Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scooter'da Xenon Sorun olur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Strom 150
    motorun aku gostergesi motor calısırken tam ortada oluyor
    motorun servisi o değerlerin normal oldugunu soyledi. Motorun marş almaması durumu ise, dun oglen bi kasise girdim ( destekli girdim ) o zaman kutup başlarında temassızlık olmuş, bugün gün boyu denedim sıkıntı yok, yarın sabahda motor calısırsa sorun yok. Bugün sadece dikkat ettigim, motoru istop etmeden 2 dakka yuksek devirde calıştırıyorum, aku gostergesi yukseliyo ( yani sarjı yapıyo )

hepsinin haricinde işin teknik kısmı ile de yakından ilgileniyorum
    bulundugum ildeki elektrik ustaları ile gorustum, konjektordeki birkac parca değişirse garanti olacagı, bir başka ustanın fikri ise mevcut akuyu iptal edip, daha yuksek amperli bir aku takmak, tabi konjektorude güclendirmek.

ayrıca angel halka taktıracaktım 2 tanesi 30 ytl ye.
    ama satan kişi, o maddenin cok kırılgan oldugunu takarken bile 1 2 tanesinin kırıldıgını, hele motorda daha da sorun olacagını soyleyince
    o işden vazgectim..

bu arada xenon 8000K değerlerini işyerinden bakıp yazayım, su an net bi bilgim yok.
    Veni Vidi Vici

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    kullan bakalım aküye ne yapcak olmadı nerden hangi markayı aldıysan söyle bizde uygulayalım guzel durmus walla. daha foto bekliom walla doyamadım bakmaya

stıcker

arkadaslar bu storm 150 nın yanlarındakı damalı cıkartmaları servıste bulmem mumkunmu yaaa soyuldu benımkıler bıde aynaların arksındakı kapakları bulabılırmıy ım cvb yazarsanız sevınırım

Motosikleti
    HONDA TİTAN CG ES 125 - YAMAHA BWS 100

Motorunuza Xenon Taktırmayınız !!!

BAKIN arkadaşlar motorunuz fabrika çıkışında belli değerler ve toleranslarla çıkıyor . motorunuzun aküsü aydınlatma ve ateşleme sistemi gibi bilgilerin vede biraz tolerans amperiyle aynı zamanda belirli ohm ve voltajlarda akü bağlanmaktadır. sen tutupta heleki 8000 k' lık xenon taktırırsan o motora birincisi akünün şarjını bitirip elektrik düzenini bozacaksın ikinvcisi sürekli aküyü şarj etmeye çalışan şarj dinamosunu yiyeceksin. üçüncüsü şarj ekipmanı ve elektrik düzeni bozulan bir motor komple değişim haricinde ( akü şarj dinamosu bujiler eteşleme ekipmanları sigortalar kısacası elektrik tesisatını) randıman vermez ve seni nefret ettirecek düzeye gelir. bazı arkadaşlar yazmışki yedek akü bağla felanda fistan. arkadaşlar bu motora yedek akü bağladığın zaman şarj ekipmanları sürekli faaliyetde olacak dolayısıyla gine elektrik düzennini bozacak. port şeklinde paralel iki akü bağlanabilir bir motora fakat dinamo yetersiz gelir. gine bi işe yaramaz. mademki XENON ampülün keyfini yaşamak istiyorsanız philips marka yada osram marka xenon görünümü veren cool blue(buz beyazı) ampüller var. alın bir çift bakın arada hiç bir fark göremeyeceksiniz. dikkatinizi çekerim mavi gibi olanlardan değil tıpkı xenon rengini ve aydınlığını veren ampüller var . hemde 45 ile 60 milyon arasında değişiyor. artı avantajı ise xenon' dan daha fazla kullanım süresi var xenon'un 10000 saat gibi faal durumu var. o ampüller ise 22000 saat faal süresi var. en önemli avantajı dediğim gibi ucuz olması pratik olması sisteme zarar vermemesi vede daha uzun süre kullanımıdır. bu arada anadolu yakasında oturanlar için söylüyorum. kayışdağı yedpa' da çekpar otomotiv yedek parça isimli firma var orada hertürlü çeşidini bulabilirsiniz. ama unutmayın orjinal alman malı philips yada osram. sahtelerini almayınız.

Alıntı meteay5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu storm 150 nın yanlarındakı damalı cıkartmaları servıste bulmem mumkunmu yaaa soyuldu benımkıler bıde aynaların arksındakı kapakları bulabılırmıy ım cvb yazarsanız sevınırım
    BİRADER SERVİSTE BULABİLİRMİSİN TAM BİLEMİYORUM !!! AMA OLMASI GEREKİR. ÇÜNKÜ GELEN YEDEK PARÇALAR ÇIKARTMASIZ GELİYOR DOLAYISIYLA SONRADAN İLAVE EDİLİYOR GRENAJA VS. AMA KESİN BULABİLECEĞİN YERİ SANA SÖYLİYİM SİRKECİDE MOTOSİKLETÇİLER ÇARŞISI VAR ORADA HERTÜRLÜ MOTOR PARÇASIDA VAR MOTORDA VAR ÇIKARTMADA VAR. BU ARADA SANA Bİ UYARI SOYULAN ÇIKARTMAYI ÇIKARTIRKEN DİKKAT ET. SOYDUKTAN SONRA YAPIŞKAN İZLERİ KALACAK MOTORDA. SAKIN JİLET VEYA BENZERİ ŞEYLERLE SOYMAY A KALKMA NALBURDAN SENTETİK NEFT TİNER AL. BEZLE SİL FISTIK GİBİ KALIR. HHATTA BU NEFTİ MOTORUNU PARLATMAK İÇİN BİLE KULLANABİLİRSİN. UNUTMA SAKIN SELİLOZİK TİNER ALMA SENTETİK NEFT TİNER.

Motosikleti
    Crypton T115
    peki vectra en beyazı veren ampul hangisi salı gunu gidip alıcam motora bi guzellik ypayım???

Motosikleti
    asya 150t1
    bende taktırcam bı beyaz ampul bakalım nasıl olacak

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    çabuk patlıyolar. boşa gidiyo 7,5yt eriyince özellik kayboluyor ama deneyin yinede

Motosikleti
    Kanuni Strom 150
    motorda bi sıkıntı yok
    ana paneldeki aku gostergesi yarıda.
    sadece motoru kapatmadan once 1 dakka felan calısır durumda duruyor motor..
    benim arkadasım sym gts 250 motorunda 2 takım zenon kullanıyor ve motorunun elektrik aksamında bir sıkıntı olmadı.
    Veni Vidi Vici

Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çabuk patlıyolar. boşa gidiyo 7,5yt eriyince özellik kayboluyor ama deneyin yinede
    mesela bi philips alıncada hemen patlarmı 45 ytl fiyatı var yani o yzdn sruom

Motosikleti
    Kanuni Strom 150

Veni Vidi Vici

Motosikleti
    SATILDI
    Slmlar..Ben de gece görüş acısı ve motordaki estetiği değiştirdiği düşüncesiyle tvs apache motoruma xenon kit taktırdım,fakat akü ile ilgili problem ler yaşıyoruz ve yaşadık,düzce de Regi Güvenlik sistemleri tarafından takılan 2 yıl garantili xenon kiti ni bir türlü uzun süreli yakamadım.Akü bitiyor durunca marş basmıyor,gece yolda ilerlerken birden sönü veriyor fln..
    Yani galiba xenon bizim tvs apache motoruna uyumlu değil.
    Kimi senin konjektör az şarz üretiyor ,kimi senin akü bitik diyor.Aküyü değiştik bu sabah evden iş yerimize gelirken yolda farkedemedim aküm bitmiş,bakalım bu gün ne yapacağız... :(
    [B][COLOR="Red"][/COLOR][/B]Dikkat Önemli Not : [COLOR="Blue"][/COLOR]Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Aslında farın ampullerini değiştiriyorlar mavi ampul koyuyorlar (5ytl) size xenon ama yandan yemişi.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Kanuni Strom 150
    motorumda xenon sorun yaratmıyor..
    herşey tıkırında
    ayrıca birde aksam resmi koyayım
    Veni Vidi Vici

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı kenny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon far normal ampülden daha fazla elektrik çekeceğine göre eski akün kaldırmayabilir. benim fikrim daha büyük amperli akü taktırman.
    mevcut akünün 7 ya da 9 Ampere olduğunu düşünüyorum! yetmeyecektir dolayısı ile ama daha kuvvetli bir akü takmaklada iş bitmeyebilir çünkü, konjektör
    ( regülatör ) diğer aküyü tam şarj edemeyebili! bence buna benzer güzel görünen tadilatları yapmadan önce işin teknik ve uygulanabilirlik yönünü araştırın ki boş yere para harcamayın
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Sabah yol yaparken akün şarj ediyordur (farlar kapalıyken)eğer sırf akşamları dolasıyorsan arkadaşların dediği sornlar ola bilir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

arkadasım senden bir ricam olacak. gece bos bır sokakta flaşsız fotograf cekimi yapabilirmisin? ancak motorunun fotografını istemiyorum. aydınlattıgı yolun ıstıyorum. yani motorun ustunde otururken farları açık konumda sokagın fotografını çekermisin. bende aydınlatma sorunu yaşıyorum. merak edıyorum aydınlatman ne kadar iyileşti.

ybasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hangisine binersem???
    Arkadaşlar kim ne derse desin ekstra takılan herrtürlü ışık sistemi aküyü harcar konjektörden tüm elektriği çektiği gibi aküdende harcar....uzun süreli farlar açık giderseniz ve farlar açıkken rölantide uzun süre beklerseniz o akü direk bitecektir...durdugunuzda motor sıcakken tekrar çalışır ancak motor soğuduktan sonra çalıştırırken ilk marşı yapar ikiniciyi yapamayacak hale gelir...benim motorda şuan 55-60W lık osramın uzun kısa h4 ampulu var...o bile fazla akım çekiyor...daha önceden 55-60lık farla birlikte sis farlarıda mevcuttu motorun üzerinde ama bağlantıda röle oldugu için fazla akım almıyor ve sorun çıkarmıyordu...röle bir nevi sigortadır aküyü fazla zorlamanıza engel olur....bir dükkandan alacagınız kornanın yada sis farının kutusunun içinden muhakkak röle çıkacaktır onu gidip usta birisine bağlatmanızı tavsiye ederim...farınızda yolunuzda hep açık olsun....fotoğraf bulabilirsem sislerle yolun nasıl aydınlandıgını gösteririm..bulamazsam kusura kalmayın...
    Hızlı gitmek istiyorsan araca değil cesarete ihtiyacın vardır...

Motosikleti
    YOK
    usta xenon manyak bişey bende takmayı düşünüyorum aksamları manyak ışık yayıyo...

Motosikleti
    Artık Yok...
    xenon far için burda resimli anlatımlı bri yazım var eyer motorunuzda bu unsurlar yoksa zenonun yarardan çok zararı olur geceleri çok kavga eder küfür yersiniz

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...r-sensoru.html

Yazımda bahsettiğim mercekler artık pek çok yeni gelen çinli motorlarda mevcut ama eski tarz çinlilerde yok

alektrik olayına gelince çekicek tabi ne kadar çok parlaş berrak ışık o kadar çok güç tüketimi bunuda yüksek amperli akü alarak sorununuzu çözebilirsiniz
    mesela 12v/7ah lık akünüzü yani 7 amperlik akünüzün yerine 12/9ah yani 9 amperlik bir akü alırsanız sorununuz çözülür yüksek amperli akünün motora alternatöre hiç bir zararı yokdur amper denilen şey motorun saatte ürettiği kw güçdür motora bir etkisi yokdur sadece firmalar tabiki masrafa girmemek ve standart tüketim değerleri içinde en düşük aküyü takar imkanınız varsa 12/12 yani 12 amperlik takın bakın motorunuzda en ufak marş zenon göstergelerin zayıflaması sorunu kalıyormu... benim motorumdaki akü normal olsada arabamda standart olan 60 amperlik aküyü 75 amperlikle değişdim müzik tesisatı var diye 2 yıldır en ufak bir sorun yok.. bazen 15 gün araba yatıyor tek kontakda çalışıyor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)