Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3,50 10 Lastikler ıslak havalarda ne kadar güvenilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar scooterlarda genellikle çok kullanılan 3,50 10 lastik
    yolu nasıl tutar ! Biraz ince değil mi sizce ama aslında honda bile bu lastiği kullanıyor. Honda kullanan birisiyle kullanan birisiyle konuştum gaza fazla
    yüklenmezsen birşey olmaz diyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    lastik inceliği önemlidir. çünkü yolla lastik arasındaki sürtünme yüzeyi ne kadar geniş olursa yolu o kadar iyi tutar. tabi ki lastiğin kalitesi ve yıpranması da büyük rol oynar. bir önemli etkende lastiğin çapıdır. büyük çaplı lastikler küçük çaplılara göre daha avantajlıdır. arkadaşımla beraber viraja girdik. bende 110ft var onda scooter var. benim rahat girdiğim viraja arkadaşım biraz kayarak girdi. Allah korusun düşebilirdi. scooterlarda virajlara yavaş girmeni tavsiye ederim. çünkü denedik kayıyor diğer büyük ebatlı lastiklere göre.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Teşekkürler ! ylmzzz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Islak zeminde ve virajda dikkatli olmak gerekir, özellikle ıslak virajlar. Nihayetinde bu motorlar performans için üretilmemişlerdir, dikkatli kulanırsak bişey olmaz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    scooterlar şehiriçinde kolay ve rahat ulaşım için birebir. ani dönüşler yapmadıktan sonra sorun çıkmaz. bir de arkadaşlarla girdiğimiz toprak zeminlerde scooterlar kayıyor. su toprak gibi kaygan zeminlerde hızlı gitmessek sorun yok
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Oceans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 660 Tenere
    merhaba arkadaslar bende as 125t kullanıcısıyım lastiklerden de hic memnun degilim ıslak zeminde cok ama cok kayıyor aynı zamanda virajlarda sırf bu yuzzden kaz bilem yaptim bu tarz ozellıkle çin malı motor kullanan arkadaslara bir tavsiye lastiklerinizi degiştirin ben lazstigimin niteliklerine baktıgımda dumur oldum nylon yazıyor halbuki kauçuk olmalı metseler ve duplon lastiklerini inceledim onlar kauçuktan yapılmış ve daha kaliteli ve çiftinin maliyeti ortalama 110 ytl bende havalar biraz düzelsin değiştircem bence orjinal lastiklere göre oldukça iyi bu arada metseler lastiklerini bmw ve vespa gibi motorlarda kullanıldığını unutmamak gerekir...

Motosikleti
    Pek de kaymıyor aslında bu lastikler , adam hyundai citizen125 ile ankarada kar-buz üstünde pizza dağıtıyor ve lastikleri asfalt tipi lastik olduğu halde kaymıyor.

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Benimde lastiklerim 3 50 10 mondıal 125 mt kullanıyorum kendi lastikleri çok kayıyordu kış için uygun olanla deyiştirdim şimdi çok memnunum (ama arka lastik tam dert eksoz falan hepsi çıkması gerekiyor)

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    bende kullanıyorum şu ana kadar hiç bir problem yaşamadım,ama adam gibi motor kullanıyorum,zemin ıslaksa olabildiğince yavaş gitmeye çalışıyorum.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    Birde bu 3,50 10 (8,75cm) lastiğin jantına uyan 100 / 10(10cm) lastikler var galiba onlardan takılsa yol tutuşu nasıl olur ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler