Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lütfen Dikkat " Yardım "

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Aksam biraz hava almak icin garajdaki motosikletimi tek mars ile calistirdim 10 gun'dur binmedigim icin aku'de sorun yasayacagimi dusundum ama bekledigim gibi olmadi , masallah deyip isittim motosikleti cikdim cihangirden sisli istikametine giderken telefonum caldi cektim saga stop ettim , telefonla konustum sonrasinda mars yaptim ama sanki aku bitmis gibi ekrandaki gostergeler kisik yanmaya yanip yanip sonmeye basladi ekrana isik zayif'da olsa geliyordu dikkat ettim kisa far yanmiyordu kapadim kontagi cikardim yerinden anahtari , bi bakdim elektrik kesilmedi ? yani ekranda halen hareket vardi sasirdim saskinlikla baktim ne yapacagimi sasirdim acaba dedim kablolardan biri kisa devremi yapiyor ilk once artci koltugun altini inceledim bi sorun yok sonra depo'u kaldirdim gozume carpan aksi bir sey goremedigim icin kapattim sonra 1 vites'de vurdurup calistirdim gostergeler normale dondu farar korna sinyaller filan her sey normaldi , aradan 5 dakika gecti hizim 10 km olmasina ragmen 120 km ile 199 km arasinda gidip gelmeye basladi sinyaller c ok hizli yanip sonmeye korna zayif calmaya kisaca elektrik aksaminin duzgun calismadigini anladim tekrar cektim saga stop ettim , mars yaptim olmadi , tekrar vurdurdum calistirdim , guc bela zar zor cihangir'e attim kendimi biraz once cekdim motosikletimi garaj'a kontak anahtarini aldim uzerinden halen gostergeler sanki motosiklet calisiyormus gibi tepki veriyordu akunun sinirlerim gerildi bekledim 1-2 dakika sonra her sey normale dondu bende aldim kaskimi cikdim eve hemen bi sorayim dedim sizlere arkadaslar beyin'den olabilecegi suphesi var benim icimde , yaniliyorda olabilirim ama masraf cikacak gibi :( umarim cok bi sey tutmaz yarin tum gun calisacagim icin ancak cumartesi ogleden sonra Ferco'da alicam solugu , daha once basina boyle bir sey gelmis yada duymus bilgisi olan arkadaslar fikir ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim

---------------------

Not : Aku'yu kontol ettigimde icerisinde hic su kalmadigini fark ettim ondan olabilecegini tahmin ediyordum aldim suyu guzelce doldurdum yeniden yerine taktim , vurdurdum calisti motosikleti isittim sonra 2 km kadar yol yaptim stop ettim tekrar mars yaptim calisti cok sevindim lakin biraz once tekrar mars yapmak istedim , almiyor yukarida belirttigim olaylar yeniden olmaya basladi.Acaba akunun omrumu bitti yada akunun motosikleti calistirarak sarj olmasinimi beklemeliyim ? beklerim beklemesinede ne kadar surer bu ? fikri bilgisi olan ? alternatif olarak ne onerirsiniz

saygilar.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    20-30 km yol yapsaydın veya 30 dk yavaş yavaş git

Motosikleti
    Cosa 200
    Bu normal mi ? yani yeni su eklenmis akuler icin gecerlimidir? 12'de kapaticam is yerimi sonra koyulucam yola bosa kurek cekmiyelim
    First Day Of My Life

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    biraz km yap akün dolar kardeş:

Motosikleti
    Mondial Hs150
    o bahsettiğin şeyler aküden olma kardeş kontağı kapattığın halde gösterge çalışıyosa kısa devre veya kontakta sorun vardır eğer km göstergesi dijitalse bu sorulardaki ark frekans üretir ve hataya neden olur. eğer diğital depilse aküyle veya başka şeylerle alakası olmaz bu 150 199 km arası göstermesinin.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Manuelin güzel yanlarından birisi akü bittiğinde vurdurarakta çalıstırılıyor tak 2ye ittirin debriyajı ayarlayın çalısıyor oyle.Arkadasın babasının motoru öyle çalıstırdım(BMW K1200GT)
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Cosa 200
    Manuel derken neden bahsediyorsun anlamadim ? Yukarida yazdigim uzun cumlelerin tamamini okuduguna eminmisin ? Gun icinde elektrik tessisatini kontrol ettirecegim.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler