benzin borusunu takip edince bulursun. onun bir girisi birde çıkış borusu olur. birde emme manifoldundan gelen bir boru olur o iki giriş çıkış borusunun biraz üst kısmında kalır. onu çıkartıp ağzınlaordan çekmen gerekir ve bir yandanda marşa basman gerekir. hava yapma olayını bilmiyorum ama bu olay olabilir belki hava olayı başıma gelmişti çünkü. bazende musluk bozuk olabiliryor. değiştirmende gerekebilir.
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    ASYA T-I
    çok teşekkür ederim ilginiz için yarın sabah ilk işim onu denemek olcak. Umarım ben yapamazsam çok bir masraf çıkarmazlar

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    bujiyi kontrol et başlığı çıkmış olabilir rastlantı olabilir bana olduda

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    asyalarda benzin musluğu varmı ? scooterlarda yok diye biliyorum sorun bujide. engin tecrübelerimle sölüyorum

Motosikleti
    Mondial Hs150
    buji yi sök başlığını tak yanını şaseye değdir ve marşa bas eğer manyetolu çakmak gibi ateşleme yapıyorsa kesin benzin gelmiyordur. sol arka kaportanın arkasında benzin depodan benzin hotumunun geldiği bi parça var vakum parçası yani benzin pompası üç hortum çıkışı var onun onu kontrol et çıkan hortumlardan biri karbüratörün üstünde bir t ile ikiye ayrılır o vakum yani hava emip pompayı çalıştırmak için biri depoya gider biride direk tek olarak karbüratöre gider onu sok biraz marş bas bak benzin geliyormu eğer gelimiyorsa o vakum pompa bozuktur. hava filtresini sok az benzin dök bir iki çay kaşığı kadar bas marşa çalışması lazım en azından ara ara almalı eğer almıyorsa kesin eteşlemeden alıyorsa benzin gelmemesinden oda büyük ihtimal vakumdan olur. bu arada hatırlıyonmu bilmem ama istop etmeden bir kaç yüz metre öence sert bi kasise düşüp çok sarstınmı eğer öyle olduysa karbüratör şamandırası da sıkışmış olabilir tabi bu birz zor bi ihtimal cdi de bozulmuş olabilir dediklerimi yap özellikle eteşlemeye bak sorun yoksa filtreden benzin dök dene sorunla ilgili yorum yapmaya başlarsın

Motosikleti
    Kawasaki Er-5
    arkadaşlar bende bisey sorabilir miyim?
    T1 e akü alıcam; onerdiginiz bir marka var mıdır?
    3 hafta once kuru aku almıstım fakat su anda ayakla atesliyorum :( satıcı geri almıyo, servis sorun aküde diyo ama servis de sattığı aküye 3 hafta garanti veriyo; saka gibi.
    Kullandığınız, kalitesinden memnun kaldığınız ve önerebileceğiniz bi marka var mıdır? tesekkuler

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ben mutlu akunun getirdiği ve garanti verdiği golden aku aldım 12v 14ah gayet menunum 60ytl ye almıştım tek sorun yukseklık olarak biraz buyuk gelıyor kapak oturmuyor o kdar.

Motosikleti
    Kawasaki Er-5
    akü önerin icin tesekkur ederim...

Motosikleti
    as gy200
    asya motosiklet forum girersen servısınde başına geleceklerı anlarsın.senın sorunun bunların genelde ilk çalışmada yaptıgı sorun.benzın bıttımı tekrar benzın koydugu zaman karburatore gıtmıyor.bunun içinde karbutorun ordakı benzın hortumundan benzin cekmen lazım.bu yol yardım dahal 30 ytl yaparsın.sıradan bır tamırcıde yapar yetkılı servıslerde kendını kazıklatma parana yazık...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)