Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Beyin ? Elektrik ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Aksam biraz hava almak icin garajdaki motosikletimi tek mars ile calistirdim 10 gun'dur binmedigim icin aku'de sorun yasayacagimi dusundum ama bekledigim gibi olmadi , masallah deyip isittim motosikleti cikdim cihangirden sisli istikametine giderken telefonum caldi cektim saga stop ettim , telefonla konustum sonrasinda mars yaptim ama sanki aku bitmis gibi ekrandaki gostergeler kisik yanmaya yanip yanip sonmeye basladi ekrana isik zayif'da olsa geliyordu dikkat ettim kisa far yanmiyordu kapadim kontagi cikardim yerinden anahtari , bi bakdim elektrik kesilmedi ? yani ekranda halen hareket vardi sasirdim saskinlikla baktim ne yapacagimi sasirdim acaba dedim kablolardan biri kisa devremi yapiyor ilk once artci koltugun altini inceledim bi sorun yok sonra depo'u kaldirdim gozume carpan aksi bir sey goremedigim icin kapattim sonra 1 vites'de vurdurup calistirdim gostergeler normale dondu farar korna sinyaller filan her sey normaldi , aradan 5 dakika gecti hizim 10 km olmasina ragmen 120 km ile 199 km arasinda gidip gelmeye basladi sinyaller c ok hizli yanip sonmeye korna zayif calmaya kisaca elektrik aksaminin duzgun calismadigini anladim tekrar cektim saga stop ettim , mars yaptim olmadi , tekrar vurdurdum calistirdim , guc bela zar zor cihangir'e attim kendimi biraz once cekdim motosikletimi garaj'a kontak anahtarini aldim uzerinden halen gostergeler sanki motosiklet calisiyormus gibi tepki veriyordu akunun sinirlerim gerildi bekledim 1-2 dakika sonra her sey normale dondu bende aldim kaskimi cikdim eve hemen bi sorayim dedim sizlere arkadaslar beyin'den olabilecegi suphesi var benim icimde , yaniliyorda olabilirim ama masraf cikacak gibi :( umarim cok bi sey tutmaz yarin tum gun calisacagim icin ancak cumartesi ogleden sonra Ferco'da alicam solugu , daha once basina boyle bir sey gelmis yada duymus bilgisi olan arkadaslar fikir ve bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim

Saygilar.

05 model derbi gpr 125 r
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    elektrik aksamı ıslanmış olabilir bide motorda alarm varmı oda problem yaratabiliyor. ciddi bişey değildir inşallah.

Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı utenmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik aksamı ıslanmış olabilir bide motorda alarm varmı oda problem yaratabiliyor. ciddi bişey değildir inşallah.
    ---

10 gun once yikadim sanirim en son motosikletimi sonrada garaj'a cektim islanmis olsa bile 10 gun icerisinde kurumus olmasi gerekmekte diye dusunuyorum , alarm yok motosikletimde , insallah ciddi bir sey degildir bu ara hic kaldiramam
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş bence ıslanmasından dolayı problem oluyordur. kabloların dışında muhafaza varsa ve içine su gittiyse kurumuyor bide kapalı garajda hiç kurumaz. bulabilirsen hava kompresörüyle iyice bi kurut ama elektrikle ilgili olan tüm parçaları hiçbirini es geçme kabloları bile hadi kolay gelsin.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gilerada aynı sorun basıma gelmıstı
    Önce aküye bak kutup başlarına daha sonra şase bağlantılarını kontrol et en son olarakta alt sarggılara baktır
    Benımkısı alt sargılardanmıs
    Fazla bişey tutmaz sargının bırının lehımı kopuyordur beyınle alakası yoktur yani
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Cosa 200
    Ilk isim zaten akunun kutup baslarini kontrol etmek oldu ama hic bir sorun goremedim , sargidan olabilicegini soyluyorsun umarim o nedenledir , ama durduk yere pat diye bu hale gelmesine anlam veremedim artik cumartesi gunu tam olarak ne oldugunu anliyabilecegim.
    First Day Of My Life

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk isim zaten akunun kutup baslarini kontrol etmek oldu ama hic bir sorun goremedim , sargidan olabilicegini soyluyorsun umarim o nedenledir , ama durduk yere pat diye bu hale gelmesine anlam veremedim artik cumartesi gunu tam olarak ne oldugunu anliyabilecegim.
    Benım volan sargılardangelen kablolara surtmus dolayısıyla asınmıs vede kablolar soyulup ıkısı bırbırıne temas etmeye baslamıs
    Volanı cıkardım kabloları bantladım sorun düzeldi inşallah böyle birşeydir
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler