Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

muallaktayim

Motovento
    REKLAM ALANI
    angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    herkese tekrar selamlar,
    forumu yaklasik olarak 1 haftadir takip ediyorum. kafamda baslangic icin almak istedigim motosikletle ilgili bazi muallaklar var. her kafadan bir ses cikiyor ama ben yine de sizden beni rahatlatmak amaci ile bazi seyler soracagim..
    ilgileriniz icin simdiden herkese cok tesekkurler.

34yasindayim, 183cm ve 90 kg'yim. daha onceden motor kullanmis olsamda, kendimi motor kullanmis olarak gormuyorum zira topu topu 10-15 km kullanmisimdir. suratle aram iyi olmasina ragmen artik surat yapmiyorum. (araba). zira surat zevkimi universite yillarimda kullandigim arabalardan aldim. (rover turbo, civic 1.6 si, porsche 944). belimde su birikmesi var ve ara ara agrilarim oluyor. naked, enduro, racing ve chopper kullanan arkadaslarim var ama herkes bana farkli motorlarla baslamam gerektigini soyluyor. enduro kullanan arkadaslarim 500 veya 600 luk bir enduro ile baslamami (kilomdan dolayi), maxi scooter kullanan arkadaslarim muhakkak scooterla baslamami (kilonun sorun olmayacagini) ve daha sonra enduroya gecmemi soyluyorlar. racing veya chopper zaten kullanmak istemiyorum. uzun seyahat etmekten zevk aliyorum cunku.

forumlarda yeni baslayanlar icin guzel bir yazi var ama bizim cocuklardan bir kismi aldirma bir kismi da yazilanlar dogru diyorlar.. guvenlik konularini hic acmiyorum bile cunku korumasiz olarak motora binecek kadar deli degilim..

simdi;
    1- belimdeki rahatsizlik motor kullanmami engellermi? doktora gitsem kesin engeller diyecek ama aranizda benim gibi bel problemi olupta motor kullanan bir allahin kulu yok mu acaba??

2- kesinlikle enduro alacagim. ya simdi yada tavsiyeleriniz sonucunda daha sonra. direk arkadaslarimin dedigi gibi enduro ile baslayayim mi yoksa 400luk bir scooter alip 1 sene bu aracla tecrube mi edineyim.

3- hondanin egitimleri varmis. bu egitimlere katilmak bana gercekten tecrube saglarmi, yoksa bu egitimler adet yerini bulsun diye verilen surucu egitimleri gibi mi..

bana bu konularda yardimci olursaniz, ileride basima gelebilecek uzucu olaylari engellersiniz..

tekrar ilgi gosteren herkese tesekkurler..
    motorda motor, ille de motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı angorstatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese tekrar selamlar,

simdi;
    1- belimdeki rahatsizlik motor kullanmami engellermi? doktora gitsem kesin engeller diyecek ama aranizda benim gibi bel problemi olupta motor kullanan bir allahin kulu yok mu acaba??

2- kesinlikle enduro alacagim. ya simdi yada tavsiyeleriniz sonucunda daha sonra. direk arkadaslarimin dedigi gibi enduro ile baslayayim mi yoksa 400luk bir scooter alip 1 sene bu aracla tecrube mi edineyim.

3- hondanin egitimleri varmis. bu egitimlere katilmak bana gercekten tecrube saglarmi, yoksa bu egitimler adet yerini bulsun diye verilen surucu egitimleri gibi mi..

bana bu konularda yardimci olursaniz, ileride basima gelebilecek uzucu olaylari engellersiniz..

tekrar ilgi gosteren herkese tesekkurler..
    Aleyküm selam hoşgeldiniz.

1- Kullanırken pek bir zararı olucağını zannetmiyorum ileriderecede disk kayması vs olursa olabilir derdim lakin yapacagınız kucuk bir kaza kotu sonuclar dogurabılır. Yanlıs anlamayın . Sonucta bu meret şeytan işi sakattır biraz

2- Kesinlikle bir scooter ya da ufak cc li vitesli bir motosiklet ile tecrubelenmek gerek. Olaya direk girmeyin derim.

3-Shu-le arkadasımız bu egıtımlere katılmıstı o size yanıt verebılır.Duydugum kadarıyla eğitimler verilen paranın karşılığını fazlasıyla veriyormuş.

Bmw nin de akademisi var onada bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)